Пенсионери си говорят за здравето.
- Не съм боледувал нито ден, защото водих разумен начин на живот! - хвали се един. - В най-активната възраст, между 20 и 40 години винаги си лягах точно в девет и ставах точно в шест. От осем до пет работех, после цял час спортувах, хранех се редовно, три пъти на ден, но с научно подбрана диета...
- Извинете - прекъсва го единият от старчоците. - Не разбрах за какво сте лежали?
Българин и американец са в тоалетната по малка работа. Българинът приключил, закопчал си ципа и тръгнал да излиза. Американецът се обадил след него:
- У нас след тоалетната се мият ръцете.
- У нас не си пикаме по ръцете.