Срещнали се мъж и жена и работата стигнала до онзи момент, когато и двамата много се искали... Жената казала:
- Искам да знаеш, че от кръста нагоре съм като новородено.
Мъжът отвърнал:
- Чудесно, аз пък от кръста надолу съм така.
Съблякла се жената и се видяло, че няма никакви гърди - като новородено, абсолютно плоска. Мъжът също се съблякъл и жената ококорила невярващо очи.
- Нали ти казах - рекъл мъжът, - като новородено съм: 50 см, 3кг и 200 г.
Студент влиза половин час преди края на изпита. Сяда и започва да пише, а изпитващия му казва, че няма да му приеме работата и по добре да си отива и да не си губи времето. Когато изпитното време свършва всички си оставят работите на бюрото на квестора. Идва и нашия човек, а ония му вика:
- Нали ви казах да не пишете! Не ви приемам работата.
А студента злобно пита:
- Вие знаете ли кой съм аз?
- Не.
Студента мушка листа си между всички други и нагло казва:
- Не ви и трябва...