В час по математика влиза инспектор. Прекъсва учителката и казва:
– Сега въпроси задавам аз! В тази стая има 24 ученика, 1 учителка, 1 инспектор, 52 обувки, 1 черна дъска, 28 бели и 11 цветни тебешира, 36 стъкла за прозорци, 18 щори и една гъба. Въпросът е на колко години съм аз?
Гробна тишина. Ръка вдига Иван.
– Кажи момче!
– На 40! – смело отговаря Иванчо.
– Как позна, бе младеж?
– Еми вкъщи имам брат на 20 г. и мама казва, че е полуидиот…
Иванчо се прозява в клас. Учителката:
- Иванчо, стига си се прозявал бе, ще ме лапнеш.
- Но госпожо, аз не ям говеждо.
- Иванчо - казва учителката- днеска домашнотото ти е много добре направено. Надявам се че никой не е помагал на баща ти?
Учителят влиза в час и казва:
- Всички идиоти да станат...
Иванчо мислил мислил и станал. Учителят го попитал:
- Иванчо защо стана?!?
Иванчо му казал:
- Еми беше ми жал да ви гледам сам...
- От днес ще смятаме с компютри! - казва учителката на първокласниците.
- Супер! - радват се децата.
- Така, кой ще ми каже, колко ще бъде, ако се прибавят пет компютъра към дванадесет компютъра?
В еврейско неделно училище:
- Я кажи Йосифчо, кое тежи повече, 1 килограм желязо или 1 килограм вълна?
- Когато купуваме или когато продаваме?
Едно момче се оплаква на приятеля си:
- Всички имат ваканция, само аз нямам!
- А защо нямаш? - попитало другото.
- Защото не ходя на училище.
- Деца, - пита учителката, - кой ще каже какви пари имат американците? Гошко?
- Долари, госпожо.
- Правилно! А какви пари имат французите, Марийке?
- Франкове, госпожо.
- Точно така! А ние какви пари имамe, Иванчо?
- Ние нямаме пари, госпожо!!!
Учителката по математика пита Иванчо:
- Ако имаш 20 бонбона и аз взема половината, колко ще имам?!
- Здрави кости ли? Никакви!
- Какво е станало през 1837 година? - пита учителката по история.
- Родил се Васил Левски - отговаря Митко.
- А какво се е случило през 1840 година?
- Васил левски е станал на три години! - продължава Митко.
В час по история. Учителят разказва за праисторическото минало на хората и тяхното развитие досега.
Учителят:
- В крайна сметка основният въпрос е как сме стигнали дотук.
Иванчо вдига ръка и казва:
- Не знам за вас господине, но аз дойдох с автобус №94.
Учителката пита Иванчо:
- Иване, имаше за задача да зарадваш два пъти някой. Ти кого зарадва и как?
- Отидох на гости на баба - тя много се зарадва. В неделя си тръгнах - тогава тя се зарадва още повече!
Учителката се кара на Иванчо:
- Нима можеш да броиш само до десет? Просто идея си нямам, какъв ще станеш, като голям...
- Съдия по бокс!
- Какво е трагедия?
- Следващото ми контролно по математика..
В час по биология учител обяснява за храносмилателната система и вижда как Петърчо си хапва сандвич и го пита:
- Петърчо, какво правиш?
Петърчо невъзмутимо си яде и казва:
- Ами прилагам обясненията Ви...
В училище учителят честити Коледа и Нова година. Той пита децата какво искат да стане на Коледа. Иван казва:
- Аз искам да получа шестица на теста по математика.
Учителят:
- Дано. Само на Коледа стават чудеса!
На урок в началното училище на чина с Иванчо седи инспекторът. Учителката пише на дъската, но изпуска тебешира и се навежда да го вземе. В същото време пита:
- И така, деца, какво имаме тук?
Иванчо вдига ръка и отговаря:
- Страхотен задник!
- Марш навън! Двойка! – изкрещяла учителката.
А Иванчо преди да излезе се обърнал към инспектора и му казал:
- А ти като не знаеш, недей да подсказваш!
В болницата докарват пострадал, целият наранен. Питат го:
- Автомобилна катастрофа ли?
- Не, печатна грешка в учебника по химия.
В час по математика Иванчо се загледал над празната си тетрадка. Госпожата отива при него и го пита:
- Иванчо, защо си се втренчил в тази празна тетрадка?
- Госпожо, това ми е тетрадката по смятане на ум!
Учителката към ученик:
- Да би мирно стояло - не би дъска видяло.