Влиза един каубой в бара, поръчва си уиски и още не отпил, а чува вик:
– Внимавай, ще ти вземе коня!
Излиза и изпозастрелва всичко шаващо пред бара, дето не е кон. Влиза обратно, изпива си питието на екс и а-ха да поръча второ - пак същият глас:
– Казах ти, че ще ти вземе коня!
Взима втория пистолет, втурва се към вратата, а зад гърба му бармана:
– Ало, шахматистите в сепарето, я по-тихо, че тоя ще избие целия град!
Сервитьорът носи пържолата на клиента забучена на вилица, като я придържа с два пръста. Клиентът се възмущава:
- Ама как може така, да ми държите пържолата с пръсти!
- А вие какво искате, за трети път да я изпусна на пода ли?
В един ресторант сервитьора дава сметка. В нея почти нищо не се разбира, а най-отдолу с големи и четливи букви пише: ТУХЛА - 0,10лв. Клиента като види и пита
- Какво е това? Сервитьора отговаря
- Ами аз не крада, а от всеки клиент си искам по една тухличка за вилата. Кой се засмее, кой му тегли една и номера минава. Ама никой не се заглежда, че по нагоре пише цяяяла панела.
Клиент изучава сметката в ресторанта:
- Абе, нещо не разбирам тука. Салата - 2 лева, основно - 5 лева, десерт - 1 лев, бутилка вино - 3 лева. Всичко 11 лева. А сметката е 30 лева. Как се е получило така?
- Ами, не се получи! - с досада отговаря сервитьорът.
Гост на ресторант си поръчва супа топчета. Келнерът я носи. Гостът разбърква супата, не вижда нито едно топче и вика келнера:
- Сервитьор, поръчах си супа топчета, но не намирам вътре нито едно?!?
- Господине, а като си купите от супермаркета бисквити "Катеричка" намирате ли вътре катерички...
След две седмици меден месец, влюбена двойка влиза в ресторант. Келнерът се приближава към тях.
- Скъпи, ти знаеш какво би ми се искало.
- Да, любима, обаче не е лошо човек понякога да похапва.
- Сервитьор, донесете ми нещо за пиене по ваш вкус.
- О, благодаря! А за Вас какво ще поръчате?
- Защо англичаните предпочитат чая?
- Ако сте опитвали кафето им, ще разберете.
Обир в “Бърза закуска”
- Всички пари от касата в торбата!
- За тук или за вкъщи?
- Келнер, в супата ми има умряла муха!
- Разбира се, ние винаги поднасяме ястието добре сготвено!
- Сервитьор! Какво прави тази муха в супата ми?
Сервитьорът се приближава, поглежда в чинията, прави прискърбна физиономия и казва:
- Толкова съжалявам, господине. Това е толкова ужасно. Боя се, че вашата животинка се е отровила....
- Келнер, в супата ми има муха!
Мухата се обажда:
- И ти наричаш това супа?
- Случайно да сте намирали портфейла ми?
- Заповядайте, ето го - казва келнерът.
- Колко е приятно да срещнеш честен човек! В четири ресторанта питах за портфейла си, а тези мошеници ми отговориха, че нищо не са намирали.
В ресторанта:
- Сервитьор! В супата ми има муха!
Мухата възмутено се обажда:
- Тоя пък, ти на това супа ли му викаш, бе?
В кафенето:
- Келнер, може ли още две бучки захар?
- Ама вече ви дадох осем!
- Да, ама всичките потънаха.
Клиент разглежда менюто в ресторант и пита сервитьора:
- Каква е разликата между тези пържоли, защо едната е два пъти по-скъпа?
- По-скъпата се реже по-лесно.
- По-мека ли е?
- Не, даваме остър нож.
Клиент вика сервитьора и го пита:
- Поръчах си супа топчета, а вътре няма топчета!? сервитьора му отговаря:
- Като си купиш кутия шоколадови бонбони "Катеричка", има ли вътре катерички? Та искаш в супата да има топчета!?
Бивш сервитьор започнал работа като полицай. Среща го след време негов бивш колега и го пита:
- Е, как е новата работа?
- Как да ти кажа? Заплатата е по-малка, но това което много ме кефи е, че клиентът никога няма право...
В ресторант. Клиент вика сервитьорката:
- Една порция пържени картофи,моля.
Сервитьорката:
- Картофите със сирене ли да бъдат или без картофи?
- Погледнете пилето, келнер - само кожа и кости!
- Момент, у мен са перата!