В час по биология госпожата пита Иванчо:
- Кажи ми сега, Иванчо, какво е пингвина?
Иванчо:
- Очевидно е госпожо, че пингвинът е затластяла лястовичка!
Баща и син на покрива на къщата:
- Тате, защо баба се щура насам-натам из двора като луда?
- За теб може да е баба, за мен е тъща, подай ми следващия пълнител!
На пресконференция с министър-председателя на една държава журналистите задавали следните въпроси:
- Господин министър-председател, цените се вдигат, а заплатите - не, как се справя народът?
- Еми, живее си, справя се - отговаря министърът
- А какво ще кажете за кризата в здравеопазването - няма лекарства или са много скъпи?
- Еми живее народът, справя се!
- Някакво обяснение за ниските пенсии, режима на ток и вода?
- Живее народът, живее!
Накрая става един журналист и пита:
- Господин премиер, а с цианкалий опитвали ли сте?...
Служителката в гражданското отделение пита младоженците:
- Убедени ли сте, че сте готови за най-важното събитие във вашия живот?
Младоженецът отговаря:
- Разбира се! Купил съм 25 бутилки ракия, 45 бутилки вино и 15 каси бира.
Една блондинка катастрофира с колата. Полицаите идват на местопроизшествието. Питат блондинката какво е станало.
- Ми, какво да кажа! Карам си аз по пътя и една елхичка ме следва. Аз надясно - тя надясно. Аз наляво и тя наляво. И по едно време, забих се право в едно дърво! Това е!
Полицаите оглеждат. Единият записва нещо, а другия оглежда колата. По едно време вторият изкрещява:
- Каква ти елхичка, бре! Това ти е ароматизатора на колата!
Мъж е на смъртно легло. Събирайки сили, казва на жена си:
- Ще ми изпълниш ли една последна молба?
- Разбира се.
- Искам шест месеца след смъртта ми да се омъжиш за Пешо...
- Но аз мислих, че го мразиш?
С последни сили, той отговаря:
- И то много...
Младеж пита момиче:
- Кажи ми, би ли могла да се омъжиш за богат глупак?
- Трудно ми е да преценя... Колко пари имаш?
Срещат се двама приятели. Единият неотдавна се е оженил. Нежененият пита:
- Е, как е семейният живот?
- Абе, мани... забранено ми е да пуша, забранено ми е да пия...
- И кво... вече съжаляваш, че не си ерген?
- И да съжалявам ми е забранено...
Обир в “McDonald’s”.
- Всички пари от касата в торбата!
- За тук или за вкъщи?
В завод за алкохол умира щатният дегустатор и пускат обява, че търсят нов. Явява се алкохолик, окъсан, мърляв... Директорът на завода се чуди как да го отпрати. Правят му тест. Дават му чаша, той опитва и казва:
- Червено вино, мускат, тригодишно, северен склон, отлежало в метални цистерни.
- Правилно.
Друга чаша.
- Червено, каберне, осем години, югозападен склон, дъбови бъчви.
- Правилно.
Директора се вижда в чудо и намигва на секретарката си да направи нещо. Тя носи чаша с урина. Алкохоликът опитва:
- Блондинка, 26-годишна, бременна в третия месец. И ако не ме вземете на работа, ще кажа от кого!
- Генко, дадох ти новите дънки на съседа.
- И по какъв повод?
- Нали не ти харесват?
- Ами тогава да дадем и майка ти на съседите...
Купува мутра на малкия си син мобилен телефон, и му казва:
- Аз отивам по бизнес, ако нещо се случи - веднага ми звънни.
И по някое време детето се обажда:
- Ало?
- Тате, котката се изака...
- Сине! Вече си голям, вземи и изчисти сам.
Минава време и пак се обажда:
- Тате, мама дойде с един батко и се затвориха в спалнята. Аз погледнах през ключалката, баткото си сваляше гащите... Аз няма да чистя и след него!!!
Жена застава срещу вълшебното огледало и пита:
- Огледалце на стената, коя е най-красива на земята?
Огледалото троснато отговаря:
- Че мръдни се, за да мога да видя...
В районното:
- Трябва да го пуснем, казва, че е глухоням.
Две блондинки стоят и играят на покер. По едно време едната казва:
- Шах и мат! другата:
- Уф! Това да не ти е баскетбол!
Една блондинка кани своя приятелка на гости... Слага кафе и двете започват да си приказват. Изведнъж едната блондинка казва:
- Гледай сега - като натиснеш копчето, за да загасиш лампата и тя изгасва, а ти знаеш ли къде отива токът?
- Нне.. - отговаря другата.
Първата изгасва лампата, отива до хладилника и отваря вратата му. С възторг казва:
- Ето виж, че токът отива в хладилника, за да се съхранява!
Библията ни учи да обичаме ближния, а Кама - Сутра ни учи как точно да го обичаме.
Докарват в болницата тежко ранен и сестрата го пита:
- Катастрофа ли?
- Не, печатна грешка в учебника по химия.
Стои една мадама на улицата, маха и вика:
- Такси, такси!
Минава едно такси, шофьора маха през прозореца и вика:
- Пешеходец, пешеходец!
Блондинка и мъж пътуват в самолет. Мъжът решил да се избъзика:
- Искате ли да играем на една игра? Аз ще ви задавам въпрос, ако не познаете ще ми дадете $5, а ако аз не позная аз ще Ви дам.
- А, не не мога, уморена съм.
- Добре де, ако аз не позная ще ви дам $500.
- А не,... е добре хайде.
И така мъжът задал някакъв въпрос, блондинката не знаела и му дала $5.
Дошъл неиния ред:
- Кое е това нещо, което се качва в гората на четири крака и слиза на три?
Мъжът почнал да мисли, мислил, мислил нищо не измислил. Извадил лаптопа и почнал да рови. Но накрая се отказал извадил и й дал $500.
Дошъл негов ред:
- Добре де, какво е?
- Ами, и аз не знам - казала тя и му дала $5.