Ходих днес аз за риба с лодката по реката и гледам едно дърво в реката се клати сериозно - ръц - ръц, ръц - ръц. Отивам там и какво да видя - един огромен шаран се чеше на дървото. Приближавам се на пръсти със серкмето и хвърлям, ама какво се заплете мрежата в дървото и серкмето падна зад мен. Обръщам се и какво да видя - вътре два заека...
Двама рибари се хвалят:
- Ние пускаме малките риби на свобода, а големите ги слагаме в кибритена кутийка!
Рибар се връща със семейството си от риболов и го питат.
- Успешен ли беше риболова?
- Да, тъщата се удави!
Баща завел сина си на риболов. Хвърлил въдицата и двамата зачакали. Седяли така много време, обаче нищо не кълвяло.
Бащата:
- Сине донеси от колата тесто - ще ловим на него.
Синът:
- Ама тате, аз не знаех, че е за риболова и го изядох.
- Е нищо, донеси хляба!
- Е да де, ама аз не знаех, че и той е за риболова и по пътя го изядох целия.
- Значи да знаеш - никога вече няма да те взимам с мене за риба. Айде дояждай червеите и да си ходим!
Пил си някакъв пич водката в един бар и до него седнала нечовешка мадама. Тоя я гледал, гледал, ма го било срам да я заговори. По едно време седнал някакъв пич от другата й страна и й прошепнал нещо в ухото. Мадамата се обърнала, зашлевила му шамар, станала от мястото и си тръгнала възмутена. Тогава първия го попитал:
-А бе, брато, кво й каза, че те зашлеви така?
-Ми казах й, че съм супер надарен ще я скъсам от секс и ще ме моли за още.
На първия му станало смешно и му разправя:
-А бе, човек, ти май много шамари ядеш, а?
А втория му отговорил:
-Да, ама и много секс правя.
Рано сутринта в събота жена се събужда. Става и отива в кухнята. Взима сатърчето и накълцва въдиците, нарязва влакното, чупи плувките, с ножицата нарязва гумените ботуши и изхвърля стръвта. Удовлетворена от извършеното тя ляга отново в леглото и прегръща спящият си съпруг.... Остават и още два часа живот ...
Един рибар гледа, че колегата му вади риба след риба. Отишъл и попитал:
- На какво ги ловиш?
- На хапчета за трипер.
Първият отишъл в аптеката и попитал за такива хапчета. Аптекарката:
- Хванахте ли вече?
- Не, но отивам на едно място, където няма начин да не хвана!
Ако вкъщи постоянно налитате на рибарските куки на мъжа ви, помислете си за съпругите на ловците. Веднага ще ви стане по-леко.
Заледено езеро. Самотен рибар лови риба. До него кучето му тъжно гледа белите преспи. Изведнъж ледът над езерето се разчупва. Бялата мъгла, която се е издигнала изведнъж се отдръпва и върху езерцето спокойно си преживя една крава.
Гледал рибаря кравата. Гледала кравата рибаря.
Изведнъж кравата попитала:
- Цигара имаш ли?
Рибаря:
- Ами имам.
Дал и рибаря една цигари. Погледали се пак известно време и кравата:
- А огънче имаш ли?
- Ами имам.
Дал и рибаря и огънче. Кравата си изпушила цигарата, погледали се пак, след което поклатила глава, казала "Тя моята не е лесна, ама и твоята също" и се потопила обратно сред заледеното езеро.
Рибаря смаяно гледал замръзналата вода. След това още по-смаяно погледнал кучето си, което отсякло:
- Кво ме гледаш? И аз са изкьорах!
Рибар се прибира от язовира, помъкнал кофа шарани. Среща го друг и го пита:
- Ей, на червей ли ги хвана тия шарани?
- Не.
- На скакалец?
- Не.
- На кюспе?
- Не.
- На хляб?
- Не.
- Е на какво ги хвана бе?
- На моста.
Никулден. На масата голям пълнен шаран и цари тишина. Домакинята бута мъжа си:
- Кажи, че ти си хванал тоя шаран, да развеселиш гостите.
Един рибар хванал златната рибка.
Тя му казала:
-О добри селянино пусни ме и ще ти изпълня 3 желания:
Селянът казал:
-Кой наричаш селянин ма?
И я смачкал.
Между приятелки.
- Да ти се оплача, мъжа ми е рибар и в нас където и да съм, все се убождам на кукички!
- Горката. Съчувствам ти! Ама добре че не е ловец и да има капани!
Ловят си двама рибари - приятели риба, ама всичко им еднакво - въдици, корда, кукички, стръв… всичко. Обаче единият хваща риба след риба, а другия - нищо.
Разменят си местата след известно време, но няма ефект… Тогава втория отива при този дето хваща риба след риба и го пита:
- Абе приятел, кажи каква е тайната… уж всичко ни е еднакво а виж какво става.
- Сега ще ти обясня как се прави - казва първият - значи като се събудя сутрин и поглеждам в кой крачол ми е увиснал и ако е в левия - хвърлям въдицата наляво, ако е в десния - надясно…
- Добре де, ами аз като се събудя и ми е изправен… накъде да хвърлям?
- Лелеее, ти какво правиш тука тогава?
Седи си един рибар на брега и лови риба, не щеш ли хваща златната рибка. Тя му казва:
- Бъди благосклонен, селянино, ако ме пуснеш ще ти изпълня не 3 а 3000 желания, ще направя каквото поискаш, само ме пусни.
- На кого викаш селянин, ма!!!- и я праснал в един камък.
Надлъгват се двама рибари:
- Вчера хванах страшна риба - казва единия - огромна, еееееееееей толкова голяма, абе царицата на рибите, грамадна работа ти казвам.
- А аз - казал другия - не знам царица ли беше, каква беше тая, която аз хванах, ама я снимах и само снимката й тежеше 5 кила.
В един много студен ден. Навън вали проливен дъжд. Един рибар става рано сутринта и тръгва за риба. След като излязал навън и видял времето си казал:
- Абе къде съм тръгнал в това време, я да се върна и да си полегна. Легнал при жена си и казал:
- Ааууу навън е страшен студ и дъжд. Жена му сънена и без да го погледне казала:
- А моя балък отиде за риба.
Жена изпраща мъжа си на риболов и му казва:
- Ако шарана е скъп, можеш да купиш каракуда или скумрия.
Обява:
"Продавам много евтино, на безценица, пълен комплект риболовни принадлежности и лодка. Тел. 02/828282. Ако слушлката вдигне мъж, моля кажете:" Ивинете, грешка!
На брега на реката седи рибар. Към него се приближава някакъв турист:
- Хвана ли нещо?
- Да, - мрачно отговаря рибарят. Хванах един, обаче го хвърлих в реката.
- Навярно е бил малък?
- Да, на ръст като тебе и също толкова любопитен…