1. Само майка на евреин може да мисли, че нейният син е бог.
2. Само евреин може да смята майка си за девица.
3. Само евреин може да измисли бизнес, който носи повече от 2000 години печалба.
Двама монаси си говорят:
- Братко Иване, защо наказаха брат Петър?
- Хванахме го в килията с порно касета и порно списания!
- Да, разбирам, но все пак сме християни - трябва да прощаваме грешките чужди.
- Е как да го простим, като ги е откраднал от владиката!
Попът чете проповед в църквата:
- Братя и сестри! Изневярата е страшен грях! Нека на тези, които изневеряват на половинките си, им изсъхне ези…
Младеж се изповядва на свещеника:
- Съгреших, отче! Спах с жена, за която не съм женен!
- Тежък грях, сине. И колко пъти?
- Отче, аз съм тук, за да се изповядам, а не за да се хваля!
Знаете ли защо монахините не носят сутиени?
Защото Господ ги подкрепя във всичко.
Вървят си поп и каубой през прерията. Пред тях ято гъски. Каубоят вади пистолетите си и ги изпразва по тях, но не уцелва нито една и след това изругава:
- Мамка му, не уцелих!
А попа го укорявал:
- Недей да псуваш, защото Господ ще те накаже!
Така продължават пътя си, пред тях пак ято гъски, каубоят пак стреля и пак не уцелва и пак псува, а попа пак го укорява. Накрая Господ решава да убие каубоя, изпраща две светкавици и… убива попа. Глас от облаците:
- Мамка му, не уцелих!
На улицата върви някакъв човек и изведнъж се хваща за сърцето и пада на земята. Над него се надвесва свещеник и го пита:
- Вярваш ли в Триединния Бог - Отец, Син и Свети Дух?
Човекът едва-едва прошепва:
- Абе аз тука още малко и ще умра, а ти гатанки ми задаваш…
В манастир, игуменката води лекция за вредата от секса. След дълги монолози, тя завършва лекцията с думите:
- Заслужава ли си за един час удоволствие, цял живот да си с гузна съвест?
От последните редове се чува въпрос:
- А как да удължим удоволствието до един час?
Двама мъже хванали две монахини и почнали да ги изнасилват. Едната започнала да се моли:
- Господи, прости им, те не знаят какво правят…
Другата се обадила:
- Не знам за твоя, но моя много добре знае какво да прави!
Влиза в мъж в църква и почва да се моли:
- Господи, направи за мен…
Минава покрай него попа и като чул как се моли го попитал:
- На колко си години, сине мой?
- На четиридесет и осем, защо?
- Толкова голям, а все още вярваш в Бог…
- Отче, преди сватбата правехме секс с жената по 15 пъти на ден, това грях ли е?
- Да, синко. Лъжата е голям грях.
Ферибот плува по неголяма река. На една пейка седи турист, а до него някакъв свещеник държи завързано магаре. Животното трепери от страх. Туристът пита:
- Защо се страхува толкова това добиче?
Свещеникът тихо отговаря:
- И вие щяхте да се тресете от страх, ако бяхте с въже на шията и до вас имаше свещеник…
Новият свещеник се чувства неловко по време на изповедите, затова моли по-възрастния си колега да му прави компания. След няколко изповеди старият свещеник отправя следните съвети:
- Скръсти ръце на гърдите си, подпри брадичката си с длан.
Новият свещеник изпълнява това.
- Опитай се да използваш фрази, като "Разбирам", "Да, продължавайте", "Как се почувствахте?"
Новият свещеник изпълнява и тези съвети.
Накрая старият свещеник казва:
- Не мислиш ли, че така е по-добре, отколкото да се пляскаш по коляното и да възкликваш: "Без майтап? И какво стана после?"
Млада монахиня се изповядва в манастира. Игуменката я пита:
- Пиеш ли алкохол, сестро?
- Не, разбира се - че как може така?
- А пушиш ли, сестро?
- Ама как може човек да пуши…
- А с мъже спиш ли?
- Не, разбира се, че то как може да заспи с тях човек?
Един човек редовно се молел на Бога:
- Господи, защо не оправиш положението на земята? Навсякъде разврат, мърлящина, хаос…
По едно време на господа му писнало и му отговорил:
- Виж сега, ти чел ли си Библията?
- Да.
- Там какво пише за хората?
- Че са създадени по Твой образ и подобие.
- А теб примерно мързи ли те да работиш?
- Да.
- Е, какъв е извода тогава?
Богат литовски емигрант, живял дълго време в Америка, отива в родината си. Обаче внезапно любимото му куче, което е довел със себе си, умира. Емигрантът отива в католическата църква и пита:
- Може ли да погребете кучето ми?
- Ама как, това е светотатство!
- Но то беше любимото ми куче, обичах го като човек…
- Иди при руснаците, те са алчен народ - дай им пари и ще го погребат в православната си църква.
- Ако им дам 50 000 долара, ще се навият ли?
- Ах, чадо, защо не каза веднага, че песът е бил католик?
Някакъв човек умрял и попаднал в ада. Отишъл там и какво да види - само публични домове, казина, ресторанти…
Попитал един дявол:
- Абе защо така - тук е толкова хубаво, а ви се носи такава лоша слава?
- Ами защото ония отгоре като ни погледнат, виждат светлините на неоновите реклами и си мислят, че е огън.
Монахиня споделя с игуменката:
- Снощи се разхождах в градината, когато градинарят ме хвана, хвърли ме на земята, и… искам да се покая.
- Отивай да изядеш десет лимона - заповядва игуменката.
- Това ли ми е покаянието?
- Не, но това ще изтрие доволната усмивка от лицето ти - отвръща игуменката.
Селския поп се моли на Господ:
- Боже, защо си толкова несправедлив! Аз съм твой слуга, моля ти се ден и нощ, живея в бедност, а тез безбожници какви къщи и вили построиха, живеят в разкош! Защо така, Господи?!?
Глас от небето:
- Защото не ми досаждат…
- Днес младите момичета разказват страшни неща по време на изповед - оплаква се свещеникът на свой колега. - Чак косата да ти настръхне!
- Къде ви е шапката по време на изповед? На главата?
- Не, в скута!