Старшината :
- Защо минахте на червено?
Пияният шофьор:
- Защото от бялото получавам киселини.
Лъвът се разхожда из гората. Среща жирафа:
- Ей, дългия! Кой е най-красив в гората?
- Ти, лъвчо.
След малко среща зебрата:
- Ало, раираната! Кой е най-красив в гората?
- Ти си, лъвчо.
Продължава нататък и вижда слона:
- Ти там, клепоухия! Кой е най-красив в гората?
Слонът го хваща с хобота, мята го в блатото и си продължава по пътя.
Лъвът излиза от калта, отръсква се и мърмори:
- Ей, кво се нервираш бе? Можеше просто да кажеш - "не знам".
Тя:
- Е, третия тост, както е прието, да пием за любовта. Горната половина на чашата се пие за любовта, а долната за секса.
Той:
- Тогава аз ще пия през сламка...
- Биковете не реагират на червения цвят, само кравите.
- Защо тогава биковете се разяряват, когато тореадорите развеят червена кърпа пред тях?
- Защото се ядосват, че ги смятат за крави.
Тръгнал един любител на зимния риболов за риба. Пробива си той дупка в леда, намества си столчето и изведнъж чува мъжки глас:
- Тук няма риба.
Станал човекът, дръпнал се на няколко метра встрани, пробива дупка в леда и пак се чува:
- Тук няма риба.
На третия път не издържал и попитал:
- А кой говори?
- Директорът на пързалката.
- Късогледство? О, Боже! Докторе, това сигурно означава, че за мен с футбола е свършено!
- Успокойте се. Все пак, можете да бъдете съдия…
Седят две лезбийки в бара. Едната казва:
- Виж само! Каква мацка!...Какви гърди! Какви крака...Какво мълчиш?
- Не моа да говора, станал ми е езика!
- По какво се познава кога е сгазен полицай и кога куче?
- При полицая няма спирачен път.
Майката пита Иванчо:
- Защо не си играеш с Петьо?
- А ти би ли си играла с някой, който лъже, бие и псува?
- Не!
- Виждаш ли! И Петьо не иска.
- Кой е по-умен, кучето или котката?
- Котката естествено!
- И защо мислиш така?
-А ти някъде да си виждал десет котки в тундрата да теглят впряг с чукчи?!
Пътувайки, на всяка гара пийнал мъж се събужда, поглежда през прозореца и вика:
- Тъпо!
Един от пътниците го попитал:
- Защо непрекъснато повтаряте "Тъпо"?
- Ами с всяка нова гара все повече се убеждавам, че съм сбъркал влака...
Съдията към ответницата:
- Какво ще кажете по основанието на иска на съпруга Ви, че сте спала с друг мъж?
Ответницата:
- Не е вярно. Друг мъж няма да ме остави да спя.
- Кога футболистите на националния отбор не закъсняват за тренировка?
- Когато Николета Лозанова е в цикъл.
Едно семейство имало шест деца. Башата бил толкова горд,че спрял да нарича жена си по име, а й казвал "майко на шест деца". Веднъж отишли на театър, но в антракта се изгубили. Застанал мъжът на видно място и започнал да вика:
- Майко на шест деца, майко на шест деца, къде си, майко на шест деца?!
На жената й било писнало вече да я наричат така и се обадила:
- Кажи, бе, баща на две от тях...
Двама пияни си стоят и единият вика на другия:
- Да ти викам ли такси?
- Викай ми както си искаш.
Две мутри си вървели и на едната и се изакало птиче на рамото. Другата казала:
- Да ти дам кърпичка?
- Аааа, къде щи ходя да му бърша газа!
Мъж влиза в аптека и пита аптекаря:
- Абе имаш ли от онея релефните презервативи за по-силно усещане?
- Да, разбира се, че имаме - казал аптекаря.
- Добре дай ми един. Не, знаеш ли какво, я ми дай още един щото днеска на вечерята ще дойде целия и род и реших да изчукам и сестра и. Не, не, чакай, дай ми направо 3 презерватива щото и майка и е яка и не е за изпускане.
- Както желаете господине.
На вечерята мъжът не хапнал нищо.
- Какво има скъпи, защо не ядеш нищо. - пиатла жената - Храната не ти харесва?
- Не скъпа, харесва ми, но защо не ми каза по-рано, че баща ти е аптекар.
Разговор между две блондинки, возещи се в кола:
- Тези мъже съвсем не могат да карат като хората!
- Не ми разправяй! Например, този мъж пред нас, даже не спазва дистанция - кара точно пред нас!
В Сицилия :
- Не ме арестувайте - аз съм мафиот на служба в полицията!
- Точно за това Ви арестувам - аз съм полицай на служба
при мафията.
Тича Мечо Пух при Прасчо и вика:
- Бързо, дай ми пушката! Грабва пушката и изчезва.
След пет минути се връща и влачи нещо голямо с едната ръка. В другата ръка носи буркан със сладко:
- Ама какви пчели съм намерил само, Прасчо! Погледни, вместо мед носят сладко, а даже и приказват!
Прасчо учуден пита:
- Приказват!? И какво приказват?
- Глупости приказва някакви. "Аз съм Карлсон", "Аз съм Карлсон" - ей такива ги разправяше!