Една баба пита войник:
— По какво се различават войниците от партизаните?
— Войнците нападат отпред, а партизаните – отзад.
— Аха! Значи моят дядо е партизанин!
В аптеката.
— Тридесет презерватива, моля.
— Ще желаете ли торбичка?
— Не, моето момиче е хубаво.
Добрият юнак отишъл да се бие с лошата ламя. Замахнал с меча и й отсякъл главата. На нейното място поникнали две нови глави. Отсякъл и тях – на тяхно място поникнали четири. Пак ги отсякъл – поникнали осем. И тях отрязал – пораснали шестнадесет. Сякал юнакът, сякал… а когато отсякал 65536-тата глава ламята издъхнала, защото била само 16-битова.
- Докторе, имам един много странен проблем – като почна да пия кафе, ме заболява окото.
— А ти вадиш ли лъжичката от чашата?
В час по химия учителката пита:
— В какво се разтварят мазнините?
— В тиган! – отговаря Иванчо.
- Снощи се прибрах по-рано вкъщи и, представи си, заварих жена си с един италианец!
— И какво му каза?
— Какво да му кажа? Да не би да знам италиански!
Първи март. В кръчмата. Компания от дъртаци поръчват:
— Една мартеничка?
Келнера:
— Моля? Какво е това?
От компанията се обаждат:
— Младеж, донеси кана червено и кана бяло вино.
Програмист се прибира след работа вкъщи. Още от вратата го посреща котката и започва усилено да го лиже по ръката и да мърка. Жена му гледа учудена:
— Кво й става на тая котка? Гледай как те ближе по ръката!
— Как какво, мирише й на мишка…
Седят си две блондинки и обсъждат теорията на елементарните частици. Изведнъж едната казва:
— Ш-ш-ш-т! Идва някакъв мъж. Давай да говорим за козметика.
Две жени си говорят:
— Ей, всички мъже са големи женкари… — Защо пък всички? Има-няма половината.
— Е, че то другите мъже ли са…
Срещат се два комара и единия казва на другия:
— Хайде довечера да ходим да ч*каме светулки!
— Добре – съгласил се другия.
Ходили, къде ходили на сутринта се срещат – единия комар с превързани крака.
— Какво стана? – пита другия.
— А, какво да стане, от светулка на светулка, та на горския на фаса…
Няколко господа искали да направят Паганини за смях:
— Вие сте действително втори Орфей! – казал стопанинът на къщата.
— И колко поразително приличате на него! – саркастично отбелязал друг.
— Това е вярно, господа – съгласил се Паганини. – И Орфей е свирил пред животни.
Две госпожици играят голф. Едната удря топката и с ужас вижда, как тя лети към една група мъже, играещи наблизо. Един от тях извиква, мушва си ръцете между краката, пада на земята и започва да се търкаля. Госпожицата притичва до него:
— Моля да ме извините, аз без да искам… — Нищо, нищо, сега ще ми мине.
— Дайте, да ви помогна!
— Няма нужда, всичко е наред, ооо!
— Аз съм доктор, мога да ви помогна!
Девойката хваща мъжа за врата, разкопчава му колана, мушва си ръката в панталона му и започва да му масажира топките.
— Е, как е, по-добре ли сте сега?
— Ооо, да, наистина е много приятно, само дето палецът все още ме боли!
Седят си деца пред блока. По едно време притичва Петьо с топка и казва:
— Хайде да направим едно мачле!
Едно от децата отговаря:
— Аз не мога, нови са ми обувките!
Петьо:
— Като депутат си! И те като сложат новите обувки – седят и нищо не могата да свършат!
Баща и син на покрива на къщата:
— Тате, защо баба се щура насам-натам из двора като луда?
— За теб може да е баба, за мен е тъща, подай ми следващия пълнител!
- Госпожице, свободна ли сте за следващия танц?
— Да, разбира се!
— В такъв случай бихте ли ми пазили бирата?
В работата един разказва, че е намерил портфейл с пари в автобуса.
— И какво направи? Занесе го в полицията ли?
— Не. Не исках да си помислят, че парадирам с честността си…
- С какво се занимавате?
— Предприемач съм!
— И какво предприемате?
— Как какво? Предприемам опити да оживея в тази страна!
Един режисьор пита друг:
— Защо вашите актьори започнаха така лошо да играят любовни сцени?
— Защото всички се изпожениха…
- Защо те наричат човека-паяк?
— Веднъж не видях една муха в бирата ми…