Съдия пита обвиняемия.
-Защо ударихте господин Петров?
-Защото след това той ме ритна.
- Защо сте си наели толкова млад адвокат?
- Струва ми се, че процесът ще се проточи…
" Признавам се за виновен и искам да бъда наказан, за да ми доиде акълът. А ако не ме пратите в затвора, ще се оженя…"
" Съпругата ми започна да краде пари от джобовете ми, и то обществени пари…"
" От опит знам, че когато жена ми заговори против чуждите мъже, значи е започнала връзка с друг мъж…"
" Законната ми жена си има съпруг, с когото живее, както тя казва, щастливо, поради, което аз нямам нищо против…"
Ловджийте в едно село съдят крьчмарите.В сьда сьдята пита ловджийте:
-За какво ги сьдите тия хора бре?
На което те отговарят:
-Ами заради виното и ракията,които изхвърлят в гората.
-А те какво ви пречат?-пита сьдята.
В отговор получават:
-Аааа още не сте разбрали,че зайците като се напият,пребиват кучетата ни!
Разпит на заподозрян в полицията.
- Познат ли ви е този нож?
- Да, познат ми е.
- Охо, ще си признаеш ти! И откъде ти е познат?
- Ами вече трети ден ми го показвате.
- Позволявам си да Ви напомня, г-н Съдия, че през лятото спасих съпругата Ви от удавяне - казва подсъдимият.
- А оттогава други престъпления извършили ли сте?
Затворник получава писмо от жена си:
"Мили мой, реших да посея марули в задния двор. Кога е най-подходящото време?"
Тъй като знаел, че охраната на затвора чете писмата, мъжът отговорил:
"Мила моя, каквото и да правиш, не пипай нищо в задния двор. Там скрих парите."
Седмица по-късно се получило следното писмо: "Мили мой, няма да повярваш какво се случи онази вечер - дойдоха някакви мъже с лопати и прекопаха целия заден двор."
Затворникът отговорил с друго писмо: "Мила моя, сега е най-подходящото време да посееш марулите."
- Обвиняеми, вие сте обидили служебно лице! Определям глоба от 100 лв. Искате ли да кажете още нещо?
- Бих искал, но при тези цени…
В затвора:
- Васко, честита нова година!
- Каква нова година бе, виж че е лято!
- Сега бях на разпит, казаха че ще ти лепнат още една година за кражба.
В затвора пристига прясно осъден затворник. Надзирателят му връчва затворническото облекло и му посочва една врата:
- Трябва да се изкъпеш.
- Откъде накъде? - протестира затворникът. - Това го нямаше в присъдата!
- Днес излизате на свобода - казва директорът на затвора на затворника. - Надявам се, че ще започнете честен живот.
- Ох, господин началник, не съм в такава възраст, в която мога да си позволя експерименти.
Из обвинителен акт:
\"…и тогава той ме нарече с поредица от отглаголни прилагателни със сексуален оттенък…\"
Рано сутринта съдията влиза в сградата на съда и вижда там самотен мъж.
- Вие какво правите тука?
- Ами свидетел съм.
- По кое дело?
- Ами не знам още, ама все ще се намери нещо.
Следовател към обвиняем:
- Имате ли алиби за времето на престъплението?
- Да, в каква валута го искате?
- Защо набихте съседа си?
- Защото иначе сега щяхте да питате него защо е набил мен.
В съда:
- Обвиняеми, как се казвате?
- Христо, без "а".
- Но в Христо няма "а"!
- И аз това ви казах…
- Вярно ли е, че сте нарекли този господин \"глупак\" - пита съдията.
- Вярно е - отговаря селянинът.
- А истина ли е, че сте го нарекли и \"овен\"?
- Не, това забравих да му кажа.
Ревнива съпруга към мъжа си - крадец:
- Къде си бил предишната нощ? Във вестника не пише нищо за извършени кражби!
Надзирател в затвора казва на шефа си:
- Затворникът от 58 килия силно ме тревожи. Вече трета нощ не спи в килията си…
- Как ще обясните, че сте убили жена си с пет изстрела?
- На шестия пистолета засече.