Родило се бяло дете в негърско село. Вождът се разлютил и наредил да викнат мисионера, който бил единственият бял човек там.
- Чадо мое, за всичко туй си има обяснение.
- Струва ми се, че е добре наистина да обясните, щото вожд освирепял. И мисионерът започнал алегорично:
- Вождът вижда ли онова там овче стадо?
- Е, и?
- Кажете ми, вожде, всички овце са бели, освен една. Как ще обясните това?
Уплашил се вождът, озърнал се и рекъл тихичко на мисионера:
- Разбрах. Вожд отървава мисионер, мисионер отървава вожд.
Един овчар си пасял стадото на баира, а долу по пътя се движело луксозно Рено. По едно време колата взела, че се повредила и спряла. Излязла една французойка - върти, суче се около колата - не може да я оправи. Овчарът слязъл да й помогне и взел, че оправил колата.
Французойката доволна, щастлива, решила да му се отблагодари и взела, че му дала. Добре, ама много й харесало и му казва:
- Айде да те взема с мен в Париж да видиш какъв живот те чака!
- А, бе, къде шъ ода, я виж тука… овцете, стадото…
- А, бе, ела, човек ще те направя… колко хубави приятелки имам, на ръце ще те носят.
- А, не, не, вземи брат ми.
- Ама и той ли е толкова добър като теб ?
- Абе кво приказваш ти, бе! Лани наеба една мечка, досега му носи мед вкъщи.