В травматологията разговарят болните целите в гипс.
- Ти как пострада?
- Натресох се в един гараж.
- Колата се разби на сол?
- Не, аз се прибирах пеша.
Пиян пациент влиза в кабинета на лекар и пита:
- Кой от вас двамата ще ме прегледа?
- Моля, не влизайте по четирима!!
Един дебел човек се качва в автобуса. След като се качил започнал да вика:
- Дайте път на чичкото с аквариума!!!
Едно дете станало и му отстъпило мястото си, след което го попитало:
- Чичко, а къде е аквариума?
Човекът се потупал по корема и казал:
- 300 грама цаца и 10 бири!!!
Един пиян човек си карал колата и се блъснал в един стълб.
Доктора го пита:
- Как се блъснахте в права магистрала без нито 1 кола да има?
- Както си карах колата едни стълбове почнаха да пресичат и един не успя.
Четвъртък пих, петък - пих, събота също пих, а неделята спах, но сънувах, че пия!
- Пи ли?
- Не.
- Три ли?
- Не.
- А колко?
- Осем!
Един човек влиза в супер high-tech бар, където робот стои зад плота вместо барман.
Отива човекът на бара, а роботът го пита:
- Колко е Вашето IQ?.
Човекът отговаря:
- 150.
Роботът веднага му сипва 16-годишно уиски и започва разговор за глобалното затопляне, интерференцията на заобикалящата среда, квантовата механика, нанотехнологиите и т.н.
Човекът остава много впечатлен от вечерта и затова и на другата вечер решава да тества робота.
Когато роботът го пита за неговото IQ, той казва 80.
Веднага роботът му сервира бира и му говори за футбол, карти, любими ястия, жени и пр.
Все така заинтригуван, човекът се връща на следващата вечер отново.
Роботът го пита:
- Колко е Вашето IQ?.
А човекът отговаря:
- Мисля, че е около 20.
Тогава роботът му сервира една голяма чаша с червено вино и го пита:
- Е, значи пак ще гласуваме тази неделя, а?
Петърчо попитал баща си:
- Тате, какво са пияниците?
- Много лоши хора! Виждаш ли тия четири бора там? Те ги виждат двойно повече, значи осем.
- Но, тате, там има само два бора!
- Каква е разликата между мъжа и прасето?
- Пияното прасе не се държи, като мъж.
Пиян мъж се прибира у дома, а жена му го чака с точилката на вратата:
- Ей каква добра жена имам! И баница решила да ми разточи...
- Какво ти е? Не изглеждаш на себе си? Пиян ли си?!
- Напротив, днес съм отвратително трезвен!
Чапай и Петка седят на масата, пият водка и замезват краставички. При тях се примъква Фурманов:
- Охо, другари! Хапвате, пийвате двамката... Я аз да стана трети!
- А, не, ти ще си седми.
- Как така седми?
- Ами шестима вече изгонихме.
- Госпожице, свободна ли сте за следващия танц?
- Да, разбира се!
- В такъв случай бихте ли ми пазили бирата?
Пияница сяда на бара в кръчмата, слага пред себе си будилник и започва да пие бира след бира. По някое време поглежда будилника, надига се и казва на бармана:
- Два. Време е да си ходя.
- Какво, два часа ли стана вече?
- Не, станаха два будилника.
Излизат двама от кръчмата.
- Хайде да ходим по жени!
- Не, аз имам млада и хубава жена...
- Добре! Отиваме у вас.
Пиян звъни на входната врата. От домофона се обажда женски глас:
- Кой е?
Пияният:
- Извинете, мъжът ви вкъщи ли е?
Жената:
- Не.
Пияният:
- А може ли да слезете да видите дали съм аз?
Учителката решила да покаже на децата вредата от алкохола.
Tя изважда един червей и пред очите на всички го потапя в чаша с водка. Червеят се сгърчва и умира. Тя пита:
- Каква е поуката деца?
- Който пие водка няма глисти - казва Иванчо. Учителката ядосана решава да заведе децата в една ферма. Там слага пред една крава едно буре с вода и едно с водка. И отново пита:
- Кравата пие от водата и не помирисва даже водката. Kакъв е изводът? Иванчо веднага готов с отговора:
- Който не пие водка е говедо.
- Скъпи, вчера оставих две бутилки водка в хладилника, а сега е само една. Защо?
- Ами… защото не съм я видял.
- Все казваш, че непрекъснато си водил борба с пиенето, а и днес си пиян като талпа!
- Какво да направя!?! И днес загубих двубоя…
- Татко, какво означава "алкохолик"?
- Виждаш ли онези 4 коли? На алкохолика ще му се стори, че са 8, разбра ли?
- Да, татко. Само че там има две дръвчета...