След овчарска идилия - 1.. Вестникът праща Журналист (мъж) при овчарте.
След интервюто, журналистът решава да ги бъзикне (спомняйки си за колежкате) и ги пита:
- Абе, как издържате без жени толкова дълго време?
- Ами, избираш си една уфцъ, фащаш я за ушите и я опъваш…
- Че става ли? Хубаво ли е?
- Ам"чи пробвай бе!
Журналистът взел да си избира овца, и да я гони, ама те бягат ли бягат… Накрая докапал една, фанал я и почнал да я оправя, а всички овчари се спукали да се смеят.
- Що се смеете бе хора?
- Амчи ти избра най-грозната бе… Ха-ха-ха
(Модификация на вица: "Ами от цялото стадо ти зе да чукаш псето…")
Двама тексаски пастири са дългогодишни приятели и редовно обсъждат теоложки проблеми. За нещастие, единият от тях катастрофира с колата си и близо седмица е в кома. Когато отваря очи в реанимацията, вижда приятеля си, който с нетърпение чака пробуждането му:
- Сега би ли могъл да ми кажеш как изглежда Той?
Върналият се от оня свят отговаря:
- Ужасно! Той е чернокож, облечен е в бяла манта и на всичко отгоре е жена!
Някакъв фермер всеки ден носел в мандрата по около двеста литра мляко от най-високо качество. Хората не можели да спрат да се чудят, как я прави тая работа, след като имал само пет крави. Най-накрая един от тях се престрашил и го попитал направо, как става тоя номер.
- А, лесно. - отвърнал фермерът. - Просто всеки ден, като влизам сутринта в обора подвиквам - "Е, момичета, какво ще продаваме днес - мляко или говеждо?"
И вълкът сит, и агнето цяло.
Вечна памет на овчаря!
Доячка отива на работа сутринта, а я мъчи жесток махмурлук. Главата й тежи, черно й е пред очите, едвам гледа. Сяда на табуретката пред кравата, а кравата пита:
- Кво, лошо ли ти е?
- М..дааа…
- И главата те боли?
- Аха…
- А планът за млеконадоя трябва да се изпълнява, нали?
- Ъхъ…
- Е, добре, хвани се за вимето, а аз ще подскачам.
Туристи в планината гледат как един орел се спуска над пасящото наблизо стадо и отнася една черна овца. Докато обсъждат случката, орелът се връща, носейки бяла овца, и я оставя на мястото на черната.
Шашнати, отиват и питат овчаря какво става.
- А, нищо особено. - отговаря той. - Играем на шах и тоя път орелът е с белите.
- Наскоро при нас в планината, един орел отнесе от стадото черен козел и след половин час се върна и донесе бял козел. Какво ли означава това?
- Нищо особено, просто орелът играе шах с пастира.
Една журналистка я пратили да интервюира някакви овчари, свидетели на НЛО. Между другото станало дума че живеят сами в планината по 7-8 месеца без да виждат други хора. Журналистката ги попитала:
- А как издържате без жени толкова време?
Овчарите я наобиколили, а единият подхилквайки се казал:
- Ами казваме че сме видели НЛО, че да ни изпратят някоя журналистка.
Журналист интервюира овчар:
- По колко килограма вълна дават овцете ви?
- Кои - черните или белите?
- Черните.
- По два килограма.
- А белите?
- И те по два килограма.
- А колко мляко дават?
- Черните или белите?
- Ами черните…
- По два литра.
- А белите?
- И те по два литра.
Журналистът е вече съвсем объркан:
- Добре де, защо все питате - черните ли, белите ли…
- Ами виж сега, черните овце са мои…
- Така, добре… А белите?
- И те са мои.
Журналистка интервюира овчар:
- И накрая, кажете на нашите зрители, по колко литра мляко снася една овца?
Фермер с изумление наблюдава как новата доячка пои кравата с току-що издоеното мляко.
- Но какво правите, за Бога? - пита той.
- Стори ми се, че млякото е много рядко и реших да го върна обратно, за да се дообработи - отговаря тя.
