След лова лорд Пресли пита лесничея:
- А колко трябва да платя на викача?
- Зависи от това, къде сте го улучили.
Горският:
- Не знаете ли, че сега ловът на зайци е забранен?
Ловецът:
- Ама аз стрелях при самоотбрана...
Един рибар хванал златната рибка:
- Искам малък бизнес, къща и кола.
- Какво избираш - на кредит или на лизинг?
- А ти какво избираш - на тиган или във фритюрник?
Веднъж един ловец отишъл на лов за дивеч, но през забранения сезон и хванал един глиган. Метнал го на гърба си и тръгнал. Но изведнъж горският, както си минавал го видял и му казал:
- Ти ловиш през забранения сезон. Глоба!
Ловецът се обърнал и казал на глигана:
- Ах, скъпа казах ти, че след таззи пластична операция никой няма да те познае!
Говорят си няколко ловци:
- Приятели, ще ви заведа някой път на едно страхотно място, страхотни тигри можем да убием. Ама ще се наложи да чакаме един час и петнайсет минути…
- В засада ли ще чакаме?
- Абе не, имат там някакви акробати преди антракта.
Мъжът се връща от риболов с празни ръце.
- Никакъв късмет! - оплаква се той на жена си. - Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Двама ловци ходят из гората. Изведнъж единият пита:
- Видя ли?
- Не. Какво?
- Излетя един фазан! След малко първият пак спира:
- Видя ли?
- Какво бе ?
- Ама ти си много сляп? Един заек изскочи от храста! След още пет минути първият пак пита:
- Е, сега идя ли? На вторият вече му писнало и казва:
- Да, видях!
- Ами тогава защо го настъпи?!
Всяка седмица едни ловци се събирали и показвали какво са убили през седмицата. Най-накрая идва ред на един здравеняк, който показва голяма мечка, към три метра висока.
- Брей, каква мечка! Как я гръмна?
- Ами намерих голяма дупка, взех да рева, излезе тази мечка и я убих.
Другата седмица идва един - целият в бинт. Питат го:
- Какво ти се е случило, бе?
- Ами, намерих една голяма дупка, взех да рева, но вместо мечка излезе влак...
Двама ловци си вървят в гората и единият припада. Стои на земята с отворени очи и не диша. Другият се обажда от мобилния си телефон на спешна помощ и казва с разтревожен глас:
- Моля, кажете какво да правя, приятеля ми припадна, не диша и стои с отворени очи!
От другата страна отговарят:
- Първо трябва да сте сигурен, че приятелят ви е мъртъв, второ...
Ловецът не дочаква и се чува изстрел:
- А, сега какво да правя?
Един ловец се изгубил в гората. Завалял дъжд и той се скрил в една пещера. Там видял малко мече. Уплашен, попитал мечето:
- Майка ти тук ли е?
- Не.
- А баща ти?
- Не.
Ловецът ударил силно мечето и му казал:
- Знаеш ли как ме изплаши?
- Бабооооооооо - развикало се мечето.
Жена към мъжа си, ловец:
- Скъпи, преди няколко месеца нали беше на лов за сърни В Родопите?
- Да бях.
- Е, една сърничка се обади, че е бременна.
Ловджия среща в полето пастирче и го пита:
- Да си виждал тук да минава един заек?
- Да! Един мужки...
- Откъде разбра, че е мъжки?
- Каза да го хванеш за...
Eдин ловeц сe връщa вкъщи слeд лов и
от врaтaтa кaзвa нa жeнa си:
- Жeнa, цял мeсeц нямa дa купувaш мeсо!
- Зaщо бe, мъжо? Дa нe би дa си зaстрeлял сърнa?
- Нe! Пропих цялaтa си зaплaтa.
Младеж води приятелката си за риба. Хвърлят въдиците, стоят, и по някое време тя го пита:
- Скъпи ли са тия перца?
- Не, защо?
- Ами моето потъна, ще трябва да ти купувам ново.
Съдия към подсъдимия ловец:
- Защо застреляхте жертвата?
- Помислих, че е глиган.
- А кога разбрахте грешката си?
- Когато глиганът отвърна на огъня.
Двама ловци:
- Как разбра, че е стравница?
- Имаше погледа на жена ми!
Мама Зайка видяла ловец и казала на зайчетата си:
- Веднага да си запушите ушите! Сега няма да ни уцели и така ще се разпсува…
Разговор между ловци:
- Как разбра, че онази мечка е стръвница?
- По погледа - същият като на жена ми!
Някакъв пич води приятелката си за риба. По някое време тя го пита:
- Извинявай, имаш ли резервни пера?
- Да, защо?
- Моето се случи нещо дефектно, преди малко потъна.
Мъж тръгнал на лов. Изчезнал и на седмия ден звъннал в къщи от някаква кръчма:
- Жено! При мене всичко е наред! При вас?
- И при нас. Какво става мъжо?
- Един месец месо няма да купуваме, да знаеш!
- Браво! Да не си убил елен?
- Не! Изпих заплатата!