Учителката:
— Иванчо защо не беше вчера на училище?
— Карах козата на пръч.
— Баща ти не може ли?
— Абе, и аз мога и татко може, но козата си иска пръч.
В еврейско неделно училище:
— Я кажи Йосифчо, кое тежи повече, 1 килограм желязо или 1 килограм вълна?
— Когато купуваме или когато продаваме?
Говорят си две приятелки:
— Мъжете са много глупави. Представи си само, всеки път, когато ми трябват пари, правя скандал вкъщи и заплашвам, че ще си замина при мама.
— И това действа?
— Разбира се, всеки път ми дава пари за билет.
- Как да разделим пет картофа на шест души?
— Да направим пюре!
Един DJ хванал златната рибка и я пуснал веднага. А тя:
— Я чакай малко! Ами трите желания?
DJ-ят въздъхнал и казал:
— Ох, добре! Казвай кои песни искаш!
Учителката към ученик:
— Да би мирно стояло – не би дъска видяло.
Десет часът вечерта. Мъж звъни вкъщи:
— Привет, скъпа! Как я караш?
— Къде си бе, идиот? Нали каза, че след шест ще се прибереш?
— Не съм забравил. С четири вече бях! Остана да убедя още две и се прибирам.
Одърпан просяк иска пари от Шерлок Холмс. Холмс възмутено отказва да даде милостиня и го подминава. Д-р Уотсън пита:
— Но защо, Холмс? Защо не даде няколко пенса на бедния човек?
— Беден ли? В портмонето му има 124 лири и 60 пенса!
— Не може да бъде? Откъде знаеш?
— Ако не вярваш, дай да ги преброим заедно…
На кинокасата има табелка с надпис: „За войници – само 2 лева.“
Една блондинка дава 4 лв. и казва:
— Бих искала двама, но моряци.
Един зевзек отива при един полицай и го пита:
— Г’син полицай, на един полицай може ли да се каже „говедо“?
Полицаят ядосан:
— Не! Как ще може!
— Ами на едно говедо може ли да се каже „г-н полицай“?
Полицаят се замисля и казва:
— Може, разбира се!
— В такъв случай довиждане, г-н полицай.
През седмицата. Двама се срещат на ски-пистата:
— Отпуска ли си?
— Не, болнични съм. Ангина имам.
— Аз съм още по-зле. Пневмония.
- Кажете, във вашите кренвирши има ли генно-модифицирани продукти?
— Какво говорите! В тях въобще няма никакви продукти. Само нишесте, оцветител и хартия. Яжте спокойно!
Войник праща от казармата колет на баба си. Вътре има граната и бележка:
— Бабо, ако дръпнеш това кръглото телче дето стърчи, ще получа три дена отпуска.
- Жена, защо не си ми изгладила костюма?
— Но аз го изгладих!
— Не е вярно! Заплатата ми стои непокътната в джоба.
Обаждат ми се днес от училището. Учителката казва:
— Вашият син непрекъснато лъже!
Отговарям:
— Предайте му, че е много добър в това, защото аз нямам син.
- Чичко, колко е часа?
— Пет без десет – отговаря милиционера.
— Айде като стане пет, ела да ми извъртиш една свирка. – му казва нагло цигането.
Милиционера хуква да го гони. По пътя среща свой колега:
— Що го гониш това циганче бе? – пита онзи.
— Ми каза ми в пет часа да му духам и затова.
— Че то има още 5 минути бе, какво си се разбързал!?!
В училище учителят честити Коледа и Нова година. Той пита децата какво искат да стане на Коледа. Иван казва:
— Аз искам да получа шестица на теста по математика.
Учителят:
— Дано. Само на Коледа стават чудеса!
Обажда се един на приятел:
— Да отидем утре за риба?
— Чакай, сега ще питам жената.
След малко:
— Е, ще ходим ли?
— Не, няма. Жената ми разреши да си пия ракията вкъщи…
- След няколко години хората ще говорят, гледайки тази сграда на Технически университет и ще казват, че тук съм учил аз.
Колега го репликира:
— Ако не си изкараш изпитите, то хората може да почнат така да говорят още другата седмица!
Една дама, млада шофьорка, спира колата на сфетофара. Светва зеленото, но колата й загасва и когато отново запалва цветът отново е червен. Това така я претeснило, че когато отново е зелено тя пак не може да запали колата и отзад започнали да бибипкат. Когато за трети път тя чака зелено, дежурният полицай идва при нея и с усмивка казва:
— Това са единствените цветове, които предлагаме днес госпожо.