Един заек вървял из гората. Пъшкал и охкал. Срещнал друг заек и той охкал и куцал. Единият заек попитал другия:
– Лов, нали? – съчувствствено пита.
– Лов.
– Ловец, нали?
– Ловец.
– Постреля те, нали?
– Не бе, настъпи ме!
Отива заекът в сладкарницата, поръчва си кафе и кифла и отива до тоалетната, да си измие ръцете. Когато се връща гледа кафето му изпито.
- Кой ми изпи кафето? - попитал заекът.
Никакъв отговор.
- Пак питам, кой ми изпи кафето?
Никакъв отговор.
- Кой ми изпи кафето бе?! - изкрещял ядосано заекът.
- Аз - изправила се мечката.
- А кифлата защо не изяде?
Стои Mечо на ръба на една пропаст и вика:
- Прасчооо, Прасчооо...
Минава Mагаренцето Йори, вижда Мечо и го пита:
- Мечо, защо викаш така.
Мечо продължил да си вика, без да обръща внимание на магаренцето. Йори отново попитал:
- Мечо кажи ми защо викаш, иначе ще те набия.
Мечо отново не обърнал внимание на Йори и продължил да вика, стоейки на ръба на пропастта.
Йори се ядосал, засилил се с всичка сила към Мечо, за да го блъсне. Мечо обаче се отместил и Йори паднал в пропастта. Мечо започнал отново да вика:
- Магаренцееее, Магаренцеее...
Дълги години все се повтаряла приказката за гаргата и сиренцето, дето лисицата все успявала да я излъже и да й го вземе.
Най-накрая гаргата решила да не се вързва и да не си отваря устата като дойде лисицата.
И така, седи си на клона гаргата със сиренцето в уста. Лисицата се задава, гаргата още веднъж се зарича да не проговори този път.
Приближава се лисицата, взима един прът и без да пита удря слисаната гарга по главата, тя пада в несвяст и отново изгубва сиренцето.
След малко се свестява и си казва:
- Брей, те много съкратили приказката бе...
Продават стар папагал на пазара. Между сергиите минава полицай и папагалът се развикал:
- Ченге-глупак! Ченге- глупак!
Полицаят се обидил и дал под съд птицата и продавача й. Съдът осъдил папагала да прекара една година в манастир.
След година същия полицай пак минава през пазара и гледа същия папагал, седи и мълчи. Полицаят се приближил и му казал:
- Нещо не викаш, а? Аз съм онова същото ченге-глупак.
- Късно е да се каеш, синко!
- Биковете не реагират на червения цвят, само кравите.
- Защо тогава биковете се разяряват, когато тореадорите развеят червена кърпа пред тях?
- Защото се ядосват, че ги смятат за крави.
Един ден майката на седемте козлета излязла на пазар и им казала
- Не отваряйте на никого, ако някой почука паролата е "Ям люти чушки". Но случайно вълка чул паролата и след малко отишал да почука с престорен глас:
- Отворете аз съм майка ви.
Козлетата попитали за паролата, а той отговарил:
- Ям люти чушки.
Най-малкото козле казало:
- Яж си ги, ние имаме шпионка!!!
Две мечки-стръвници бродят из планински град.
Едната съветва другата:
- И избирай консерва със синя лампа отгоре. Вътре месото е по-тлъсто.
Срещат се коте и крава. Кравата казва:
- О, колко си малко, коте, пък вече имаш мустачки!
Котката:
- Млъквай! Я се виж колко си голяма, пък още нямаш сутиен!
- Защо калинките летят бавно?
- За да не им отнемат точки.
Момче иска да си купи куче и пита продавача:
- Мислите ли, че това куче ще бъде вярно?
- Ама, разбира се! Вече пет пъти го продавам и то винаги се връща при мен.
Един ден Мечо Пух се запитал:
- Какво ли има в това бурканче с мед?
Две змии си говорят:
- А бе, отровни ли сме?
- Не знам! Защо питаш?
- Туко що си прехапах езика...
- За какво мисли едно куче в пустинята?
- Ако скоро не видя дърво, ще се напикая!
- Кой е по-умен, кучето или котката?
- Котката естествено!
- И защо мислиш така?
-А ти някъде да си виждал десет котки в тундрата да теглят впряг с чукчи?!
- Как се лови заек?
- Прикривате се зад някое дърво и започвате да издавате звук на морков...
- Защо един слон не може да кара кола?
- Защото няма книжка.
Купил си Вълчо мотор. Още на първия ден в гората решил да се изфука. Видял заека и му казал:
- Зайо, хайде да се возим!
- Добре бе, Вълчо.
Качили се те на мотора и вълка запалил и тръгнали с бясна скорост по горската пътечка. Вълкът вдигнал 100 км в час и пита:
- Зайо, напика ли се от страх бе?
- Не съм!
Вдига вълкът 200 км в час.
- Напика ли се бе?
- Абе много бавно караш! - казал Зайо.
Вдига вълка 300 км в час.
- Напика ли се бе?
- Неее.
- Е сега ще се насереш като ти кажа, че нямам спирачки!
Влиза един пингвин в бара и пита бармана:
- Извинете, да сте виждали баща ми?
Бармана:
- Не, а как изглежда той?
Някаква баба се обажда притеснена на пожарната:
- Котката ми се качи на едно дърво и не може да слезе, можете ли да дойдете да я свалите?
- Няма страшно, бабо! Ще огладнее и сама ще слезе.
- А ако умре от глад?
- Абе бабо, да си виждала някога на някое дърво скелет на котка?