Учителката пита Иванчо:
— Иване, имаше за задача да зарадваш два пъти някой. Ти кого зарадва и как?
— Отидох на гости на баба – тя много се зарадва. В неделя си тръгнах – тогава тя се зарадва още повече!
Изяж бобър, спаси дърво!
Мутра казва на архитекта си:
— В двора искам три басейна: един с хладка вода, един с гореща и един без вода.
— А защо третият без вода? – пита архитектът.
— Някои мои приятели не могат да плуват.
Ай би ем са изобретили нов компютър и на презентацията предлагат на журналистка да му зададе въпрос. Тя пита:
— Къде е баща ми?
Компютърът:
— Лови риба по крайбрежието на Флорида.
— Това е грешка. Баща ми почина преди 20 години.
Изобретателите:
— Компютърът не греши. Перифразирайте въпроса си.
— Къде е съпругът на майка ми?
Компютърът:
— Почина преди 20 години, а баща ви лови риба по крайбрежието на Флорида…
Колкото повече Прасчо търсеше, толкова повече мечо Пух го нямаше…
Минава кондуктор за проверка на билета и бабата вади два.
— Ама защо два, бе бабо?
— Ако изгубя единия, да имам втори.
— Ми ако загубиш и втория?
— Ааа, баба ти е хитра – и карта има!
В бара влиза кон, съблича си палтото, сваля си шапката, поръчва си уиски със сода и фъстъчки, изпива го бавно и си тръгва доволен, обещавайки, че ще дойде и на другият ден.
Барманът изпада в шок и звъни на директора на цирка:
— Слушай, имам за тебе страхотен номер! Ела утре в бара и ще видиш.
На следващият ден директорът на цирка от сутринта засяда в бара и чака. Привечер в бара влиза коня, поръчва си отново уиски със сода и започва да си го пие.
Директорът на цирка се присламчва до него и пита:
— Извинете, не искате ли да работите за нас? Колко получавате на сегашната си работа?
— Триста долара!
— Аз мога да ви предложа хиляда, храна и подслон!
— И къде трябва да работя?
— Тук, наблизо, в цирка.
— В цирка?! Не, за хилядарка аз, разбира се съм съгласен, но не мога да разбера, за какво са ви в цирка програмисти…
Говорят си двама наркомани:
— Ей, вчера се запознах със страшна мадама. Поприказвахме си, взех й телефона… — Ами много хубаво.
На другия ден оня пак разправя:
— Ау, с друга мадама се запознах и на нея й взех телефона… И така няколко дена, докато другият не издържал и казал:
— За какво са ти толкова телефони бе, вземи поне един телевизор!
На входа на рая идват при Свети Петър три мъже. Свети Петър пита първия:
— Женен ли си?
— Ох, женен… — Тогава си за рая.
Пита втория:
— Женен ли си?
— Ох-ох, женен… .
— Тогава си за рая.
Пита третия:
— Женен ли си?
— Ох-ох-ох, три пъти… — Тогава си за ада!
— Но защо?!?
— Раят е за мъченици, а не за идиоти.
- А Генко защо се държи така странно – ту плаче, ту се смее?
— Жена му го напуснала днес… — А защо плаче?
Един охлюв започнал да се катери по черешово дърво насред зима. Минава един кос и го пита:
— Хей, ти защо се катериш по това дърво?
— За да си хапна череши.
— Ми то сега няма череши.
— Да де,ама докато се кача, ще има.
- Скъпа, бирата те прави неотразима!
— Но аз не съм пила!
— Затова пък аз съм пил…
В час по математика Иванчо се загледал над празната си тетрадка. Госпожата отива при него и го пита:
— Иванчо, защо си се втренчил в тази празна тетрадка?
— Госпожо, това ми е тетрадката по смятане на ум!
- Скъпи, а ти бил ли си с много жени?
— Не. Ти пък… всеки път само с по една.
Няколко господа искали да направят Паганини за смях:
— Вие сте действително втори Орфей! – казал стопанинът на къщата.
— И колко поразително приличате на него! – саркастично отбелязал друг.
— Това е вярно, господа – съгласил се Паганини. – И Орфей е свирил пред животни.
Между приятели:
— Как изкара почивните дни?
— Хапнах соево месо, пих безалкохолна бира, пуших електронна цигара, правих виртуален секс, ходих на избори…
- Келнер, ние със съпругата ми отбелязваме 25 години съвместен живот. Някакво вино да ни препоръчате?
— Кажете първо дали искате да празнувате или да забравите?
- Имаш ли портрет на твоите близначета?
— Ето.
— Но тук е само едното?
— Другото е същото…
Мъж се прибира от командировка. Отваря вратата, а към него се хвърля жена му полугола и крещи:
— Да бягаме оттук бързо! Току-що съобщиха, че някъде вкъщи е заложено взривно устройство!
— Само секунда скъпа! Само да проверя да не е в гардероба!
Една блондинка била продавачка в магазин за хранителни стоки. Един ден мъж отишъл да си купи хляб и казал на блондинката:
-Може ли един хляб? А тя му отвърнала:
-Какво да може един хляб?