Веднъж Мечо Пух решил да се пошегува с Прасчо:
- Ей Прасчо! Вчера те видях в един ресторант.
- Така ли?
- Да! Даже беше придружен с гарнитура.
Мечо пух мноо се напил и ходил из гората... видял една хубава гъба халюциногенна ... и вика:
- Гъбке, ще взема да те набера...
И гъбката:
- Затвори, затвори, аз ще те набера - имам много безплатни минути...
Прасчо разглежда възглавници ва магазина. Задава въпрос на продавачката:
- С какво са пълни?
Тя му отговаря:
- С пух.
Прасчо със сълзи в очите започва да гали възглавницата и да хленчи:
Пуух! Пуууух!
Мечо Пух се разхождал из гората и забелязал Прасчо под едно дърво, целия в кръв.
- Какво ти се е случило Прасчо - попитал Пух. Защо без една ръка, няма ти едното око и целия си в кръв?
- Не питай - казал Прасчо - Хванахме се с Кристофър Робин на бас на едно око, че не може да ми откъсне ръката.
Прасчо влиза в магазина и пита продавачката:
-Извинете, имате ли възглавници?
-Да.
-А с какво са пълни?
-С пух.
-О,Печо-започнал да плаче Прасчо
Седи си Мечо Пух на един пън на полянката и яде шоколадова вафла.При него пристига Прасчо и го пита:
-Мечо, защо е толкова кафява тая вафла?
-Ами ... защото я ям вече за трети път.
Прасчо си седял на върха над една скала и викал.
- Йори-и-и! Йори-и-и!
Мечо Пух дошъл и го питал.
- Прасчо, какво е станало с Йори?
Прасчо му теглил един шут и започнал да вика.
- Пу-у-ух! Пу-у-ух!
Върви си Мечо Пух из гората и насреща му Йори.
-Мечо на каде с тази лопата?
-Погребвах Прашчо.
-А защо по лопатата има кръв?
-Еми, не искаше да влиза!
Върви си Йори през гората и среща Прасчо на ръба на една яма да крещи:
- Мечо, мечо, мечо!!!!!
приближава се до Прасчо, но се подхлъзва и пада.
- Йори, Йори,Йори
Мечо пух казал на прасчо
Ей Прасчо знам какъвв ще си в бъдеще
Да не си ми чел хороскопа
Не четох една готварска
Върви си прасчо и гледа-Йори,ма без един крак и око.Веднага го попитал "Йори,къде ти са крака и окото?""Ми с мечо се фанахме на бас за едно око,че не може да ми откъсне крака"
Мечо Пух влязал в месарския магазин, отишъл при продавачката и попитал:
-Извинете,имате ли паржоли?
-Да
-А какви са?
-Свински.
Мечо извадил един автомат и започнал да стреля
-Това е за теб Прасчо!
Под чадърче на плажа лежат Мечо Пух и Прасчо.
Мечо Пух пита:
-Прасчо,ти с какво се мажеш?
-С плажно масло.Защо?
-Пробвай с майонеэа!
-По-добре ли е,Мечо?
-Не.Но по-вкусно...
Мечо пух и Прасчо намерили пушка.Мечо пух отишъл при спусъка а прасчо при дулото.мечо пух натиснал спусъка и гръмнал прасчо.Той се разквичал. кво ма свиньо на мене ушите ми писнаха и май си спуках тъпанчета
Мечо Пух вика на Прасчо:
- Прасчо, вчера те видях в един ресторант.
Прасчо:
- И с кого?
Мечо Пух:
- С гарнитура.
Прасчо седи на ръба на една скала и крещи:
-Магаренцееее!
-Магаренцееее!
Идва Пух и казва:
-прасчо ела тука че ще паднеш.
А Прасчо:
-Магаааренцеее!
Пух:
-Ела тука веднага бе!
Прасчо:
-Магаренцееее!
Пух:
-Ела тука че ще те бутна.
Прасчо:
-Магаренцееее!
Пух се засилил към прасчо да го бутне,но Прасчо се дръпжа и Пух пада от скалата.Тогава Прасчо почнал да вика:
-Пуууух!
Мечо Пух отива при Прасчо и му казва:
- Искаш ли да отворим заедно търговска фирма?
- И какво ще правим - ще продаваме мед ли?
- Неее, меда ще го купуваме, а ще продаваме свинско.
Мечо пух седи на брега на блатото и опъва жаби. Взима жабата - КВАААК - и я хвърля. Взима следващата - КВАААК - и я хвърля.
Минава оттам Прасчо и пита:
- Пух, какво правиш?
- Ми, опъвам жаби - казва Пух.
- Може ли и аз да пробвам - пита Прасчо?
- Може - КВИИИК и го хвърля!
Мечо Пух и Прасчо намерили пушка. Гледали, оглеждали, Прасчо откъм дулото, Пух откъм прикладата. Без да иска Пух натиснал спусъка, пушката гръмнала, Прасчо бил уцелен в главата и се разквичал:
- Млъкни бе свиня, к`во си се разквичал! На мен ушите ми писнаха, сигурно съм си спукал тъпанчето!
Мечо Пух и Прасчо вьрвяли край гората и намерили една пушка и почнали да я раэглеждат Мечо Пух эастанал от страната на спуська,а Прасчо эастанал от страната на дулото и Мечо Пух беэ да иска натиснал спуська и Прасчо почнал да квичи Мечо Пух каэал:
- Кво се хилиш бе Прасе на мен ми эагльхнаха ушител