Клептоманията е способност да намериш нещо, преди някой да го е загубил.
В едно от произведенията си Александър Дюма-син бил употребил израза "болезнена празнина". Искайки да го подиграе, един критик го запитал в компания:
- Какво разбирате под понятието "болезнена празнина"? Аз нищо не разбирам. Според мен празнината не може да бъде болезнена.
Всички от компанията с голям интерес очаквали какъв ще бъде отговора на Дюма.
Писателят попитал критика:
- Господине, никога ли не ви е боляла главата?
Вървял си Иванчо към ТУ. Стигнал и що да види, няма го! На мястото на ТУ само една поляна и на нея кротко си пасат овци. Пита Иванчо овчаря:
- Къде е ТУ?
- ТУ изгоря - отговаря овчарят.
- Моля?!
- ТУ изгоря - отговаря овчарят.
- Моля?!
- ТУ изгоря - отговаря овчарят.
- Моля?!
Овчарят се ядосал:
- Стига с това моля, ти глух ли си или какво?
- Не, просто ми и приятно да ми го повтаряте...
На КГБ им трябва човек които да вземе паролата от талибаните за ядрените глави. КГБ като умни хора визмат един чукча. И го пращат за 10 дни в Ирак.
След 10 дни... Директора:
- Чукча взели паролата!
А чукчата сяда запалва една пура и вика:
- Другарю беше много лесно!
- Е, кажи каква е паролата?
- Еми каква четири звездички, каква може да е.
Съпруг и съпруга спят. Изведнъж жената се стряска насън и изкрещява:
- Мъжът ми си идва!
Съпругът й скача и се пъхва в гардероба. Излиза, гледа гузно, жената седи, подпряла глава с двете си ръце, той сяда до нея, потупва я по рамото и казва:
- Няма нищо, мила, и двамата сме се поизнервили напоследък.
Обаждане на системния администратор:
- Не отварям Гугъл.
- Свети ли ламичката на мрежовата карта?
- Свети, и не е лампичка а полупроводников светодиод.
- Ъъъъ, явно не е при вас проблемът.
Телевизионна реклама на луксозна стока:
"...не, не бързайте да записвате! Това все още не е телефонният ни номер! Това е цената."
Констатация:
- Защо на английските лордове им отнема по няколко часа, за да проведат един съвсем обикновен разговор от няколко думи при това почти винаги безсмислен.
- Прекаляват с LSD-то
По-лошо от петък 13-ти може да е работна събота на 13-ти.
Двойка ще правят секс. Момчето казва на момичето:
- Скъпа, хайде да опитаме нова поза. Казва се 68.
- Как се прави??
- Ти ми направи свирка, а аз ще имам да ти давам 1.
Жена разглежда списание:
- Скъпи, тази година мъжете ще носят ризи без копчета.
- Виж ти! Значи аз от десет години се обличам по модата.
Човекът е много странно същество- отсича дървета, прави от тях хартия и пише върху нея:"Да спасим дърветата!"...
Тежко им е на програмистите. Отиват на гости в някаква къща и веднага им показват домашния компютър и ги молят да му оправи проблемите.
Затова си избрах да стана гинеколог.
Двама избират картички за деня на Жената. Единия казва:
- Виж тази "На моето коте" колко е красива! Дали да взема на моята крава?!
Шеф вика секретарката и казва:
- Вчера ми се оплака от вас моя заместник! Каза, че постоянно носите мини-поли, дълбоки деколтета и му пречите да си върши работата!
- И какво да направя?
- НИЩО! Още сутринта го уволних!
Една разтревожена майка отишла при доктора и му се оплакала:
- Докторе, моя син... притеснявам се за него... като види стари хора по улицата и им удря бастуните, те падат и той им се смее, като види малки кученца и ги рита.. или ако хване някоя муха я измъчва.... много се притеснявам за детенцето си.
- На колко години е сина ви, госпожо?
- На 4 само....
- Ееее, не се притяснявайте, госпожо Хитлер, синчето ви ще се оправи.
Криза - това е когато си на 30 години и паричните фантазии те спохождат по-често от сексуалните....
Кмета Софиянски се среща с група граждани. Кмета се усмихва.
"Софиянски се усмихва, значи всичко е ОК!" - си мислят гражданите.
"Гражданите виждат, че се усмихвам, значи всичко е ОК!" - си мисли Софиянски.
Лъвът се разхожда из гората. Среща жирафа:
- Ей, дългият! Кой е най-красивият в гората?
- Ти, лъвчо.
След малко среща зебрата:
- Ало, раираната! Кой е най-красивият в гората?
- Ти си лъвчо.
Продължава на татък и среща слона:
- Ти там, клепоухия! Кой е най-красивия в гората?
Слонът го хваща с хобота, мята го в блатото и си продължава пътя.
Лъвът излиза от калта, отръсква се и мърмори:
- Ей, кво се нервиш, бе...Можеше да кажеш просто, че не знаеш...
Един пиян човек се изправя на барплота в един бар и казва:
"Всички дето са от дясно са тъпанари, а тези отляво боклуци".
Тогава един човек който се намирал отляво се изправил и казал: "Извинете господине, но аз не сам никакъв боклук".
Отговорът бил: "Ами какво правищ оляво? Я бързо мини отдясно".