Сизиф бута камъка нагоре към върха, като стигне там камъка се търкаля по склона чак до долу, и после пак го бута нагоре......и това се повтаря нон стоп .Долу под върха стои Едип и го наблюдава. По едно време Едип не издържал и започнал да дава съвети:
-Абе,Сизифе, защо като дотътриш камъка до върха, не го подпреш отдолу с един по-малък камък, та да не пада обратно долу?
А Сизиф навъсено отговаря:
-Абе, Едипе, що не си е..ш майката?!?
Туристи обикалят из планината и стигат до един овчар, дето си пасе стадото там. гледат - овчарят седнал, и играе шах с един овен.
- Бре! Чудо! - дивят се те. - Толкова интелигентен овен!
Овчарят се обажда:
- Какво ти "интелигентен" бе… Овена си е овен - просто животно, водя го 4:3.