Мутра влиза в ресторант и разправя на келнера:
- Имаш ли жабешки крачета, бе. . . ?
- Да, господине.
- Я, тогава да те видя как подскачаш да ми донесеш една бира.
Старшината пита пред строя:
- Кой може да поправи радиостанцията на бронетранспортьора?
Очилат младеж се обажда:
- Г-н Старшина, станцията на радиолампи ли е или на транзистори?
Старшината
- За особено глупавите повтарям - на бронетранспортьора!
Гражданско дело. Съдията изслушал едната страна :
- Прави сте! - отсъдил.
Изслушал и другата страна:
- М, да, и вие сте правви - отсъдил отново.
- Ваша чест, не може и двете страни да са прави - плахо възроптал помощникът му.
Съдията се почесасл и добавил:
- Абе и ти си прав...
Лекар отива при свети Петър и му казва:
- Моля ти се, свети Петре, пусни ме в рая!
- Какъв си бил на земята?
- Лекар.
- Оо, ти си наш човек, доставчиците са с предимство. Влизай!
Един рибар споделя опит с друг, как да се избавят най-лесно от комарите по време на риболов:
- Първо хубаво се натърквате с вино и след това се посипвате със ситен пясък. Комарите кацат върху вас, напиват се от виното и започват да се замерят с камъни…
По време на делото съдията разпитва шофьора:
- Как стана така, че автобусът се блъсна?
- Ами, не знам точно! Аз тогава продавах билети.
Шефът:
- Прати ми някой от твоите яки вицове.
Аз:
- В момента работя, по-късно ще пратя.
Шефът:
- Този беше много добър, прати още някой.
Клиент към келнер:
- Какво означава диетична пица?
- Обикновена пица, която ще изядете заедно с мен.
Габровец иска 100 долара кредит от швейцарска банка.
- Предполагам, знаете, че има лихва и че трябва да гарантирате кредита?
- Да, ще заложа един нов Мерцедес.
- Тогава може да вземете много по-голям заем.
- Не, ще взема 100 долара.
След една година габровеца връща с лихвата 107 долара и казва:
- Ето това е добра сделка. У нас за гараж ми искат 50 долара месечно, а при вас за 7 долара колата седя една година.
Полицай спира циганин с каруца на път на който е забранено да се излиза с каруци...
- Слизай, сега ще се глобяваме!
- Как бе старши, само за 50 метра съм и после отбивам.
- Слизай кат’ти казвам.
- Аве старши, дай да видим, нещо да измислим... ей тука в каруцата квот’си намериш - твое е! Само ме пусни.
Без да се налага дълго убеждаване полицая се разравя из каруцата и след малко вади буркан с бяла течност в него.
- Какво е това?
- Мляко от кокос. Не е туй за тебе... ами, я ти друго си потърси.
- Ха, таман съм жаден. Давай го тука и бегай.
- Абе...
- Бегай!!!
- Ама, старши...
- БЕГАЙ!
Отваря буркана и почва да гълта жадно.
Циганина:
- Дий, Кокосееееее, дий!!!
- Колко бихте искали да получвате на месец?
- Четиристотин лева.
- Четиристотин?! В ред ли сте? Нямате нито образование, нито стаж...
- Но помислете си - много по-трудно е да работиш, когато си нямаш и понятие от работата!!!
- Здравейте, едно кило месо, моля.
- Няма месо.
- Е как? На магазина пише месо.
- Е и на моя гараж пише гараж, ама вътре има само дърва.
Между писатели:
- Една дама ми сподели, че чела в автобуса моя най-нов роман и пропуснала 6 спирки!
- Интересно... Как е могла да заспи толкова дълбоко по време на движение?!
- Докторе, след операцията ще мога ли да свиря на цигулка?
- Ще можете, защо не?
- Браво на вас, докторе! Досега не можех.
Ясновидец се хвали:
- Виждам числата от тотото, особено като пусна телевизора.
Кошмар за програмиста:
Двете любими играчки - компютъра и гаджето да си играят една с друга.
Загасят светлините в кинисалона и се появяват надписите на филма. Един мъж пита съседа до него:
- Извинете, виждате ли какво е написано на екрана?
- Надписите на филма.
- Моля ви, прочетете ми името на режисьора, че лошо виждам...
- Но нали го казват и по микрофона!
- Лошо чувам.
- Не разбирам, защо сте дошли на кино? Никакво удоволствие няма да получите от филма!
- Какво удоволствие?!? Аз ще трябва да пиша рецензия...
Мъж отваря домашното барче:
- Ей жена, колко зрелостници пусна тази година с шестици ?
- Осем шестици!
- Е не, не! Не може повече така да я караме! Осем шестици, а уискита са 6.
Обир в “McDonald’s”.
- Всички пари от касата в торбата!
- За тук или за вкъщи?
- Тате, а какви са всички тези хора с тези хубави коли?
Небръснат мъж с подпухнало лице погледна с непризън към многочислените скъпи западни коли, изплю загасналия в устата му фас и каза:
- Крадци са това, сине, крадци и бандити. Кръвта на народа изпиват! Паразити! Да вървим, сине! Помниш, ако ни спре полицията?
- Да, тате, намерили сме сака и не знаем какво има в него.