Вълкът се надвесил над бабата на Червената шапчица и казал:
- Ще те ям! Избирай с какво - с кетчуп или с горчица?
- По-добре с телевизора, че след малко ми почва сериала.
Червената шапчица пита баба си:
- Бабо, защо са ти толкова големи очите?
- Не ме ли виждаш, че акам!
- Обвиняеми, разкажете как стана всичко?
- Ами седнах да си мажа филийка с масло. Не щеш ли, маслото падна на килима. Наведох се да го остържа, но в това време мина тъщата, хлъзна се на маслото, и падна върху ножа. И така 7 пъти...
Туристи отиват на езерото Лох Нес с надеждата да видят известното чудовище. Сядат в един бар на брега, говорят си и чакат. По една време единия попитал бармана:
- Кога обикновенно се появява чудовището?
- Най-често някъде след петото уиски.
Едно хипи се прибира през нощта след голям купон здраво напушено. Върви си през полето, върви си и изведнъж един от ефектите на канабиса го изненадал и не щеш ли получил ерекция... Чуди се хипито какво да прави сега, огледал се наляво, надясно - докъдето му поглед стига само тикви насадени. Замислил се човекът:
- Абе тиквите са меки и влажни отвътре... а и няма жив човек на километри наоколо...
Решил се накрая, избрал си една хубава малка тиква, пробил дупка в нея и започнал да я употребява. Обаче точно в сюблимния момент наблизо минала полицейска кола, полицаят като го видял какво прави го попитал:
- Господине, вие осъзнавате ли какво правите с тази тиква?
Хипито се стреснало и изтърсило първото, което му дошло на ума:
- Ааааа, стана ли полунощ вече?
Царят разговаря с Джордж Сорос във Вашингтон на четири очи.
- Ех, защо не слушах майка си като малък... - заоплаквал се Симеон Сакскобургготски.
- И какво ви съветваше майка ви, попитал световният финансов спекулант.
- Нали ви казах - не я слушах.
Мутра с жена си на театър. На връщане от антракта вече били загасени лампите, мутрата пита един мъж:
- Извинете, не ви ли настъпих, когато илизах преди малко?
- Да, и искам да ви кажа...
Мутрата към жена си:
- Скъпа, тук сме, това е нашия ред.
Блондинка към блондинка:
- Знаеш ли, че за да се оплете един пуловер, трябват три овце!
- Какви ги приказваш!
- Аз, даже не знаех, че те могат да плетат.
Малко преди гражданското:
- Скъпи, трябва да ти призная, че не умея да готвя!
- Не се безпокой, скъпа, няма да ти се налага, аз пък не умея да изкарвам пари...
Журналист:
- Боли ли, когато ви ударят по главата?
Боксьор (философски):
- Какво е това болката?
Журналист:
- Не получавате ли сътресение на мозъка?
Боксьора (любопитно):
- Какво е това мозък?
Телефонът звъни в три часа през нощта. Мъжки глас пита:
- Ало, 68-27-53 ли е?
- Алкохолик нещастен, не можа ли поне една цифра да улучиш?
Един рибар споделя опит с друг, как да се избавят най-лесно от комарите по време на риболов:
- Първо хубаво се натърквате с вино и след това се посипвате със ситен пясък. Комарите кацат върху вас, напиват се от виното и започват да се замерят с камъни…
- Защо в деня на сватбата булката е облечена в бяло?
- Защото това е цвета на щастието и радостта...
- Защо тогава младоженецът е в черно?
Телефонно обаждане. Палав женски глас:
- Ало, полицията?
- Да, полицията.
- Нали от при вас избяга един сексуален маниак?
Уморен глас:
- Да, какво искате?
- Искам да ви кажа да не се притеснявате, след три дни ще ви го върна!
Прасчо и Мечо Пух са в една лодка. Докато мечо Пух гребе Прасчо спи. По едно време Мечо Пух здравата удря Прасчо по гърба. Прасчо целият в кръв и с разбит нос казва:
- Пух, аз мислех, че сме приятели.
А Пух му отвръща:
- Е па аз откъде да знам ти какво си мислиш.
Адам попитал Бог:
- Боже, защо си направил Ева толкова красива?
- За да я харесаш.
- А защо си я направил толкова глупава?
- За да те хареса.
Вуте среща Геле и го пита:
- Чете ли, веснико днеска?
Геле:
- Не съм, оти какво ново има?
Вуте:
- Па не знам, затуй те питам...
Жена към мъжа си:
- Защо си дойде нощес в пет сутринта?
- Че къде другаде мога да се поскитам в пет сутринта?
Държавен чиновник към посетител:
- Аз все ви казвам "Елате утре!", а вие все ми идвате днес!
Една учителка попитала ученик:
- Асеновград град ли е?
А той отговорил:
- Не, не е град.
И учителката му казала:
- Е как да не е град като завършва на град.
А ученика казал:
- И Козлудуй завършва на уй пък не е.