На някаква съвместна среща военни НАТО-руZия на вечерята генералите хапват, пийват и разговарят. По някое време почват хвалбите. Тия кви ракети имали, ония кви танкове, па радари, пък самолети и т.н. В един момент руZкия генерал се хвали:
-На нашите солдати порционът е 2000 калории на ден!
Американският:
-При нас е 4000.
Тук руZнакът скача зачервен от праведен гняв:
-Лъжеш, натовска свиньо!!! Никой войник не може да изяде две мешки ряпа...
Голяма група руски войници в покрайнините на Киев 2022 се движат по пътя, когато чуват от една малка височина
- "Един украински войник е по-добър от 10 руски". Командирът праща 10 войника да идат да видят. Чува се престрелка и пак
- "Един украински войник е по-добър от 100 руски". Командирът праща 100, пак престрелка и отново същият глас
- "Един украински войник е по-добър от 1000 руски". Командирът изпраща 1000, престрелки, и един руски войник се довлачва на обратно и казва
- "Недей да пращаш повече хора, това е капан! Не е един - двама са"
- Господин полковник, нашите разузнавачи плениха съгледвач! Ще заповядате ли да го обесим?
- В никакъв случай! Та нали от бесилката той ще огледа разположението на целия ни полк!
Старшина разяснява свойствата на автомат на новобранците:
- Куршумът излита със скорост 800 метра в секунда…
- Това не е ли малко? - пита един от тях.
- Може и да е малко, редник, но досега не е известен случай някой враг да може да бяга по-бързо от това.
Председателят на комисията пита поредния донаборник:
- Къде бихте желали да служите?
- В Генералния щаб - бавно отговаря младежът.
- В Генералния щаб! Ти какво, да не си ненормален?
- А това задължително условие ли е?!?
Пенсиониран полковник бил много щастлив да срещне по улиците на малкото градче своя някогашен адютант. И тъй като търсел прислужник, веднага му предложил работа:
- Ти добре се справяше навремето и задълженията ти ще бъдат същите както в армията.
Бившият адютант се съгласил и му било наредено да събуди полковника в осем часа на другия ден.
Точно в осем той се втурвал в стаята на господаря, разтърсил го няколко пъти, докато го събуди, а след това се обърнал към жена му:
- А ти, малката бързо се прибирай в селото…
Албанските учени изобретили ново оръдие и един генерал отишъл да го изпита. Повъртял се генералът около оръдието, поогледал го и казал.
- Добре, всичко ми харесва и разбирам защо има дупка отпред, но защо по дяволите сте му направили дупка и отзад?
- Как защо, ами откъде ще се вкарва фунийката?
Лейтенант крещи на войниците:
- Тук има само три правила: "Млъкни!", "Яж!" и "Слушам!".
И за да провери дали всички са разбрали, пита:
- И така, глупаци, кое е първото правило?
Шейсет гърла изревават:
- Млъкни, господин лейтенант!
Войната в Чечня се закучила и руското командване решило да събере доброволци да се бият. Отишли генералите в един затвор и казали на най-опасните рецидивисти:
- Вижте какво, момчета, ако се пишете доброволци - за всяка глава, която донесете ви намаляваме 5 години от присъдата!
Естествено, всички се съгласили, натоварили ги в самолета и излетяли. По едно време самолета каца, вратата се отваря и затворниците се разпръснали… След два часа се връщат, всеки носи по 5-6 глави, подритва още 2-3… Командира се хваща за главата и казва:
- Абе, момчета, какво правите? Та ние сме в Киев за презареждане…
Капитан се обръща към подчинения му войник:
- Гледам, редник, че Вие сте прекалено умен.
- Кой? Аз ли? - пита войничето.
- Ти ами! Няма да съм аз я!
Бисери от Военната академия:
1. И не ми правете такива умни физиономии - не забравяйте че сте бъдещи офицери!
2. Тук не е Англия - копайте по-дълбоко!
