Млад мъж се прибира мъртво пиян. Майка му го вижда и го пита:
- Сине, защо не пиеш само докато ти е сладко?
- Ох, то хубаво докато ми е сладко, ама от де толкоз пари, ма мамо...
През зимата, един почерпил се рибар отишъл за риба. Пробива дупка в леда и чува глас:
- Тук няма риба. Станал, преместил на няколко метра встрани и започнал да пробива друга дупка. Пак се чува:
- Тук няма риба. На третата дупка пак така. Ядосал се и попитал:
- Кой ми казва ,че тук няма риба?
- Директорът на пързалката.