Чука се на вратата:
- Кой е?
- Полиция! Отворете!
- Защо?
- Трябва да поговорим.
- А вие колко човека сте?
- Двама.
- Ами говорете си...
Съдията:
- Следващият, който прекъсне заседанието, ще си отиде в къщи!
Подсъдимият:
- Ура!
- Моя дядо е бил много смел човек. Разправят, че веднъж влязъл в клетка с три лъва.
- Сигурно е впечатлил много всички, като е излязъл.
- А кой е казал, че излязъл?
1 Януари. Бележка:
Честита Нова Година!
п.п. Зелевият сок е в хладилника.
п.п.2 Хладилникът е в кухнята...
Видял бележката Боян и се чуди:
- Добре де, а кухнята къде е...
Учител дава на Иванчо за наказание да напише у дома 100 пъти:
"Повече никога няма да говоря на "ти" с учителя си!"
На другия ден учителят отваря тетрадката на Иванчо и гледа, че е написал изречението не 100, а 200 пъти:
- Казах ти 100?! Защо си го написал 200 пъти?
А Иванчо:
- За да ти е по-приятно!
Един мъж изгубил жена си и отишъл при полицая да подаде жалба. Полицая го попитал за отличителни белези.
- Една такава слаба, висока не много красива.
Полицаят се зачудил нещо и мъжът го попитал.
- Господин полицай, как изглежда твоята жена.
- Една руса, висока, стройна и с голям бюст.
Мъжът отговорил:
- Давай тогава да търсим твоята жена, остави моята.
- Добър ден! Може ли да ми направите копие от личната карта?
- А шлем и лък от шофьорската книжка не щете ли?
Майка казва на 30-годишния си син:
- Сине, виждам, че ти е трудно да си избереш спътница в живота, затова реших да ти помогна. На пет хубави момичета дадох по 100 лева за една седмица, за да видим какво ще направят с тях, а според резултатите ти сам ще прецениш коя е най-подходящата.
След една седмица момичетата се явяват пред "журито" и отчитат резултатите.
Първата:
- Аз похарчих всичките пари за... дрешки и козметика, даже не ми стигнаха, та взех назаем още 50 лв. от една приятелка.
Втората:
- Аз похарчих точно 100 лв. за развлечения - ходих на концерт на "Пайнер" и после се почерпихме с приятели.
Третата:
- Аз похарчих 50 лв. за двудневна почивка на морето, а останалите 50 си ги спестих.
Четвъртата:
- Аз не съм похарчила нито лев, защото си имам достатъчно пари за всички нужди.
Петата:
- Аз също не съм похарчила нито лев, даже добавих 50 лв. от себе си.
Майката попитала сина си:
- Е, какво ще кажеш, сине, коя от петте си избираш?
А синът отговорил:
- Ей оная, с големите гърди!
Една млада и хубава монахиня ходила нещо по манастирски дела и на връщане в гората върху нея се мятат двама яки юнака, запушват й устата и й правят няколко тура по пълната програма, след това изчезват в храстите. Младата монахиня се пооправя и се прекръства:
- Благодаря ти, Господи - хем без грях, хем до насита!
- Защо си накупила толкова козметика? - ядосва се съпругът.
- Защото красотата е главното оръжие на жената! - отговаря съпругата.
- Да, но превъоръжаването ти от година на година става все по-скъпо!
Алкохолик се доверява на приятеля си:
- Не обичам да се напивам в присъствието на жена си. Неприятно ми е да виждам как стават две, мамицата им …
- Петърчо, защо всеки ден закъсняваш за училище?
- Защото като наближа училището виждам табела "Внимание - училище! Намали скоростта"!
Чух в една реклама, че в котешката храна има над 80 процента месо. Ихааа, това е доста повече отколкото в саламите и кренвиршите! Завиждам им...
Съдията:
- Обвинен сте в нарушаване на обществения ред. Обикаляли сте пиян и с виковете си сте събудили заспалите граждани. Какво ще кажете за свое оправдание?
Подсъдимият:
- Всичко това е вярно. Трябва да проявите разбиране в моя случай. Същата вечер жена ми ме напусна.
- Е та какво? Така ли трябваше да изразите радостта си?
В самолета. Стюардесата казва:
- Моля всички да затегнат коланите!
Чува се недоволен мъжки глас:
- Моля, без политика!
Американец, англичанин и руснак решили да проверят къде ехото е най-дълго.
Отишли в Америка. Качили се на най-високата планина и американецът викнал:
- Ехо-о-о...
- Хо-хо-хо... - отговорило ехото.
Отишли в Англия. Качили се на най-високата планина, англичанинът извикал. Ехото отговорило:
- Хо...
Отишли в Русия, качили се на най-високата планина и руснакът извикал:
- Водка-а-а...
Ехото отвърнало:
- Где? Где? Где-е-е...
Малкият Иванчо казва на баща си:
- Искам да махна от писмото до Дядо Коледа влакчето и да напиша колело!
- Вече не искаш ли влакче?
- Искам, но намерих едно в шкафа ти.
Мутра и негов приятел се срещат пред една закусвалня. Приятелят пита мутрата:
- Ти какво правиш тук?
- Абе, не мога да си купя баничка, два пъти влизам и всеки път ми дават оборота!
- Каква е приликата между френската любов и шкембе чорбата?
- Навсякъде ги правят различно...
- Добър ден, казвам се Ваньо, една бутилка водка, моля.
- Заповядайте, - казва продавачката - но защо ми се представяте?
- Защото не съм анонимен алкохолик.