В болница за слаботелесни един пациент постоянно се закачал със сестрите. Веднъж сестрите чули пациента да вика:
- Помощ! Мравка!
- Ами като е мравка я убий! - провикнали се сестрите.
- Ама тя ме влачи!
Две флегми се срещат и едната пита:
- Къде отиваш?
- За хляб. А ти къде отиваш?
- За охлюви.
След сто години двете флегми пак се срещат и едната пита:
- Ти взе ли хляб?
- Ами аз докато го сложа в торбата и той мухяса. А ти взе ли охлюви?
- Ами аз докато се наведа и те тъгъдък-тъгъдък и избягаха.
По време на обяд на слаботелесни:
- Пешо, подай ми вилицата, че я изпуснах.
- Аз да не съм щангист бе!
- Повикайте Киро, той носи цял потник!
Говорят си двама слаботелесни и единият вика:
- Абе, мъжки, ще ходиме ли утре по любов?
- Може… ако не духа вятър.
Двама слаботелесни,единият е в банята и казва на другия, който си лежи в кревата:
-Ела да ми помогнеш да вдигна сапуна.
-Немога - отговаря другия - чаршафът ме е заклещил.
От оделени за слаботелесни се чува:
- Помощ, помощ!!! Комар.
След малко се чува и нов писък:
- А и ръце огъваш?!
Клиент в книжарница:
- Дайте ми оная книга за слаботелесни…
- Коя книга?
- Абе как се казваше… "Отнесени от вихъра".
Слаботелестните играели на криеница и този, който търсел, казал:
- Пу за Пешо зад конеца!
Пешо излиза и вика:
- Ха, не позна, тука сме двама.
Един флегматик започнал работа във ферма за костенурки. Еднаа сутрин шефа му го намира по средата на двора, костенурките го наъплили а той
стои и гледа безпомощно.
- Какво става тука бе, какво правиш? - изкрещял шефа.
- Ам-и-и-и а-а-з оти-и-и-дох да ги на-а-х-р-а-ня и като отво-о-р-и-х вратичката и те като се юрнаха…
Говорят си двама слаботелесни:
- Какво става със Жоро, отдавна не съм го виждал?
- Няма го вече Жоро…
- Защо бе, какво е станало?
- Нападна го един комар. Изпи му кръвчицата…
Медицинска сестра върви по коридора в отделението за слаботелесни и чува отнякъде:
- Помощ! Помощ!
Влиза в стаята, оглежда се… не вижда никой. Пак се чува:
- Помощ! Помощ!
- Откъде викаш? - пита сестрата.
- Тук съм, под тапетите!
Сестрата отлепя тапета и измъква от там един слаботелесен.
- Как попадна там?
- Една хлебарка ме замъкна.
Две флегми си говорят:
- Ти за колко време обикаляш града?
- За 3 години.
- Ей, ти си цяла комета!
Два скелета решили да покарат кола.Единия тъкмо се качил и изкочил от колата,върнал се в гробищата и след малко се вмъкнал от ново в колата с надгробния си камък под мишницата.Другият скелет учудено го попитал:
-За какво ти е този камък?
-Без документи не шофирам!
В дома за слаботелесни всички лежат, само на едното легло стои една пижама. Докторът влиза и решава да изхвърли пижамата. По едно време един се провиква:
- Ех, Пешо беше добър приятел…
Журналистка интервюира слаботелесни в техния бар:
- От вас кой е най-силен?
- Пешо.
- И какво може да прави той?
- Може да скъса мокър вестник и да скочи от килима, без да се пребие…
Лети си един комар и взел та кацнал върху един слаботелесен.Онзи отдолу промърморил:
- Къш от мене, птицо проклета.
Семейство слаботелесни сутрин:
-Мъжо, помогни ми да си обуя чорапите!
-Не мога, не виждаш ли, че ме е затиснал чаршафа.
- Докторе, елате до нас да прегледате жената!
- Какво й е?
- Не знам, но е толкова слаба, че трябваше да я занеса до кухнята, за да ми приготви закуска.
Двама слаботелесни си вървели и изведнъж духнал вятър. Единият казал: Духа на изток, аз си тръгвам. Другият казва: Нямам избор тръгвам с тебе.
В дом за слаботелесни развеждат отговорен другар из стаите. По едно време влизат в една стая, а там няма никого. След дълго оглеждане забелязват един да хвърчи близо до тавана и надзирателя се ядосал:
- Ех, чистачката пак чисти с прахосмукачката на горния етаж.