- Какво правят чукчите, когато е студено?
- Слагат една свещ в центъра на палатката и се нареждат в кръг около нея.
- А какво правят, когато стане още по-студено?
- Запалват свещта.
Руска експедиция се заблудила в тундрата. Виелица, студ, сняг. Започнали да крещят:
- Хора-а-а, помо-о-щ!
Иззад една пряспа се показал чукча:
- Като е в Москва - чукча, а тука в бурята - хора!
Руснаците изпитват балистична ракета СС-50, супер секретна. Изстрелват я към тундрата, обаче електрониката й нещо се поврежда и ракетата полита неизвестно накъде. Тръгват да я търсят и виждат един чукча. Питат го:
- Чукча, преди два дена да си виждал в небето да лети нещо като голяма огнена пръчка?
- Чукча пръчка не видял… Чукча самолет видял, чукча хеликоптер видял, чукча ракета СС-50 видял… Обаче чукча огнена пръчка не виждал.
Двама жители на крайния север спорят с чукча, къде е по-студено.
Първият казва:
- У нас е толкова студено, че като пикаеш и пикнята ти замръзва.
Вторият:
- При нас пък е още по-студено. Там излизаш да се изпикаеш и пикнята ти замръзва. Минаваш след един час тя още виси.
Чукчата:
- У нас пък в тундрата, такива студове има. Кажеш дума, тя излита, замръзва и пада на земята. Кажеш още една, тя излита също, замръзва и пада на земята. А на пролет, каква шумотевица става…
Отишли руснакът и чукчата на риболов през зимата. Намерили си място на замръзналата река, пробили в леда дупки и започнали да гласят стръвта. В този момент от гората излязла огромна, гладна, бяла мечка. Чукчата, като я видял, започнал да тършува в раницата си, извадил чифт маратонки и започнал да се преобува. Руснакът го погледнал и казал:
- Какво се приготвяш, няма смисъл, мечките развиват до 50 км. в час.
Чукчата му отговорил:
- За мен главното е да те надбягам.
Семейство чукчи били на разходка в Москва. Загубили се в тълпата.
Мъжът започнал да търси жена си, но не успявал.
Срещнал милиционер и го помолил за съдействие.
- Как изглежда жена ти?
- Ами-и-и!
- А снимка имаш ли? - упорствал милиционера.
- Какво е снимка?
Милиционера паказал снимката на жена си.
- Виж какво - казал чукчи - Зарежи мойта давай да търсим тая.
Седи си чукча вкъщи, изведнъж - на вратата се чука.
Чукчата казва на жена си:
- Това, навярно е геологът. Идва да си иска парите, които му дължа. Кажи му, че съм отишъл в тайгата, а аз ще се скрия под леглото.
Отваря жената. На вратата стои геологът. Казала му тя, че мъжът и е в тайгата, а геологът вади бутилка и казва:
- Жалко, че го няма, аз исках да си пийнем с него. Какво ще кажеш с теб, да си пийнем.
Седнали те, изпили водката и се хвърлили в леглото.
Чукчата лежи под кревата, слуша какво става отгоре и си мисли:
"За тая работа, трябва да му счупя главата на тоя геолог, а аз през това време се разхождам из тайгата…"
Чукча отива на фотограф и го моли да му направи снимка, както седи зад едно дърво.
- Как зад дърво, бе, защо зад дърво, нищо няма да се вижда от тебе??!! - крещи фотографа.
- Представи си само, - обяснява чукчата, - получава мама моята фотография, гледа я и си казва: “А къде е моят син, чукча?”. И тук аз изскачам иззад дървото и казвам: ” Ето го, куку!”
Чукчи са на почивка на Малдивите. Решили да отидат за риба. Взели яхта под наем, излезли в открито море и хвърлили въдиците. Седят и ловят. Към тях се приближава полицейски катер. От катера крещят:
- Ей, вие там, на яхтата!! Имате ли разрешително за риболов?
- Не! Нямаме!
- Тогава трябва да платите глоба!
- Ама ние не ловим риба. Ние сме еколози, чистим дъното от всякакви железни боклуци.
При тези думи и двамата вадят въдиците и полицаите виждат, че на края им виси по един голям магнит.