3. Командата "Ходом - марш" се изпълнява на бегом!
4. Взимате устава и го преписвате наизуст!
5. Що за свиня е минавала оттук, крава ли що ли..
От фронта съобщават в щаба, че готвачът на трета рота е убит - прегазил го е танк.
- Иди да съобщиш на жена му - казва ротният на някакъв редник. - Но внимавай, глупако! Да й предадеш новината внимателно, тактично!
Редникът отива в дома на покойника. Посреща го съпругата.
- Вашият съпруг, мила госпожо, беше нисък и дебел, нали? - пита войникът.
- Да, защо?
- Защото сега е… висок и слаб!
Военен се прибира от учение и заварва жена си със съседа. Хваща пушката и я насочва към главата на любовника:
- А-х-х-х, ти! - Вбесен зарежда пушката и се прицелва.
Комшията се обръща и започва да моли за живота си:
- Не! Моля те, Славчо, пощади нищожния ми живот!
- Че си в къщата ми - простено ти е. Че си се изцъкал на килима - простено ти е. Че ме минаваш със сметката за асансьора - простено ти е. Дори ти прощавам, че си със жена ми, но за нищо на света няма да ти простя, че си пил от ракията ми!
БУМ-М-М!
Светлин Теодосиев Радоев
Двама самураи ци говорили и единият казал:
- На бас, че ще ти резна главата без да усетиш!
Другия казал:
- Не можеш!
Първия се приготвил, замахнал - нищо!
- Видя ли, че не можа! - казал втория.
- Да, да, ама що не кимнеш! - отговорил първия.
Командващият армията поканва офицерите и техните жени в базата на коктейл.
Един от генералите държи реч пред събралите се. Млад лейтенант се обръща към жената до него и казва:
- Каква глупости ги дрънка този глупак, а?
Жената обръща червеното си от гняв лице към него с думите:
- Лейтенант, знаете ли коя съм аз?
- Не, госпожо.
- Аз съм жената на този, който нарекохте "глупак".
- Така ли, - казва младият лейтенат твърдо и наперено, - а знаете ли кой съм аз?
- Не, не знам- казва генералската жена.
- Слава богу! - казва лейтенантът и изчезва в тълпата.
Командирът на ротата нарежда на старшината:
- За утре всички войници да си сменят ризите!
- Това е невъзможно, господин капитан.
- В армията няма невъзможни неща!
- Но войниците имат само по една риза?!
- Тогава, нека ги сменят помежду си - пак ще бъдат сменени
В казармата:
- Господин старшина, жена ти дойде при тебе!
- Редник Иванов, на кого говориш така? Ще кажеш "жена Ви дойде при Вас"!
- А, при нас идва вчера...
Събира старшината новобранците и започва със строг глас:
- Петров, я излез две крачки напред!
Излиза Петров а старшината му вика:
- Що е това родина бе, Петров?!
А Петров плахо:
- Миии... не знам!
Старшината го скастрил и му изкрещял:
- Това е твойта майка бе говедо! Марш в строя.
Върнал се нашия в строя, а старшината подхванал Иванов:
- Абе Иванов, що е това родина бе?!
А Иванов мазничко:
- Ми майката на редник Петров.
Старшината почервенял от яд и се развикал:
- Абе келеш това е и твойта майка бе! Разбра ли ме сега.
Иванов:
- Разбрах.
Старшината:
- Кво разбра?!
Иванов, уверено:
- Че Петров ми е брат!
На учения, сержант се обръща към войник:
- Редник Петров! Остана ли ви вода в манерката?
- Разбира се, - отговаря Петров - Вземи братче!
- Не отговаряте по устав. Повтарям въпроса. Редник Петров! Остана ли ви вода в манерката?
- Съвсем не, господин сержант!
Командирът на поделението трябва да прати трима войници на опасно задание. Строява ги и командва:
- Да излязат напред трима доброволци, на които не съм давал пари назаем!