Мъж и жена спят в къщи. Мъжът трета поредна вечер не може да спи – става, пуши цигари, разхожда се в къщата. Жената го попитала:
— Мъжо, какъв е проблема, че не можеш да спиш?
— Жена, голям проблем! Имам да давам много пари на един човек, а не мога да му ги върна! Не мога въобще да заспа!
— Мъжо, няма проблеми! Обади се на този човек и му кажи, че не можеш да му върнеш парите. Тогава той няма да може да спи, а ти ще спиш спокойно!
Протестираща жена получава полицайска палка в гърба и пада на земята. Минаващият наблизо политик й помага да стане.
— Много благодаря, задължена съм ви – казва жената.
— Може да ми се реванширате, като гласувате за нашата партия – съветва я политика.
— Е, все пак ме удариха по гърба, не по главата.
- Коя жена винаги знае къде е мъжът й?
— Вдовицата.
- Ти клошар ли си?
— Не, аз съм мениджър по връщане на бутилки!
- Защо Бойко Борисов има толкова много бодигардове?
— Защото по един ги е страх от него…
- Как си научила мъжа си да се прибира толкова рано?
— Много лесно. Прибира се за пореден път късно вкъщи, а аз се обаждам от стаята: „Пешо, ти ли си?“
— А, той?
— А, той е Иван.
- Чия е тази банкнота?
— Моя.
— Жалко. А толкова прилича на моята…
Какво казала едната стена на другата?
— Ще се срещнем на ъгъла.
Жената:
— Учените твърдят, че сега хората живеят с десет години повече от преди.
Мъжът:
— Е,надявам се сега да намериш време да ми зашиеш копчето на ризата.
Звъни се на вратата.
— Кой е?
— Джак изкормвача!
— Скъпа, за теб е!
Един човек имал проблеми в сексуалния живот. Отишъл на сексолог и той му казал, че жената обича да я превъзнасят, да и говорят хубави неща и да я ухажват. Дал му ценни съвети и човекът си тръгнал за вкъщи.
Прибира се той и още от вратата подхванал булката.
— Ех, скъпа, ако бях художник, щях да те нарисувам, ако бях скулптор, щях да те изваям, ако бях поет, щях да ти посветя стихотворение, ама като съм един прост тенекеджия…
Мечо Пух върви из гората и гледа на едно дърво кошер. Качва се и почва да яде мед като бърка с лапи в кошера. Тръгва да слиза но от меда залепнал за дървото. Не щеш ли по пътеката се задава Прасчо… Мечо Пух се провиква:
— Прасчо, Прасчооо, моля ти се отпори ме!
Прасчо го отпрал… … след няколко часа завалял дъжд и Мечо Пух сам паднал от дървото.
Италианец отива на изповед.
— Съгреших отче.
— Кажи синко.
— Измамих един евреин.
— Но това не е грях синко! Това е чудо!
Влиза един пингвин в бара и пита бармана:
— Извинете, да сте виждали баща ми?
Бармана:
— Не, а как изглежда той?
Един човек корабокруширал на остров с туземци.Те го хванали и го завързали. На следващия ден го питат:
— Унга-Бунга или смърт.
На оня не му се умирало и избрал Унга-Бунга.
Всички тоземци го оправили. На следващият ден пак същото. Корабокрушенеца пак избрал Унга-Бунга. На третия ден пак го питат:
— Унга-Бунга или смърт.
Оня не издържал и казал:
— Смърт.
— Ура, Унга-Бунга до смърт!
- Вълнуваш ли се?
— Да.
— За първи път ли ти е?
— Не, и друг път съм се вълнувал…
- Скъпи, къде си?
— На лов.
— А кой диша там така тежко?
— Една мечка.
- Докторе, боли ме язвата.
— Пиеш ли?
— Па сипи!
Отегчен мъж в книжарницата:
— Моля ви, препоръчайте ми нещо за четене?!
— Ами… мога да ви предложа Кама Сутра!
— Е, добре де… нямате ли нещо за мъже, които все още пазят детското в себе си?!
— Ами имаме… Кама Сутра за оцветяване…
Върви програмист със сина си в зоопарка. Като стигнали до пингвините детето казало:
— Тате, тате, виж – линукси!