Върви си през нощта мъж по гробищата и хапва поничка. Изведнъж от тъмнината се протегнала една ръка и се раздал страхотен вик:
- ДАЙ!!!
- К-к-к-как-к-кво, п-п-пон-н-ничк-к-ката л-л-ли?
- Не. Хартийката!!!
Петнадесет години подред един мъж ставал всяка сутрин да разхожда кучето. Но един ден кучето умряло. Мъжът се събудил, както обикновено в 6 часа, дълго лежал и се въртял и накрая събудил жена си:
- Не искаш ли да излезеш с мен на разходка?
Да целунеш девойка е приключение.
Да целунеш съпруга е задължение.
Да целунеш тъща е подвиг.
- Как ви се струва моят Рафаел?
- Великолепен е... Но картината не е подписана от Рафаел, а от Рахил.
- Зная. Моят адвокат ме посъветва да припиша всичко на жена си.
Когато искаме да помогнем на себе си, държавата ни нарича престъпници. Когато искаме да помогнем на държавата, тя ни нарича бунтовници...!?
Шефът на руския Аерофлот уверено прогнозира:
- У нас такова нещо като в Америка не е възможно! Или двигателите ще се повредят или полетът ще закъснее, или керосинът няма да стигне.
17-годишен ученик в 4-ти клас - син на мутра - се прибира разплакан вкъщи. Бащата - стара мутра - пита сина си:
- Защо плачеш синко?
- В училище децата ми се смеят, че пишката ми била малка.
- Не се притеснявай сине, като станеш в 8-ми клас ще видят те!
При Бърнард Шоу идва една жена по обява, че се търси стенографистка:
- Сър, мога да стенографирирам със скорост 200 думи в минута.
Шоу озадачено се почесал по тила:
- Откъде ще ви взема толкова думи?
Върви си вълкът из гората и изведнъж паднал в един трап. По едно време се появил Зайо Байо и като го видял му казал:
- Видя ли бе, тъпак, loser, как може да си толкова тъп, че да паднеш в тази дупка.
Изведнъж заека се подхлъзнал и паднал и той. Станал изтупал се и с наведена глава казал:
- Дойдох да ти се извиня.
Пътищата са проходими при български условия...
Група моряци,бивши колеги по екипаж се засичат в бар.
Иванчо поздрявява всички мъже подред:
- Здрасти Гошо,здрасти Скъпа,здрасти Тошо,здрасти Мишо.
Разговор между двама ученици:
- И ти ли ходиш на училище?
- Ами, ходя! Возят ме с кола.
- За последен път питам: кога ще ми върнеш парите?
- О! Как се радвам, че повече няма да ми задаваш този идиотски въпрос.
Някои хора подхождат творчески към проблемите - когато ги създават...
Надпис в такси:
"В тази цена не влиза бакшиша!"
Рота от шопи. Командирът дава заповед:
- Отляво надясно - преброй се!
и почват:
- Първи!
- Я до него!
- Он до мене!
- Я сам до тех ....
"Не ме е яд, че колежките ми са грозни, яд ме е, че започват да ми харесват!"
Надпис на стена в МЕИ
Учителка се обръща към ученик, който е извадил "пищов" по време на изпит:
- Прибери си оная работа, да не ти я прибера аз, защото на мен ще ми стане хубаво, а на теб не!
Ако си купите китайско синьо одеало, сутринта може да се събудите като Аватар.
- Кой ми е лежал на диванчето?
- Кой ми е гледал телевизорчето?
- Кой ми е влизал в профилчето?...