Пристига клиент в гастронома и казва на продавача:
- Дайте ми "Книгата за похвали".
- Нямаме такава книга. Никой още не ни е хвалил.
- Много ви моля, направете една заради мен!
- А, защо?
- Тъщата ми се подриска от вашите колбаси!
В травматологията разговарят болните целите в гипс.
- Ти как пострада?
- Натресох се в един гараж.
- Колата се разби на сол?
- Не, аз се прибирах пеша.
Тя:
- Скъпи мислиш ли,че гризачите са тъпи и грозни животни?
Той:
- Да, мишленце сладко мое.
Обиколката на Франция. Колоездач се откъсва от групата и дълго време кара съвсем сам по празните пътища. Изведнъж усеща, че някой го настига. Натиска яростно педалите, но не може да се откъсне. Примирен, той се обръща назад и вижда, че след него кара строшен велосипед небръснат тип с омазано яке.
- Как мислиш, момче, - казва задъхан типът, - ще стигнем ли преди кръчмарят да е затворил?
По брега върви мъж с фотоапарат. При него дотичва жена:
- Бързо, бързо! Мъжът ми се дави!
- Съжалявам, но ми свърши лентата...
Мутра "изпрал" парите си и станал бизнесмен. Построил си скромен замък в полите на Витоша и си назначил обслужващ персонал и охрана от дебеловрати левенти. Поканил свой приятел, също бивша мутра да разгледа имението.
- Разкошно си се устроил - казал приятелят, - с плувен басейн, оранжерия, тенис корт и гараж с пет автомобила. Само едно не мога да схвана - защо вместо тоалетна хартия използваш нарязани вестници?
- Носталгия, брато, носталгия...
Дете влиза в стаята на баща си и пита
- Тате, тате, какво правите?
А бащата отговорил:
- Братче ти правим.
След 5 минути пак влезнал и видял майка си върху баща си и питал
- Мамо, мамо, какво правите?
А майката:
- Правим сестриче, мойто момче.
След малко той пак влезнал и видял как баща му лашка майка му на задна прашка...
И момчето казва:
- Не искам кучееееееееее!!!
Как е на английски "Котката скочи в басейна и се удави?"
-The cat хоп фиууул пльок in the water and then бълбук бълбук and no more МЯУ МЯУ!!!
Качва се в автобуса пиян мъж. По някое време идва контрольор, а се оказва, че пияния е без билет:
- За ракия имаш пари, а за билет - не?
- Ама аз бях на гости и един приятел даде ракия - оправдава се пияният.
- А защо не ти даде за път?
- Как да не ми е дал... - и вади от джоба си шише ракия.
Студентка чете на скамейка в парка. До нея е приседнал полицай, за да си изяде баничката. Едно помиярче е клекнало до тях и ги наблюдава дружелюбно. Полицаят му подхвърля парченце баничка.
- На, хапни да не гладуваш като студент!
Студентката, скъсва 1 лист и го подхвърля на кучето.
- На, почети да не си като сержант!
Жената:
- Учените твърдят, че сега хората живеят с десет години повече от преди.
Мъжът:
- Е,надявам се сега да намериш време да ми зашиеш копчето на ризата.
Двама колеги се готвили да заминат командировка в Либия. Дошли им документите и те тръгнали на път. Единия обаче го спрели на границата и не го пуснали. Унил, той се върнал вкъщи и казал на жена си:
- Докато колегата се върне от Либия, аз ще се крия и ще се правя, че съм в Либия, за да не се изложа, че не са ме пуснали на границата. Ако идват гости, на тавана съм!
Жена му се съгласила и го прикривала пред съседите. След известно време тя му казала:
- Съседката си купи обувки с пари на колегата от Либия.
Съпругът отвърнал:
- Купи си и ти.
След няколко дена:
- Съседката си купи кожухче с пари на колегата от Либия.
Съпругът се замислил малко и отвърнал:
- Купи си и ти.
След още няколко дена:
- Съседката си намери любовник.
Съпругът се замислил много, преглътнал и казал:
- Намери си и ти. Обаче като се върнем с колегата от Либия, такъв бой ще ядеш...
Мъж и жена правят пролетно почистване и идва ред и на телевизора. Забърсват му екрана, включват го и с почуда казват:
- О, ама ние сме имали цветен телевизор...
Жена отива на почивка и изпраща оттам телеграма на мъжа си:
"Не забравяй, че си женен!"
Той й отговаря:
"Съжалявам, но телеграмата ти пристигна прекалено късно."
Пенсионер към личния си доктор:
- Има слух, че при вас в поликлиниката ще давате безплатно лекарства!
- Проблеми със слуха - това е за съседния кабинет!
По време на проверка в затвора, инспекторът пита някакъв затворник:
- Защо сте тук?
- Ами, не ме пускат да изляза!
Седемнайсет блондинки отиват пред дискотека и виждат че е забранено за под 18.
Охраната ги вижда и пита:
- Вие какво чакате?
А блондинките отвръщат:
-Тук пише че е забранено за под 18 и затова чакаме осемнадесетата.
Плешив мъж влиза във фризьорския салон.
- С какво мога да ви помогна? - пита фризьора.
- Плащам сто лева, ако направите така, че моята прическа да изглежда като вашата.
- Няма проблем, - казал фризьора и набързо се подстригал гола глава.
През нощта, на прозорчето на денонощна аптека мъж:
- Госпожице, има ли презервативи XXXL?
- О, господине, ама защо така през прозорчето... влезте, премерете!
- Този дядо Коледа всичко обърка, - казва донаборник.
- Какъв е проблема? - пита го приятел.
- Преди петнадесет години преди Нова година го помолих да ми подари военна униформа. И чак сега я получавам.