Двама рибари си седели и ловили. По едно време единия отишъл да пикае някъде из храстите и като се върнал другия бил нагазил до кръста във водата и гледал унесено с блажена физиономия.
- К’во става бе? Кълве ли?
- Шшшшшът! Смуче....
Петнадесет години подред един мъж ставал всяка сутрин да разхожда кучето. Но един ден кучето умряло. Мъжът се събудил, както обикновено в 6 часа, дълго лежал и се въртял и накрая събудил жена си:
- Не искаш ли да излезеш с мен на разходка?