Малкият Иванчо казва на баща си:
- Искам да махна от писмото до Дядо Коледа влакчето и да напиша колело!
- Вече не искаш ли влакче?
- Искам, но намерих едно в шкафа ти.
Доктора:
- Не разбирам, защо искате да ви предписвам сънотворни, когато всяка вечер до късно сте в кръчмата...
- Не са за мен, а за жена ми!
Изпит по правилата за пътното движение:
- Представете си кръстовище, тук сте вие, тук един автобус, тук - камион, тук - мотоциклет. Кой ще премине пръв?
- Маршрутката.
- Защо пък маршрутката? Откъде се взе тая маршрутка?
- Знам ли откъде, по дяволите, се взимат тия маршрутки?!
Младо момиче пита майка си:
- Мамо може ли да се оженя за гаджето си Брад?
- Разбирасе че не!!!
- Но аз го обичам.
- И аз го обичам но не се женя за него.
- Добър ден, казвам се Ваньо, една бутилка водка, моля.
- Заповядайте, - казва продавачката - но защо ми се представяте?
- Защото не съм анонимен алкохолик.
Системен администратор влиза в стаята на служители на голяма фирма и ядосано казва:
- Някой се е ровил където не трябва и е донесъл "Троянски кон". Питам кой?
Служителката, към която той поглежда, казва:
- Не съм аз. Никога не съм ходила в Троян...
Мравките излезли да събират храна и оставили една мравка да пази мравуняка...
Връщат се и що да видят - мравуняка почти напълно разрушен, а пък мравката се ухилила... Питат я:
- Какво е станало тука, бе?
- Ами дойде мечока и взе да буйства - и разруши мравуняка...
- Ами ти що се хилиш?
- Щото му отмъстих! Насрах му бърлогата!
Доктор към млад мъж:
- Пушите ли?
- Да, аз съм млад ерген тъй че пуша...
- А алкохол употребявате ли?
- Да, аз съм млад ерген, тъй че пия...
- А полов живот?
- Да, аз съм млад ерген, тъй че...
- Да ви кажа честно, ще трябва да забравите за всички тези неща?
- Хм... С пиенето и пушенето някак си ще се справя, но със секса ще е трудно...
- В такъв случай трябва да се ожените.
- Защо пък?
- За да спрете секса постепенно...
Студентка чете на скамейка в парка. До нея е приседнал полицай, за да си изяде баничката. Едно помиярче е клекнало до тях и ги наблюдава дружелюбно. Полицаят му подхвърля парченце баничка.
- На, хапни да не гладуваш като студент!
Студентката, скъсва 1 лист и го подхвърля на кучето.
- На, почети да не си като сержант!
Новият премиер заявява при среща с народа:
- Ние ще се оправим за 800 дни...
Радост, аплодисменти.
- А ние ? - неуверено промърморва глас откъм народа.
Пенсионер към личния си доктор:
- Има слух, че при вас в поликлиниката ще давате безплатно лекарства!
- Проблеми със слуха - това е за съседния кабинет!
- Решил съм да се самоубия.
- Ама как бе, защо?
- Животът ми е скучен.
- И к’во, смяташ че самоубийството ще го разнообрази ли?
Работник към шефа си:
- Извинете, но три месеца не сте ми плащали заплата!
- Извинен сте...
Един човек влиза в супер high-tech бар, където робот стои зад плота вместо барман.
Отива човекът на бара, а роботът го пита:
- Колко е Вашето IQ?.
Човекът отговаря:
- 150.
Роботът веднага му сипва 16-годишно уиски и започва разговор за глобалното затопляне, интерференцията на заобикалящата среда, квантовата механика, нанотехнологиите и т.н.
Човекът остава много впечатлен от вечерта и затова и на другата вечер решава да тества робота.
Когато роботът го пита за неговото IQ, той казва 80.
Веднага роботът му сервира бира и му говори за футбол, карти, любими ястия, жени и пр.
Все така заинтригуван, човекът се връща на следващата вечер отново.
Роботът го пита:
- Колко е Вашето IQ?.
А човекът отговаря:
- Мисля, че е около 20.
Тогава роботът му сервира една голяма чаша с червено вино и го пита:
- Е, значи пак ще гласуваме тази неделя, а?
Блондинка си влиза в колата и започва да крещи в ужас и да вика за помощ. Наблизо стоял полицай и отишъл да види какво става и попитал:
- Какво става госпожо!
- Ами откраднаха ми волана, лоста, кормилото, всичко!
След което полицая отварнал:
- Ами госпожо ако отидете на предната седалка, всичко ще си дойде на мястото.
- Къде са чистачките на колата, скъпа?
- Махнах ги, мили, защото полицаите непрекъснато поставят разни смешни бележки зад тях.
Вървял си Мечо през гората, видял една гъбка и й казал:
- Гъбке, ще те набера!
Гъбката отговорила:
- Недей, Мечо, затвори. Имам безплатни минути, аз ще те набера!
- Какво е наказанието за многоженството?
- Много тъщи.
Баща гледа сина си да се кипри пред огледалото и пита невярващо:
- Сине, ти обратен ли си бе?!
- Не, тате - принцеса!
- Този дядо Коледа всичко обърка, - казва донаборник.
- Какъв е проблема? - пита го приятел.
- Преди петнадесет години преди Нова година го помолих да ми подари военна униформа. И чак сега я получавам.