Петък не трябва да се търси повод за пиене.
Петък е повод.
Математика
1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321
1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
Значи трима барабанисти решили да си направят група. И единия предложил да вземат един цигулар. Спорили, спорили и накрая се съгласили. На първото участие хората съответно започнали да ги освиркват и да ги замерят. Изгонили ги от сцената и един от барабанистите се обърнал към другите двама барабанисти "Аз казвах ли ви да не го взимаме тоя с цигулката"!
- След три години ще удвоим пенсиите!..След пет години ще сме средноевропейска държава! След 6 години ще имаме 12 магистрали! - викаха държавните служители, надявайки се, че 2012-та година ще настъпи края на света.
Три баби се хвалят с внуците си. Едната вика:
- Моя внук ще става фармацевт, се някакви треви бере после ги суши...
- Моя пък ще стане лекар, се с някакви спринцовки се разкарва насам-натам..
Третата се обадила:
- А моя пък ще става летец: увива си лицето с някакво парцалче и ми вика: "Айде, бабо, аз отлитам"....
Боксов мач. Единия боксьор е определено по-добър и непрекъснато дрънка съперника си, който вече целия е в червени сополи и синини. Накрая след челен удар право в брадата пада на ринга, и губейки съзнание едвам промълвил:
- И какво не му харесвах на шахмата?!
Гилотината е вдигната. Докарват поредния осъден. Той стъпва на ешафода, приближава се до палача и нещо му шепне на ухото.
- Добре, добре, вървете - маха с ръка палачът. - Но все пак би било по-добре, ако следващия път уведомите лекаря си, а не мен за разстройството си...
Измъчена от горещината мишка се доближава до един слон и пита:
- Извинявай, умирам от жега, може ли малко да постоя под сянката ти? После, ако искаш, ще се сменим.
- Келнер, супата е много гореща!
- Изчакайте малко да изстине!
- Нямам време да чакам!
- Тогава просто духайте!
- Ако имах намерение да духам, нямаше да си поръчам супа, а тромбон!
Жена разхождала бебето си в парка и и станало интересно-колко ли тежи. Влязла в месарския магалин и попитала продавача:
- Може ли да претеглите детето ми? Колко ли тежи днес?
Месарят взел детето в някаква стаичка и след три минути излязъл, бършейки ръцете си с чиста кърпа.
- Без костите - две кила и триста.
Забелязали ли сте, че когато гостите си тръгват, питат:"Нещо да не сме забравили?", а роднините:"Всичко ли взехме?"
Селският доктор имал връзка с учителката. И както обикновено се случва, тя забременяла. Изродил детето и тя му казала:
- Ти си го правил, ти си го гледай!
Прибрал докторът детето. На следващия ден пристигнал селският поп:
- Докторе, помагай! Подул съм се, ще се пръсна.
Докторът му ударил една упойка, направил няколко клизми и сложил детето до него. След час попът се събудил:
- Как ми олекна, докторе! И шкембето ми спадна.
- Ще спадне, я. Виж какво хубаво дете роди.
Попът се зачудил, но взел детето. На смъртния си одър го извикал и казал:
- Сине, имам една тайна и сега ще я разкрия. Аз не съм баща ти. Аз съм майка ти... Баща ти е поп Киро от съседното село!
Мъж и Жена вървят по улицата и минавайки покрай един продавач на сладолед мъжът казва:
- Я ми намаай един.
Продъвачът му направил един сладолед подал му го и казал:
- Да намаам един и на жена ти?
- Не, тя ще лиже от моя ...
По повод изказването на Бойко Борисов: "Без мен тази южна дъга нямаше да я има и след 20-30 години..", Българската психиатрична асоциация категорично отказа да коментира.
Представител на Ада пристига в Рая с предложение за приятелски футболен мач.
- Няма смисъл! - разкандърдисва го архангел Гавраил. - Знаеш, че всички най-добри играчи са при нас!
- Да, но къде са съдиите…
Известен снайперист разказва:
- Още от ранно детство се увличах по точната стрелба. Мой кумир беше Вилхелм Тел. С един мой приятел много обичахме да си играем на Вилхелм Тел - той стоеше с една ябълка на главата, а аз стрелях по нея с арбалет. Ако беше жив, утре щеше да стане на 30 години…
Схема на българската избирателна кампания:
Депутат: -Аз ще направя това, това и това!
Народа: - Ураааа, той ще направи това, това и това!!! Гласуваме!
След изборите.
Народа: - Кога ще направиш това, това, и това?!
Депутата: Що не си таковате това, това и това!
- Защо не си почистил поне малко, докато правех новогодишните покупки? - пита съпругата. - Все пак можеше поне за Нова година да ми помогнеш!
- Не можех, скъпа! През цялото време те чаках с разтворени обятия!
Събрали се жени от различните нации да измислят единно название на члена. Рускинята предложила:
- Предлагам да го кръстим дружба, защото минава от ръка в ръка.
Французойката:
- Предлагам да го кръстим песен, защото минава от уста в уста.
Туркинята:
- Предлагам да го кръстим изненада, защото ти го чакаш отпред, а той идва отзад.
Българката:
-Предлагам да го кръстим хулиган, защото влиза изплюва се и си излиза.
- Джон, какво би искал да ти подаря за рождения ти ден?
- Кон, пистолет и 3 дни да не се мия.