Някакъв човек гледа табло със снимки на престъпници - \"издирват се\", и си мисли:
\"Глей колко им е акъла на тия полицаи бе… Що не са ги хванали като са ги снимали?
Пътният полицай побелял и се напикал, когато Стивън Кинг започнал да му обяснява защо е превишил скоростта.
Един полицай патрулира пешком из алеите на голям градски парк късно вечер. По едно време слуша от храстите:
-Лапай го ма, лапай го веднага!
Пъхва се той в храсталака. Един пич го извадил, едно маце на колене пред него.
-Документите за проверка!
Оня се гипсирал. Изкарал личната карта. Ченгето я огледало.
-Документите са наред! Вашите, момиче!
-Мии, забравила съм си личната карта!
-Лапай го тогава, щото иначе ще те глобя...
Пиян български шофьор в бил задържан във Виена, когато се е опитал да даде рушвет на "спящ полицай".
Един служител на КАТ идва и вижда следната картина:
Един гражданин легнал на земята и зад него кола. Служителят пита гражданина:
- Абе какво се е случило тука?
Гражданинът казва:
- Ами тоя с колата ме удари!
Служителят отива до шофьора на колата и го пита за книжката му. Като вижда, че шофьорът му дава книжката си заедно със сума пари връща се отново при пострадалия и му казва:
- Ами ша та удари ами, я виж как си застанал!
Катаджия спрял пиян шофор и му казал:
- Идвайте да взимам проба от дрегера!
- Не мога. Имам астма!
- Тогава кръвна проба от.
- Не мога. Кръвта ми не съсирва!
- Тогава вървете по права линия!
- Не мога. Пиян съм...
Полицай спира кола за проверка. Аптечка, триъгълник, пожарогасител, документи - всичко е наред. Разбрал полицаят, че от този няма да икопчи нищо по стандартната система и му рекъл:
- Имаш ли касетофон в колата?
- Имам.
- Доко Доко имаш ли?
- Имам.
- Пускай!
Пуснал човекът музиката - полицаят захванал здрав кючек и му вика:
- Не ме гледай, ами лепи една банкнота на челото!
Питат един полицай:
- Ти биеш ли жена си вкъщи?
- Ти пък! Да не мислиш, че работя и у дома?
- Каква е приликата между Шесто Главно и Ариел?
- И в двата случая те перат, но в Шесто първо те накисват.
Един милицонер чака на опашка в закусвалня. Когато му идва реда казва:
- Една баничка и една боза.
- Съжалявам, другарю, нямаме банички - отговаря продавачката.
- Тогава една баничка и един сок.
- Ама, нали ви казах, че нямаме банички.
- Амиии, тогава една баничка и един айрян.
- Ама, другарю, не разбирате ли, че нямаме...
В този момент се чува глас от опашката:
- Ама, другарко, какво се ядосвате, като не разбира вземете тавата с баничките и бой по главата.
- Защо никой не обича служителите на полицията?
- По две причини:
Първо - заради психологически неосъзната субективна нетолерантност, основана на обикновени социални предразсъдъци.
И второ - всички в полицията са лъжливи типове…
Полицай спира кола и вътре какво да види, класната му учителка от гимназията.
Тогава полицаят оставя фишовете с глобите и изважда лист и молив и казва:
- Госпожо Цонева, до утре да сте ми написали ей тук сто пъти "Аз повече няма да превишавам скоростта".
В трамвая влетява маскиран и въоръжен мъж, стреля в тавана и вика:
- Всички на пода! Това е обир! Давайте парите!
Още на следващата спирка полицията го хваща. На разпита го питат:
- Добре де, защо пък си тръгнал да обираш трамвай? Хората банки обират…
- Ами грешка стана… Гледам отвън надпис - \"Първа частна банка\"…
- Днес минах на червено, един полицай ме спря, обаче не ме глоби. Каза, че не глобява колеги.
- Ама ти да нямаш нещо полицейска униформа?
- Не, обаче стъклата на колата са огледални.
Полицай отива на бръснар. Бръснаря го пита:
- Господин полицай, какъв се пада на баща ми другия син?
Полицаят помисли, помислил и не могъл да се сети.
Бръснарят му казал:
- Абе господин полицай, брат ми се пада, брат!
Излязъл полицаят и срещнал свой колега.
Попитал го:
- Какъв се пада на баща ми другия син?
Помислил, помислил и не можал да се сети.
- Абе будала, на бръснаря брат бе!
Един полицай спира един пияница в кола и му казва:
- Какво си пил, че си пиян бе.
- Ами пих една Загорка.
А полицая му казва:
- Върви спи два часа и продължавай.
После срешта друг пияница и му казва:
- Какво си пил бе, че си пиян.
- Ами пих една Каменица.
- Тогава спи два часа и продължавай.
След това среща третият пияница и казва:
- Какво си пил бе.
- Ами пих една Болярка.
Ах ти копеле мръсно, върви пикай и продължавай.
Седял си един дебел полицай в училищен двор. Минала една учителка и го попитала:
- Дете ли чакате?
- Не, от бирата е!
Катаджия спира BMW и се представя:
- Сержант Петров, женен, с три деца…
Мъж се обажда в районното полицейско управление:
- Ало, добър ден! Искам да ви съобщя, че има пожар...
- Имате грешка. Тук е полицията, а не пожарната.
След малко звъни отново:
- Ало! Бих искал да съобщя за пожар...
- Нали вече ви казах, набирайте 160!
След близо десетина минути колега на дежурния полицай влита и крещи:
- Бързо, бързо... Районното гори!...
Поука: Не бързайте да прекъсвате грешните обаждания, може все пак да е за вас!
В телефонната слушалка се чува развълнуван и припрян женски глас:
- Господине, трима младежи се опитват да се промъкнат при мен през терасата!
- Имате грешка, госпожо, тук не е полицията, а пожарната.
- Нямам грешка, защото младежите се нуждаят от стълба!…