Оставили ги на мира и си тръгнали.
Едната чукча, гледайки отдалечаващия се катер казва:
- Егати късмета! Добре, че решихме да ходим за риба-чук...
На чукчите в тундрата им подарили вагон. След месец се поинтересували как живеят в него.
- Добре - отвърнали чукчите - само на вратата на тоалетната има надпис: "Забранено използването във време на престой!", та затова, когато някой влезе там, на всички ни се налага да бутаме вагона из тундрата…
Китайци били на учение с ядрена подводница. Не щеш ли по едно време видяли друга,най-вероятно вражеска. Капитанът веднага заповядал на един моряк да надене водолазния костюм и да провери обекта.
След малко морякът се връща и докладва:
-Подводницата е японска,на корпуса и пише made in Japan.
Капитанът бил недоволен:
-Сега много неща се правят в Япония,но това не значи че подводницата е японска.Провери пак!
След малко морякът се връща и докладва:
-Подводницата е американска.Допрях си ухото на корпуса и чух,как си приказват вътре на английски.
Капитанът отново изнедоволствал:
-Английският език е международен език,всеки може да говори на него за заблуда.Провери пак:
След малко морякът се връща и докладва радостен:
-Открих!Подводницата е на чукчите!
-Откъде разбра?
-Ами почуках и те ми отвориха.
Едно чукчи влиза в магазин и казва на продавача:
- Дайте ми една брадва HEAVY METAL!
Продавача му дал.
След месец върнало брадвата, която била много потрошена и поискало още една брадва HEAVY METAL.
След още един месец чукчито пак отишло в магазина и пак поискало една брадва HEAVY METAL.
Но този път продавача го попитал:
- Абе, к’во правиш с тея брадви бе ?
- Цепя лед - отвърнало чукчито.
- Ееееееее, що не каза да ти дам една брадва LED ZEPPELIN тогава - казал продавача.
Двама чукчи влачат към селото си току що уловен морж. Пот тече от челата им. Тежко... Среща ги геолог:
- Здравейте, чукчи!
- Здравей, Руски ловец!
- Защо дърпате моржа за опашката - зъбите му орат земята. Хванете го за главата и по-лесно ще го влачите.
- Благодарим за съвета, Руски ловец!
Хвана ли чукчите моржа за главата. Тръгнали. По-леко е! Единия казва:
- Ей, този, Руски ловец е много умен!
- Хич не е умен! Виж пак стигнахме до океана!!!...
От командировка в Москва към Сибир се прибират руснак, евреин и чукча. Руснакът изпил всичките си пари в Москва и се чуди как да се напие. И рекъл на чукчата:
- Чукча вие сте древен и мъдър народ. Аз ще ти задам един въпрос, ако ми отговориш аз ще ти дам една рубла, ако не, ти ще ми дадеш една. Какво е това мъничко червеничко с зелена дръжчица?
- Не знам! - отговорил чукчата.
Ама можеш ли да се напиеш с една рубла.
- Чукча вие сте древен и мъдър народ, хайде ще ти задам още един въпрос. Какво е това две мънички червенички с две зелени дръжчици?
Чукчата пак казал:
- Не знам!
- Две череши бе чукча- казал руснака взел парите и отишъл да пие.
След 1 час се връща клатушкай се и чува от купето евреина:
- Чукча вие сте древен и мъдър народ, хайде ще ти задам още един въпрос, и ако ми отговориш аз ще ти да една рубла, ако не ти ще ми дадеш една. Какво е това 564 малки червенички за 564 зелени дръжчици?
В едно село чукчите сформирали самодеен театрален състав. След мъчителни репетиции ще поставят "Цезар и Брут". Пиесата била в три действия:
I действие - на сцената излиза един чукча, тупа се по гърдите и вика: "Аз съм Цезар".
Завеса.
II действие - на сцената излиза чукча и още един чукча. Първият се тупа по гърдите и вика: "Аз съм Цезар", вторият се тупа по гърдите и вика: "Аз съм Брут".
Завеса.