Един овчар си пасял стадото на баира, а долу по пътя се движело луксозно Рено. По едно време колата взела, че се повредила и спряла. Излязла една французойка - върти, суче се около колата - не може да я оправи. Овчарът слязъл да й помогне и взел, че оправил колата.
Французойката доволна, щастлива, решила да му се отблагодари и взела, че му дала. Добре, ама много й харесало и му казва:
- Айде да те взема с мен в Париж да видиш какъв живот те чака!
- А, бе, къде шъ ода, я виж тука… овцете, стадото…
- А, бе, ела, човек ще те направя… колко хубави приятелки имам, на ръце ще те носят.
- А, не, не, вземи брат ми.
- Ама и той ли е толкова добър като теб ?
- Абе кво приказваш ти, бе! Лани наеба една мечка, досега му носи мед вкъщи.
Млада туристка пита овчар:
- Колко такива прекрасни овчици имате?
- Не зная, колкото пъти съм почвал да ги броя, все заспивам.
Журналистка интервюира фермер. Опитва се да разбере причината защо кравите буйстват.
Той от своя страна я пита:
- Знаете ли, че бикът опложда кравата веднъж в годината?
- Да предположим, че знам… и какво от това?
- А знаете ли, че доим кравата четири пъти на ден?
- Ценна информация, но…
- Е, ако мачках гърдите ви четири пъти на ден, а правехме секс веднъж в годината, не бихте ли се вбесили?
Планинска поляна. Овчар пасе стадо овце. Типична картинка - гега, ямурлук, капа. И изведнъж се разнася звън на мобилен телефон.
Всички овце като една се обръщат към овчаря и го гледат с недоумение.
Той бърка в торбичката, вади телефона:
- Ало, да? Аз съм. - обръща се към овцете. - За мен е.
Група овчари в планината си пасат овцете. Един ден идва един журналист за да види как живеят , пита ги това-онова и накрая не издържа и задава основният въпрос:
-Абе вие тука как издържате без жени , като ви се до е/бе какво правите?
-Как какво , хващаш една овца и е/беш колкото искаш.
-Ама то така може ли , не е ли кофти?
-Що де е кофти бе , същото е както със жена , пробвай ако не вярваш!
На дупил нашия човек една овца и е/бе ли е/бе. Да , ама по едно време гледа как всички се заливат от смях. Ядосал се той и им вика:
-Що се смейте , бе , нали и вие така ги е/бете?
-Така е , ама ти взема , че избра от всички най-грозната!
Двама овчари си говорят:
- Ох, вчера белязвах животните, направо се измъчих.
- От какво бе, ти имаш само десет овце?
- Да, а трите кошера пчели къде ги забравяш?
Две журналистки чули от колежката си, че овчарите били много надарени… И взели че отишли при тях. Хванали двама да си приказват и по едно време питали:
- А как издържате толкова време без жени?
Овчарите ги посграбчили и им казали дяволито:
- Ами нали идват журналистки…
- То хубаво, ама за да не забременеем - трябва да сложите ето тези нещица (презервативи).
Ония двамата се почесали… па ги сложили и оправили журналистките.
След няколко месеца - седят, пушат табак и единият казва:
- Абе брато - на тебе пука ли ти дали ония двете ша забременеят?
- М"чи не. Що да ми пука.
- Ми кво ша кайш да земем да ги свалим тия гуми вече!
Срещнали се двама животновъди, единият от които с посинено око. Другият го пита:
- А бе, какво става, някой да не те е бил?
- То не е за разправяне. Имам една крава, и като сядам да я доя тя все ме удря с опашката си по лицето…
- И от това ли е посиняло окото ти?
- Не, омръзна ми и й вързах една тухла на опашката!
Туристи обикалят из планината и стигат до един овчар, дето си пасе стадото там. гледат - овчарят седнал, и играе шах с един овен.
- Бре! Чудо! - дивят се те. - Толкова интелигентен овен!
Овчарят се обажда:
- Какво ти "интелигентен" бе… Овена си е овен - просто животно, водя го 4:3.