Седят двама индианци, боядисани в цветовете на войната. Единият казва на другия:
- Знаеш ли, че белите си боядисват и яйцата?
Двама индианци си говорят:
-Белите имат много тъпи имена
-Джим,Фил,Джон...
-Прав си,Кучи гъэ!
Една жена се оженила за каубой. След няколко седмици семеен живот му казала:
- Скъпи, това че миришеш на кравешки тор, как да е го преживявам. Това, че като ме целуваш не си вадиш дъвката, как да е го преживявам. Че не си сваляш шапката и ботушите докато правим любов, пак как да го преживявам.
Но опитай, моля ти се, поне докато правим "69" да си гасиш цигарата!
Малко момченце седи пред телевизора и гледа предаване за индианците. Изневиделица се обръща към баща си и го пита:
- Тате, тези индианци защо си оцветяват така лицата?
- Защото се готвят за война, синко!
На другата сутрин момченцето тича при баща си и уплашено вика:
- Тате! В банята мама се готви за война!
Каубой си наема стая в хотел. След малко портиерът го вижда, че се качва с коня си по стълбите и се провиква:
- Ама господине, какво правите! С кон по стълбите, как може!
- Какво да правя, като му прилошава в асансьора?
Страната на Марлборо. Каубоят Джим се е обесил. Вдовицата му отива при отчето, за да съобщи за кончината му.
Свещеникът се опитва да я утеши:
- Господ прибра Джим при себе си…
- Това - добре, но защо с ласо?
В Дивия Запад.
- Уили, мисля, че баща ми е доста благоразположен към теб!
- Сериозно? И как разбра?
- Ами, когато днес му казах, че ще наминеш да ни посетиш, той извади от пушката бойните патрони и ги замени със сачми.
Примрял от глад каубой препуска през прерията и изведнъж вижда индианец, който пече месо на огъня. Каубоят спира до него и се нахвърля на месото. Като се позасища, решава от любезност да завърже някакъв разговор.
- От кое племе си?
- От чернокраките. - отвръща индианецът.
- Знаеш ли… - продължава каубоят, - нещо не ми харесва вашият вожд.
- Като не ти харесва, не трябваше да го ядеш!
Влиза Стария трапер в бара.
- Ти - посочва един - искаш ли да пиеш със Стария трапер?
- Не, не искам.
Следват пушечни изстрели. Пак (към друг).
- Ти искаш ли да пиеш със Стария трапер?
- Искам, искам.
Пак пушечни изстрели. Стария трапер отива на бар-плота.
- Барман, едно двойно уиски. При Стария трапер няма "искам-не искам".
Двама каубои яздят през пустинята - единият шеф, другият телохранител. Гледат срещу тях иде друг конник (ама го виждат чак на хоризонта - вижда се дребен колкото една педя).
- Убий го тоя! - казва шефа.
- Е-е-е, далече е още.
След малко го виждат - висок две педи.
- Застреляй го тоя!
- Далече е, шефе.
Яздят още и го доближават на 20-30 метра.
- Застреляй го! - казва шефа.
- Ама срамота бе, шефе… - казва телохранителят. - От ей-такъв го знам! (показва една педя височина)
В прерията прекарали железница и, силно впечатлен, един индианец отишъл при вожда и казал:
- Искам да си сменя името!
- Така ли? И как искаш да се казваш?
- Големият метален огнен кон, който препуска из прерията със страшен шум, бълва пушек и хвърля искри.
- И как ще ти викаме за по-кратко?
- Ту-тууу…
Малко индианче пита баща си:
- Тате, защо кака се казва Голямата скала?
- Защото беше зачената на една голя-а-ама скала.
- А защо батко се казва Белият дъб?
- Защото беше заченат под един бял дъб. Разбра ли сега, Скъсана гумичка?
Каубой и индианският му водач препускат из прерията. По някое време спират, индианецът се ослушва и казва:
- Апахите идват от запад.
- Какво ще правим?
- На изток!
Пак препускат. Пак спират.
- Команчите идват от изток!
- Ами сега?
- На север!
След време пак:
- Сиуксите идват от север.
- Какво ще правим?
- На юг!
Пак бягат. Пак спират.
- Навахите идват от юг.
- И какво ще правим сега?
Индианецът се замисля и казва:
- Какво имаш предвид като казваш "ние", бледолики?
Един индианец се научава да пише и започва да си води дневник. И пише:
"Ден първи:
Много хубав ден. Дъщерята на вожда се изгуби, намерихме я покрай реката и цялото племе й се изреди. Много, много хубав ден.
Ден втори:
Много хубав ден. Жената на вожда се изгуби, намерихме я покрай скалите и цялото племе й се изреди. Много, много хубав ден.
Ден трети:
Много лош ден. Как можах да се изгубя?"
Един пътник пристигнал на забутана гара някъде в прерията. Слязъл от влака, огледал се - наоколо само поле. Попитал началник-гарата:
- А къде е градът?
- На 15 километра оттук.
- Добре де, защо не сте построили гарата по-близо до града?
- Ами отначало така мислехме да направим, обаче в крайна сметка решихме да я построим по-близо до релсите.
Каубои седят в кръчма в Дивия Запад и пият бира. След поредната бира на един от каубоите му се допикало, отишъл до стената и си разкопчал панталона.
В този момент барманът вади пищова и стреля на сантиметър от главата му. Каубоят е стреснат:
- Какво става, защо стреляш по мен?
- Кога ще ви науча на култура бе! Не те ли е срам! Колко пъти съм ви казвал, че тая стена е женската тоалетна!
Начално училище в Дивия Запад, в часа по математика:
- Джони, колко е 2+2?
- 5.
- Нищо не знаеш! - казва учителят и застрелва Джони.
- Пийт, колко е 2+2?
- 4.
- Много знаеш! - казва учителят и застрелва и Пийт.
- Стийв, колко е 2+2?
- Много питаш! - казва Стийв и застрелва учителя.
Двама индианци край пазара:
- Ех,Червен Бизон, да знаеш как ми липсва жена ми.
- Защо? Какво е станало с нея?
- Вчера я смених за едно уиски.
- И още ти е мъчно за нея?
- Не, но страшно ми се пие.
Прерията в паника - носи се слух, че Големия Джо идва. Всички се изнасят в галоп. В самотна кръчма остава само бармана - няма накъде да бяга… В далечината се вижда облак прах - идва самотен конник. Влиза в бара, тропва на барплота и вика:
- Едно уиски!
С треперещи ръце бармана му го носи. Оня го пие на екс и пак тропва:
- Едно уиски, казах!
Пак му носи, пак екс и пак:
- Абе къде ми е уискито!
Бармана носи цяла бутилка. Тоя я изпива пак на екс.
- А така, дай още едно.
Бармана носи още една бутила. Удря я и нея на екс и вика:
- А сега да бягам, че Големия Джо идвал.
Един каубой си купил кон от пазара на селото и си тръгнал за вкъщи.
Конят се препънал и той казал:
- Едно.
Втори път се препънал конят и каубоят казал:
- Две.
Таман стигнал до дома си и конят пак се препънал. Тогава каубоят казал:
- Три - извадил пистолета и го застрелял.
Жена му в тоз момент се обадила:
- Абе мъжо, как можа да застреляш такова хубаво животно!
А той й отговорил:
- Едно…