Мъж се обажда в реанимацията:
- Как е тъща ми?
- Пригответе се за най-лошото...
- Какво? Жива ли е?
Срещат се двама приятели. Единият споделил:
- Снощи някакъв бандит нахлу в къщата и преби тъщата почти до смърт.
- А ти защо не се намеси?
- Е, не е честно двама мъже срещу една жена.
- Иванов, защо си дошъл на работа? Нали следобед погребваш тъща си?
- Най-напред работата, после удоволствието.
Една жена се опитва да накара мъжа си да откаже цигарите и му се кара:
- Само харчиш пари за тия пусти цигари!
- Мои са си, харча ги - отговаря троснато мъжът.
- А мислиш ли, че са полезни за здравето ти?
- Мисля - щом запаля и майка ти се маха от стаята.
Вървят си хората по улицата и чуват писъци от високите етажи на един блок.
Гледат нагоре - някакъв мъж хвана жена за краката и я провесил през балкона. Опитва се да я изхвърли, обаче тя се държи яко за железата и пищи.
Народа вика:
- Пусни жената бе!
- Това не е жена! Това е тъща ми!
- Брей, как се държи говедото, не дава да го пусне човек...
Какво означава противоречиви чувства?
- Да видиш тъщата си да пада от високо върху новата ти кола.
Някакъв пич с огромна брада отива при бръснаря:
- Искам да ми направиш един прорез ей-тука по средата на брадата.
- Защо бе?
- Абе остави... Тъщата ми подари вратовръзка и много се сърди, че не може да я види като я нося.
- Пенко, дадох ти новите дънки на съседа.
- И по какъв повод?
- Нали не ти харесват?
- Искре, тогава да дадем и майка ти на съседите.
Адвокат пита клиента си:
- Тази вечер почина тъща ви. Какво да поръчам: погребение, кремация, балсамиране?
Клиентът отговаря:
- Поръчайте и трите, не мога да рискувам.
- Аз пък искам да се оженя за момиче, което има три сестри!
- Защо?
- Така ще ми се пада само четвърт тъща.
- Не мога да разбера защо хората говорят толкова лошо за тъщите си и все гледат да им правят някакви кални номера... Аз пък моята много си я уважавам, редовно й нося цветя, боядисвам оградката, лъскам й надгробната плоча...
Зетят се прибира вкъщи и казва на тъща си:
- Я, плювай по лявото ми рамо веднага!
- Защо бе зетко, как така ще плювам по тебе?
- Бях на лекар и ми предписа да си разтривам рамото със змийска отрова.
Няколко приятели си говорят как биха се отървали от тъщите си. Единият казва:
- Ще купя отрова, всеки ден по малко, по малко в кафето... докато умре.
Другият:
- Аз пък ще й подаря нова кола. Обаче ще й повредя спирачките. Тя ще се качи да се повози, ще настъпи газта, няма да може да спре и ще се разбие някъде.
Третият:
- Аз пък ще купя десет опаковки аналгин.
- Защо?
- Ще ги изсипя всичките в тигана и ще ги разбъркам докато се стопят.
- Ама за какво?
- Ще ги излея в голяма форма и ще направя от тях едно огромно хапче аналгин.
- И какво?
- Ще влезе тъщата в кухнята, ще го види на масата, ще каже - я, какво голямо хапче аналгин...
- Е, и?
- А аз в това време отзад с брадвата по главата...
- Случайно да знаеш откъде може да се намери шапка-невидимка?
- Не, защо?
- Търся подарък за рождения ден на тъщата.
Един човек провесил тъщата си през 18-ия етаж на един блок. Тя започнала да му се моли, а той и занареждал:
- Виж сега, мамо, помниш ли Иванов от съседния вход как отрови тъща си? А помниш ли Петров как миналия месец закла тъща си? А аз сега само те пускам...
- Иване, забелязал ли си, че тъща ти има златен зъб?
- Отдавна съм забелязал, но все не мога да намеря повод...
Свекърва и снаха си говорят. Свекървата:
- Тъй като ще живееш доста време в нашата къща, ще ти кажа, че има три правила, които трябва да спазваш. Първо, когато видиш, че китката ми е на ляво, значи съм в добро настроение. Второ, когато видиш, че китката ми е в средата - по-далеч от мен, защото не ми е весело! И трето, когато китката ми е от дясно, не мисе мяркай пред очите!
Снахата отговорила:
- Е, и аз имам някой правила: когато ме видиш, че съм седнала крак върху крак, пия си кафето, пуша си цигарата да знаеш, че ми е все тая на къде ти гледа китката!
Мъж се бръсне в банята. Изведнъж чува жена му да крещи:
- Пешо, ела бързо! Пешо!!
- Какво, ма?
- Мама падна от балкона!
- Колко пъти съм те молил да не ме разсмиваш като се бръсна! Да се порежа ли искаш!
Жена пита мъжа си:
- Къде е книгата ни "Как да доживеем до сто години"?
- Изхвърлих я, защото видях, че майка ти я чете...
Младо семейство обядва на масата. На гости е тъщата.
- Сине, отрежи ми малко салам, че не мога да го стигна- помолила тъщата
- Не мога, мамо!
- Защо сине?
- Не мога да режа толкова тънко.