Петърчо попитал баща си:
- Тате, какво са пияниците?
- Много лоши хора! Виждаш ли тия четири бора там? Те ги виждат двойно повече, значи осем.
- Но, тате, там има само два бора!
- Ще дойде време, когато в армията ще служат само жени.
- Това е невъзможно! Армията не може да се състои само от командири...
Майстор и калфа решили да си говорят в рими.
Майстора казал:
- Майстора Евстати на*ба сестра ти.
Калфата казал;
- Е, има рима, ама не е вярно, сега съм аз.
- Калфата Иванчо на*ба жена ти.
- Е, че то няма рима!
- Е, няма, ама е вярно!
Чапай и Петка седят на масата, пият водка и замезват краставички. При тях се примъква Фурманов:
- Охо, другари! Хапвате, пийвате двамката... Я аз да стана трети!
- А, не, ти ще си седми.
- Как така седми?
- Ами шестима вече изгонихме.
Един каубой си купил кон от пазара на селото и си тръгнал за вкъщи.
Конят се препънал и той казал:
- Едно.
Втори път се препънал конят и каубоят казал:
- Две.
Таман стигнал до дома си и конят пак се препънал. Тогава каубоят казал:
- Три - извадил пистолета и го застрелял.
Жена му в тоз момент се обадила:
- Абе мъжо, как можа да застреляш такова хубаво животно!
А той й отговорил:
- Едно...
- Митко, подай си шепичката, за да ти сипя орехи!
- Татко ще ги вземе.
- Ти не обичаш ли орехи?
- Обичам, но ръката но татко е по-голяма!
Бракоразводно дело. Съпругата:
- Лежа си в леглото, беше много топло и бях отворила прозореца. Мъжът ми влезе, отиде до него, погледна, хвана нощното шкафче и го изхвърли....
Съпругът:
- Прибирам се и гледам, жена ми лежи гола на леглото, прозореца отворен, помислих, че ми изневерява. Погледнах през прозореца и виждам, някой бяга. Хванах нощното шкафче и го хвърлих по него....
Първи свидетел:
- Аз всяка вечер тичам, за да отслабна и по едно време до мен падна едно нощно шкафче....
Втори свидетел:
- Седя си аз в едно нощно шкафче...
Иванчо отива в пустинята... Изведнъж вътрешният му глас казва:
- Иванее, копай, тук има злато!!!
Копал, копал Иванчо... няма злато...
След малко вътрешният глас отново казва:
- Копай, тук има злато!!!
Пак нищо нямаа...?! Така няколко пъти и нищо...
Накрая вътрешният глас отново казва на Иванчо:
- Копай, тук има злато!!!
Иванчо копал копал и накрая намерил много злато... В тозии момент вътрешният му глас учудващо отвърнал:
- А...?!
- Скъпи! За какво мислиш сега?
- За нищо особено...
- Мисли за мен тогава!!
- Това и правя!
Пожарникар се явява на изпит по музика:
- Каква е разликата между цигулка и роял?
- Роялът гори по-дълго.
Жена споделя със своя приятелка:
- Това наистина е много забавно. Съдът присъди на бившия ми съпруг и трите деца, а пък нито едно от тях не е негово.
- Мамо, съборих шкафа в хола!
- Баща ти знае ли?
- Той разбра защото е под него!!!
Две блондинки си говорят, едната пита:
- Защо са толкова кратки вицовете за блондинките?
Другата отговаря:
- За да ги запомнят по лесно брюнетките!
Голяма акула учи малкото акулче как се ядат хора:
- Като видиш човека, първо вадиш перката над водата да се вижда и правиш един голям бавен кръг около него, след това правиш по-малък и бърз кръг, и тогава го ядеш.
- Добре, мамо, не мога ли да го изям направо?
- Можеш, но трябва да го ядеш с гомната...
Говорят си две блондинки:
- Мими, а ти знаеш ли защо рибите мълчат?
- ???
- Ами вкарай си главата в аквариума и опитай да кажеш нещо!
Как се прави пешеходна пътека?
- Еми как, пускат да мине една зебра и през това време профучава един валяк.
Народно поверие: ако набираш телефонен номер на калкулатора - значи днес е петък.
- Докторе, ама наистина ли вече нямам туберкулоза?
- Да, разбира се, че нямате!
- Дайте да Ви целуна!
- Ааа! Няма нужда!
Какво казала едната стена на другата?
- Ще се срещнем на ъгъла.
Как всъщност се пишат хороскопите. В редакцията на вестник.
- Жоро, ти каква зодия си?
- Скорпион.
- Така, пишем: Следващата седмица Скорпионите трябва да си върнат дълговете, иначе ги чакат големи неприятности.