😉😃😊Минутка хумор:
Умрял един инженер и попаднал в Ада. Доскучало му и започнал да прави подобрения. Сложил климатици, освежители на въздуха, ескалатори...
Господ звъни на Сатаната:
- Как е?
- Чудесно! Дойде един инженер. Имаме климатици, освежители за въздух... кой знае какви удобства ще измисли още.
- Какво? Имате инженер?! Станала е грешка! Инженерите не трябва да отиват в Ада. Веднага да си ми го дадеш!
- За нищо на света! Много ми харесва да си имам инженер!
- Веднага ми го прати или ще те съдя!!!
- Да, бе! И откъде ще намериш адвокат?!
Каква е разликата между адвокат и лук?- Когато режеш лук, плачеш.
Председателят на съда упреква един адвокат, че защитава несправедлива кауза. Адвокатът се оправдава:
- Господин председателю, толкова справедливи каузи загубих, че не мога вече да ги различавам едните от другите!
- Господин адвокат, нали ми обещахте, че ще оправдаят жена ми, а ето че са я осъдили?
- Щях да я оправдая, господине, но по време на процеса не можах да се вредя от нея и да кажа и думичка!
Звъни се на вратата.
- Кой е?
- Гицата избушвача!
- Скъпа, за теб е!
Един дядка отива да си вземе пенсията ама си забравил паспорта.И онази жена му казва:
Съблечете си ризата,защото сивите косми са доказателство.И ще ти дам пенсията без паспорт.
Върнал се и казал на бабата и тя му казала:
Че защо не си розкопча и панталона ще ше да тидаде пенсия и по инвалидност.
Адвокат казва на клиента си:
- Имам една добра и една лоша новина.
- И какви са те - попитал клиента?
- Лошата новина е, че съдът ти даде доживотна присъда, а добрата е, че спах с новата колежка адвокатка.
- Защо Наполеон е носил сини тиранти?
- За да не му падат панталоните.
putki
- Защо не върнахте пръстена, който сте намерили? Можехте да го дадете в бюрото за изгубени вещи?
- Но моля ви, господин съдия, на пръстена пишеше \"Твой завинаги\".
- Какво ще стане след Страшния съд?
- Как какво - апелация.
Съдията пита обвиняемия:
- Защо сте сам? Къде е адвокатът ви?
- Ами като разбра, че наистина не съм откраднал парите, и ме напусна…
- Обвиняеми, защо сте влезли три пъти чрез взлом в един магазин?
- Първия път откраднах за жена ми една рокля. Втория и третия път ходих да я сменям.
Съдията:
- Жена ви твърди, че вие я държите в състояние на непрекъснат страх.
Обвиняемият:
- Но, господин съдия…
Съдията (шепнешком):
- Можете и да не отговаряте, но ми кажете по мъжки, как го правите?
Съобщение по новините:
\"Неизвестни терористи са превзели зала, в която се провежда конференция на адвокати. Похитителите са заплашили, че ако не получат голям откуп ще започнат да освобождават по един адвокат всеки половин час.\"
- Обвиняеми, как се осмелихте да влезете в чужда квартира
посред нощ? - пита съдията.
- Когато не отдавна ме съдихте, ми казахте: "Обвиняеми, как
се осмелихте да влезете в чужда квартира посред бял ден?"
Е, аз кога да работя?
Известен журналист попитал известен адвокат:
- Вярно ли е, че за два въпроса взимате 500 долара?
А адвокатът отговорил:
- Да, вярно е. Какъв е вторият въпрос?
Съдия пита подсъдимия:
- И не се ли страхувате когато обирате някоя каса?
- Разбира се, че се страхувам. Ами ако е празна…
Един дядка бил обвинен, че е изнасилил 20-годишно момиче.
Дядото си е наел млада и хубава адвокатка да защитава интересите му.
Адвокатката на обвиняемия се обръща към съдията с думите:
- Погледнете господин съдия, така както съм хванала в ръцете си тоя овяхнал клон на моя клиент, мислите ли че може да направи нещо с него?
А дядото казва шепнешком на адвокатката:
- Пусни ме, че ще изпуснем делото.
Въпрос: Какво означава двеста адвоката на дъното на морето?
Отговор: едно добро начало.