- Тате, дай ми десет лева – казва сина.
— А на мен двадесет – моли дъщерята.
— А на мен ми трябват сто, – казва жената.
— Какво ви става днес? – чуди се бащата.
— Забрави ли? Днес имаш рожден ден!
Двама пияни спират такси:
— Ейш, приятел. Ша на закараш ли тримата до гарата?
— Добре, но къде е третия?
— Що бре, ти няма ли да дойдеш?
- Докторе! – обръща се младеж към доктора, – Моля, за ръката на вашата дъщеря.
— Не си и мечтайте за това – съдейки по вида ви, вие имате болни бъбреци.
Огорчен младежът се обърнал да си ходи.
— Изчакайте! Дължите ми десет лева за консултацията.
- Защо Катя не се е оженила още?
— Защото чака мъжа на мечтите си.
— И какъв е той?
— Ами някой, който ще се навие да се ожени за нея.
Шефът на заразното отделение вижда дежурната лекарка и две сестри да налагат здраво един пациент и учудено пита;
— Докторе, какво става? Защо биете пациента?
Докторката отговаря;
— Как защо, шефе! От 7 години го лекуваме от жълтеница,а той едва днес се сети да ни каже, че е китаец!
- Трябва нов хладилник да се купува!
— Какво стана със стария, повреди ли се?
— Не, няма къде повече магнитчета да слагам.
Мъж влиза в спалнята при жена си, носейки една овца под мишница и казва:
— Виждаш ли това прасе? С него трябва да правя секс когато ти не си на кеф!
Жена му отговаря:
— Знаеш ли че това не е прасе, а овца?
Мъжът:
— А ти знаеш ли че аз говоря на овцата?
Две мишки ядат лентата от филма “Отнесени от вихъра” в мазето на едно кино в София. Едната мишка пита:
— Как ти се струва?
— Ами, да ти кажа честно, книгата ми хареса повече…
- Какво ти е? Не изглеждаш на себе си? Пиян ли си?!
— Напротив, днес съм отвратително трезвен!
Две мутри се разхождали. Едната вика:
— Виж каква прекрасна природа.
— Абе кфа ти природа? От тез дървета нищо не виждам!
- Как да те позная?
— Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 54 кг.
— Добре, аз ще бъда със светло яке и ще нося кантар и метър.
Момченце тича при полицай:
— Чичко полицай, помогнете! Баща ми се бие с някакъв мъж на улицата!
— Добре, кой от двамата там е баща ти?
— Ами не знам, те точно за това се бият.
Една змия пита друга:
— Ние отровни ли сме?
Другата отвърнала:
— Защо?
— Защото, днес се прехапах.
При една експедиция самолет се разбива в джунглата. Оцелява само един човек. Вървейки из джунглата, среща лъв. Лъвът решил да го изяде. Човекът започнал да се моли:
— Господи, дай на този лъв християнски чувства!
След малко лъвът се изправил, скръстил ръце и казал:
— Господи, благослови обяда ми!
Шопска максима:
— Работата и у сутиен да ми я турат, па нема да я пипнем!
- Каква е дефиницията за мъж-оптимист?
— Оптимист е мъж, който преди да отиде на среща, смазва ципа на панталоните си.
Изяж бобър, спаси дърво!
Журналист интервюира овчар:
— По колко килограма вълна дават овцете ви?
— Кои – черните или белите?
— Черните.
— По два килограма.
— А белите?
— И те по два килограма.
— А колко мляко дават?
— Черните или белите?
— Ами черните… — По два литра.
— А белите?
— И те по два литра.
Журналистът е вече съвсем объркан:
— Добре де, защо все питате – черните ли, белите ли… — Ами виж сега, черните овце са мои… — Така, добре… А белите?
— И те са мои.
- Каква е разликата между катеричката и негъра?
— Rазликата е, че има спирачен път, когато кола блъсне катеричка, а когато блъсне негър няма.
На пресконференция с министър-председателя на една държава журналистите задавали следните въпроси:
— Господин министър-председател, цените се вдигат, а заплатите – не, как се справя народът?
— Еми, живее си, справя се – отговаря министърът
— А какво ще кажете за кризата в здравеопазването – няма лекарства или са много скъпи?
— Еми живее народът, справя се!
— Някакво обяснение за ниските пенсии, режима на ток и вода?
— Живее народът, живее!
Накрая става един журналист и пита:
— Господин премиер, а с цианкалий опитвали ли сте?…