III действие - на сцената излиза първият чукча, вторият чукча и един нов чукча. Първият се тупа по гърдите и вика: "Аз съм Цезар", вторият се тупа по гърдите и вика: "Аз съм Брут", третият се тупа по гърдите и вика: "И аз съм Брут".
Първият отговаря: "И ти ли Брут, бе?".
Завеса
Капитан на боен кораб усетил, че под тях плува подводница. Веднага изпратил водолаз да провери, чия е подводницата.
След половин час водолаза излиза и докладва:
- Това е японска подводница!
- Как разбра?
- Ами цялата е изписана с йероглифи!
- Е, кво от това, малко ли страни използват йероглифи. Върни се да провериш отново!
Връща се водолаза във водата. След 15 минути излиза и докладва отново:
- Подводницата е английска!
- Как разбра?
- Ами вътре говорят на английски.
- Е, кво от това бе, сега половината свят говори на английски. Бързо влизай във водата и разбери най-после, чия е тая подводница!
След малко водолаза излиза и с облекчение докладва:
- Чукотска е!
- Как разбра бе?
- Ами почуках на люка и те ми отвориха!
Двама чукчи ловували и на брега на океана убили един морж.
Хванали го за опашката и го замъкнали към селото. Бивните му обаче заоравали в снега и се дърпало много трудно.
След известно време насреща им се задава един бял ловец.
- Здравейте, чукчи.
- Здравей, бели ловецо.
- Гледам хванали сте морж.
- Хванахме, обаче бивните му рият в снега и е много труден за дърпане.
- Ами че хванете го откъм бивните и ще е доста по-лесно.
Послушали го чукчите, хванали моржа за бивните и завлякли.
Вървяли, вървяли и единия се обадил:
- Ей-и-и, туй белия човек - умен човек. Глей сега колко е по-лесно!
- Лесно, лесно - казал другия - ама на, пак се върнахме до океана.
Един лондонски лорд бил запален почитател на тоалетните. Имал колекция от всички тоалетни по света и затова писал на Гинес да му дадат рекорд. Писал, обаче му отговорили, че няма всички тоалетни на света - липсвала му тази на чукчите. Оня много го хванало яд и веднага пратил телеграма до един чукча:
- Моля, изпратете ми своята тоалетна!
След време получава една пратка от трион, две пръчки и чук. Лорда си помислил, че нещо не са го разбрали и пак пратил телеграма. Чукчата му отговаря:
- Няма грешка. Много е просто: Забивате двата пръта в земята, за да не ви отвее вятъра в тундрата; клякате между двата пръта и това, което излезе го режете с ножа, че много бързо замръзва; накрая, за да пазите природата чиста трябва да го зачукате с чука в земята.
Пътуват в едно купе чукча и супер мацка.
През първия ден тя си мислила колко е грозен мръсен и отвратителен,
а той през цялото време си тананикал нещо такова брррм, брррррм, брм, бръм
Втория ден. Тя - колко е мръсен и отвратителен, не е чак толкова грозен...
Той - пак си бръмчи.....
Третия ден. Тя - колко е мръсен но ако спре да бръмчи няма да е толкова отвратителен.
-Стига се бръмчал, че ще те изхвърля през прозореца!!!
Скрил се чукча зад перденцето и трепери и се чуди защо тая не му дава да си пее химна на чукчи ...
На седмия ден вече наближават Москва, мацката не издържа и си казва мръсен-не мръсен, ама мъж е все пак.
Дръпва му перденцето, разкочава си блузката, качва си единия крак на седалката и казва:
- Искаш ли?
- Ъхъ..
- Набързичко?
- Ъхъ..
- Хайде, давай!!!
От ЧНИИ (Чукотски Научно-Изследователски Институт) изпращат телеграма до Москва:
- Изпратете 2000 тухли за научни изследвания.
След един месец:
- Изпратете 20000 тухли за научни изследвания.
След още един месец:
- Изпратете 1000000 тухли за научни изследвания.
Изпращат проверяващ да видят за какво им са тухлите. Пристига той и гледа. Група научни сътрудници на брега на океана.
Гледат тухла.
- От тук - правоъгълна.
- И от тук - правоъгълна.
- И от тук - правоъгълна.
Хвърлят я в океана:
- А прави кръгове???