Двама приятели от училище се срещат 10 години по-късно.
- Как си? Как я караш?
- Ами, добре съм - работих 2 години, но напуснах, направих фирма, започнах да печеля добре, ожених се, имам 3 деца, завършихме къщата преди година, ходихме семейно на околосветско пътешествие и така ... А ти как си?
- ... Да ти е*а майката!!!
На няколко студента много им се приискало момиче. Вървели си те по улицата и видели срещу тях да върви страхотна мадама. Когато се срещнали, я попитали:
— Искаш ли да играем на гатанки? Ако не отговориш, ще ти се изредим всички! А ако познаеш, решаваш ти какво да правим.
— Добре. Става!
Тръгнали те към общежитието, и влезли в стаята на единия от младежите.
— Какво е това мъничко червеничко, с черни точки?
— Слон!
— Не позна! – и й се изредили всички.
— Какво е това мъничко червеничко, с черни точки?
— Слон!
— Пак не позна! – и пак минали всички.
Минал ден, минал втори, от стаята никой не излизал. Съседите се усъмнили, залепили ухо на вратата и чули:
— Моля те, кажи калинка!
— Слон!