Мечтата на наркомана - LSD-монитор
В голям супермаркет влиза сляп човек с куче-водач. Застава в средата
на магазина и започва да върти горкото животно над главата си - подобно перка на вертолет. Озадачен, към него се приближил един от
продавачите и припряно попитал:
- Извинете, не мога ли да ви помогна с нещо?
- Разбира се...отговорил човекът...само нека първо да поразгледам...
Надпис в маршрутка:
"Не тряскайте вратата. Шофьорът се плаши и може да изперка!"
Доктор към пациент:
- Имам за ва две новини, добра и лоша. С коя да започна?
- С лошата и нито дума за добрата!
- Защо?
- По професия съм журналист...
Блондинка пита момче:
- Какво означава Shut Up?
- Млъкни!
- Добре де! Само попитах...
Министър-председателят вика министъра на транспорта:
- Кога ще решите проблема със задръстванията в София?
- Работим над това, засега имаме два варианта: реалистичен и фантастичен.
- Ок, какъв е реалистичния вариант?
- От БАН ще се захванат с проблема...
- Добре, добре.
- Много учени ще се включат в проекта...
- Добре, добре...
- И когато изобретят телепортацията...
- Как е болният, който се смята за Луи XIV?
- Има леко подобрение, вече твърди, че е Луи XIII.
Еврейско семейство. Звъни телефона
- обажда се синчето, което живее в Америка.
- Мамо, здравей. Имам добри новини.
- Да, скъпи, какви? ..
- Ами нали вие с татко бяхте против моите хомосексуални наклонности? Е, сега вече си намерих момиче.
- Браво! Ама да не е някоя чужденка?
- Не, от еврейско семейство е.
- Ама да не е бедна?
- Не, много добре си е. Живее в Бевърли Хилс. Казва се Моника Люински.
Майката размишлява известно време и казва:
- Синко, ама все пак защо ти трябваше да се разделяш с онзи хубав негър?
-Тате, откъде си сигурен, че на баба влакът ще мине по тази линия?
-Не се офлянквай, ами развинтвай, развинтвай!
Вълкът и мечката отворили сладкарница. В нея продавали само ягодови торти. Веднъж дошъл заекът и попитал:
- Имате ли торта с моркови?
Те му отговорили:
- Не!
Заекът идвал още няколко пъти и все питал за този вид торта. Накрая мечката и вълкът решили да направят и от нея. На следващия ден заекът пристигнал отново.
- Имате ли морковена торта?
- Да - отговорили в един глас собствениците.
- Нали е много гадна? - попитал заекът.
- Как се наричат посетителите, идващи в болницата?
- Бацилоносители!
Адел е бременна. Подозирах това от четири години!
На последното състезание Йордан Йовчев събра 82.698 точки в многобоя и се класира за рекордния шести път на Олимпиада. Остават му още 32 точки да събере до пенсия.
- Защо девойките в миналото са прескачали през огъня?
- Защото епилаторът е създаден доста по-късно.
Вампир влиза в един бар с дамска превръзка в ръка. Сяда и казва на бармана:
- Една вода!
- Ама, вие вампирите не пиете ли кръв?
- Днес съм на чай.
Блондинка готви. Обажда се мъжът й:
- Ще имаме гости - сготви двойно.
След 20 минути тя звъни:
- Скъпи имам проблем - сложих 2кг картофи, 2бр пиле, ама фурната ни е само до 360 градуса.
Наташа пита поручик Ржевски:
- Били ли сте някога влюбен, поручик?
- Ами, ебал съм...
- Не, имах предвид чистата любов...
- А, да, и в банята може...
- Но не, аз говорех за висшата любов...
- Да, и на камбанарията съм пробвал..
- Ама аз човешки ви говоря, а вие...
- И с хора ми се случвало...
- Ех, колко съм бил зелен, - казал Йода, гледайки първата част на Междузвездни войни.
Открива се частен пункт за изкуствено оплождане. Пристига една жена. Плаща на касата и влиза в кабинета. Зад бюрото стои здравеняк в бяла престилка.
- Заповядайте. Какво дете искате - момче или момиче?
- Момченце!
- Нека да е момченце...
Здравенякът отива до шкафа, вади една епруветка и започва да смесва нещо в нея..
- Ръст?
- Ами висок да е...
- ОК висок ръст - продължава да смесва ...
- Цвят на косата?
- Рус!
- Точно така! - излива някакво шишенце в епруветката здравенякът
- На кого искате да прилича?
- На Белмондо!
- Аха, Белмондо, такааааа тука е Делон, Челентано, Габен ...а ето Белмондо.. - излива още нещо в епруветката, разбърква цялата смес и я дава на жената:
- Изпийте това!
Жената изпива всичко, ляга на кушетката и заспива. Здравенякът се навежда над нея, побутва я с пръст, разкопчава престилката, сваля панталона и мърмори:
- Белмондо, Белмондо, квото стане тва ще е...
- Сине, купихме ти сестричка!
- Знам, знам, за глупости пари винаги ще се намерят, а за колело - никога...