Защо евреите не стават киноартисти: защото мразят фразата на режисьора - "Камера... работи".
- Каква е разликата между туриста в Африка и расиста?
- Десет дена!
По какво си приличат негър и блондинка?
По черните корени.
Расизма е като негъра - просто не трябва да го има.
Каква е разликата между прегазен негър и прегазено куче?
Пред кучето има следи от спирачки!
Един виетнамец се качил на трамвай. Зад него седнал човек с декоративна маймунка. Животното започнало да дърпа косата на виетнамеца, да го дращи и щипе. Ядосал се виетнамецът, отишъл при ватмана и попитал:
- Ватман, маймуна може вози на трамвай.
Ватманът го изгледал учудено и продължил да си кара трамвая.
Виетнамецът попитал още два пъти и тогава ватманът ядосано извикал:
- Виж кво бе, щом си се качил, остани !
Немски концлагер. Стои немски офицер и наблюдава как водят концлагеристите към газовата камера. Към него се приближава един от пленените:
- Другарю групенфюрер, аз отивам в камерата, а имам едно малко кученце. Ако го оставя само, то ще умре. Може ли, да го взема с мен?
Фашистът го поглежда с отвращение и казва:
- Вземи го, садист такъв...
Знаете ли защо негрите ядат само бял шоколад?
За да не си хапят пръстите.
Провежда се състезание между ловци. След състезанието всички се събират и дават отчет.
Американеца - Аз убих 5 слона и 3 носорога.
Руснака - Аз убих 5 слона, 2 носорога и 3 антилопи.
Българско борче - Аз убих 10 носъра.
Всички почнали да се чудят какво е това и тръгнали да видят.
Борчето върви напред, изведнъж разгръща едни храсти и насочва пушката. От храстите изскача един негър, бяга и вика "Но сър, но сър".
Негър се вози в претъпкан автобус. На една спирка се качва човек с маймуна. Негърът възмутено пита шофьора:
- Може ли вози мамун в рейс?
- Абе качвай се. В тази навалица никой няма да забележи.
- Защо в сериала "Стар трек" няма араби?
- Защото действието се развива в бъдещето.
- Как можеш да спасиш негър от удавяне?
- Като си махнеш кубинката от главата му.
Негър обяснява защо са му слънчеви очила на плажа:
- Значи, белите ги виждам като мулатки, мулатките - като негърки, а негърките въобще не ги виждам!
Решили да махат расизма. И мислили... мислили... и накрая измислили да боядисат всички хора в зелено.
И така, още на първия ден след боядисването се разваля автобус. Шофьора става и поглежда назад - всичко зелено. Помисля и казва:
- Я, всички по-тъмно зелени да слезат да бутат.
В Обединена Германия турчин, евреин и немец свършили услуга на дявола и той, за да се отблагодари, обещал да им изпълни по едно желание.
- Искам всички мои братя евреи да напуснат тая нацистка държава и да отидат в Израел! - пожелал си евреинът.
- Искам всички мои братя турци да напуснат тая расистка държава и да се завърнат в Турция! - казал турчинът.
Тогава немецът казал:
- Е, щом е така - на мен ми дай една бира!
- Как се прави шосе в ЮАР?
- Подреждат се негри и се минава с валяк.
- Ами осева линия?
- Подреждат се усмихнати негри с глави към средата на шосета и пак се минават с валяк.
- Кога ще изчезне расизмът?
- Когато расистите станат далтонисти.
Както обикновенно и в тази олимпиада негрите са лидери в бягането, а белите в стрелбата.
- Какво са 10 индийци на Луната?
- Проблем!
- А какво са всичките индийци на Луната?
- Проблемът решен!
Конференцията във Вензее. Рейнхард Хайдрих се изправя пред другите нацисти и казва:
- Господа, събрали сме се, за да разработим план за унищожението на 1 млн. евреи и петте мечки от зоологическата градина в Берлин.
- Аааа, хер Хайдрих, но защо ще избиваме мечките?
Хер Хайдрих промърморва:
- Такаа, по първа точка никакви възражения...