Изпит. Професорът задава въпрос след въпрос. Студентът мълчи.
- Добре, последен въпрос: Кой е открил Америка?
Студентът повдига рамене.
- Колумб! - направо крещи преподавателя. - Колумб!
Студентът става и тръгва. Преподавателят:
- Къде тръгнахте?
- Помислих, че викате следващия.
Тече изпит. Преподавателят казва:
- Въпрос за шестица. С какво се измерва напрежението?
Тишина.
- Въпрос за петица. С какво се измерва напрежението: а) волтметър, б) амперметър, в) омметър.
Отново тишина.
- Въпрос за тройка. Напрежението не се ли измерва с волтметър?
Професор към студентите:
- Колеги дайте ми пример за неблагоприятна ситуация
Георгиев:
- Ами вървя по улицата късно вечер, пред мен красива жена, обаче автобуса идва и тя се качва в него преди да успея да направя каквото и да е.
Петров:
- Ами вървя по улицата късно вечер, пред мен много красив мъж, обаче автобуса идва и той се качва в него преди да успея да направя каквото и да е...
Иванов:
- Ами значи вървя по тъмна улица късно вечер, зад мен върви Петров, а тъпият автобус не идва и не идва...
Една студентка влиза в стаята на младия си учител и започва да си разкопчава блузата.
- Бих направила всичко, за да изкарам този изпит!
- Мммм... абсолютно всичко ли?
- Да! - казала тя и се притиснала до учителя.
- А би ли... учила?
Професорът:
- Събудете колегата до вас.
Студентът:
- Вие го събудете, професоре, вие го приспахте.
Нощ преди изпит. В дома на професора звъни телефонът. Професорът вдига и със сънен и раздразнен глас казва:
- Да!
- Какво, спиш ли, гадино?
- ?!
- А ние тука учим.
Студентско общежитие. В стаята тича студентка и крещи:
- Момичета, сваляйте бързо гащите, идват ни колеги на гости!
След секунда:
- Кви ги правите бе? Махнете гащите от простора, а не да се събличате..
Двама студенти пият:
- Не се притеснявай толкова, ако ни изгонят от университета ще върнем бутилките и ще се запишем платено.
Изпитна комисия в НАТФИЗ. Комисията казва на кандидатка:
- Госпожице, изобразете нещо еротично, но с неочакван край.
След кратко замисляне:
- А!.. Ааа!! Ааааа!!! Ааа-а-аа-пчихх!!!!!
Студент танцува с приятелката си в дискотека. И изведнъж пада на дансинга. Приятелката му започва да вика:
- Човека припадна! Донесете вода!
Студентът с последни сили добавя:
- И хляб!
Двама студенти съквартиранти си говорят:
- Много е тежко положението с храната... без никакви доходи... Искаш ли да си вземем едно прасе и да си го гледаме на терасата?
- Стига бе ...Много е мръсно!
- Нищо.. то ще свикне..
Лекция по философия. Преподавателя:
- Нито една наука няма да направи човек щастлив...
Обаждане от аудиторията:
- Освен химията!
На изпит професор пита неподготвен студент:
- Какво е това изпит?
- Това е беседа между двама умни хора.
- А, ако единият от тях е идиот?
- Тогава вторият няма да получи стипендия.
- След няколко години хората ще говорят, гледайки тази сграда на Технически университет и ще казват, че тук съм учил аз.
Колега го репликира:
- Ако не си изкараш изпитите, то хората може да почнат така да говорят още другата седмица!
Професорът пита свой студент:
- Колега, какво ви е отношението към висшата математика?
- Ами? нещастна любов.
- Какво имате предвид?
- Аз я обичам, но тя не ми се отдава.
В един блок на първия етаж живял професор по математика, а на втория, точно над него негов студент. Професорът обичал да си ляга рано, а младежът по ранните сутрешни часове. Имал си и ритуал - тръшвал се на кревата си, събувал си обувките и ги хвърлял със замах в двата противоположни ъгъла на стаята. Всичко това ужасно притеснявало професора и той не можел да спи спокойно. Затова взел мерки. Срещнал студента и го помолил да не си хвърля така обувките. Младежът се извинил и се разделили. Прибрал се студентът все тъй късно същия този ден, тръшнал се на леглото и хърлил лявата си обувка. После се сетил какво е обещал и съвсем внимателно поставил другата на пода. След половин час от долу се чува глас:
- Хвърли и другата, че да заспя спокйно!
Преподавателят:
- Вашата фамилия?
Студентът:
- Иванов (усмихва се)
- Защо се усмихвате?
- Доволен съм, че добре отговорих на първия въпрос.
Трима студенти от различни факултети спорят какъв ли е бил "авторът" на човешкото тяло. Първият настоява:
- Бил е електроинженер! Вижте как само са свързани невроните, синапсите!
Вторият не му се дава:
- Не! Бил е механик! Вижте мускулите и ставите - като съвършена машина!
Третият обаче спечелил спора. Той казал:
- Глупости! Бил е архитект. Кой друг гений ще сложи канализацията на едно място с площадката за забавления и отдих?!
- Румене, пак ли те скъсаха на същия изпит? Защо?
- Всичко беше нагласено. Същата стая, същата изпитна комисия и същите въпроси...
- Професоре, задайте ми още един допълнителен въпрос.
- Както желаете. Знаете ли, кога е поправителната сесия?