Един мъж научил английски и решил да се похвали на жена си. Влязъл в един магазин и купил няколко килограма домати. Прибрал се и казал на жена си:
— For you. (Форю) – (За теб)
— For me? (Форми) – (За мен)
— Не форми ма, домати.
Художници седят на брега на морето и рисуват пейзажа. Минава японско семейство туристи. Бащата казва поучително:
— Деца, виждате ли как се мъчат хората, които си нямат фотоапарат?
Прибрали се седемте джуджета вечерта и започнали:
— Кой ми е ял от супичката?
— Кой ми е нахапал хлебчето?
— Кой ми е пипал лъжичката?
И т.н.
Седмото погледнало в креватчето си и казало:
— Абе я гасете лампата да лягаме, пък утре ще се разправяме.
Eдин дядо отишъл в един магазин да си купи риба. Застанал пред един аквариум и гледа една шарена риба. Пита продавача :
— Рибата прясна ли е?
— Ами … разбира се! Не виждате ли, че е жива?!
— Е … то и бабата е жива ама …
- Как си научила мъжа си да се прибира толкова рано?
— Много лесно. Прибира се за пореден път късно вкъщи, а аз се обаждам от стаята: „Пешо, ти ли си?“
— А, той?
— А, той е Иван.
- Мамо, учителката по математика ме похвали.
— Много добре, а какво каза?
— Че от всички идиоти в класа, аз съм най-големия!
- Биковете не реагират на червения цвят, само кравите.
— Защо тогава биковете се разяряват, когато тореадорите развеят червена кърпа пред тях?
— Защото се ядосват, че ги смятат за крави.
Един човек отива на лекар и му казва:
— Докторе, сънувах ужасен кошмар. Сънувах, че тъща ми води един крокодил. Ах тези жълти очи! Ах тези големи зъби! Ах тази сбръчкана зелена кожа!
— Еee, наистина е страшно!
— Чакайте, сега ще Ви опиша и крокодила.
Прасчо и Мечо Пух са в една лодка. Докато мечо Пух гребе Прасчо спи. По едно време Мечо Пух здравата удря Прасчо по гърба. Прасчо целият в кръв и с разбит нос казва:
— Пух, аз мислех, че сме приятели.
А Пух му отвръща:
— Е па аз откъде да знам ти какво си мислиш.
Чукчата си купува кола. Питат го как е.
— Ами добре е. До града стигам само за един час. Е, вярно, после се връщам пет часа… — Защо бе?
— Ами за напред има пет скорости, а само една задна…
Един мъж отива на лекар и му показва езика се – черен като катран.
— Какво е станало? – пита лекарят.
— Разлях си водката на асвалта…
- Ще кажете ли нещо в своя защита, обвиняеми?
— Уважаеми господин съдия! Облегнах се на витрината без да искам и тя се счупи. Тогава влязох вътре, за да оставя на собственика името и адреса си. Колкото до това, че полицаите ме завариха пред отворената каса, мога да ви уверя, че точно в този момент търсех лист и молив…
Мъж се връща вкъщи и гледа жена си с любовник. Баммм! – през прозореца без да се замисли.
На следващия ден пак заварва жената със същия любовник – целият в бинтове и превръзки. Бамммм! – пак през прозореца.
На третия ден се връща и гледа жената пак със същия. Този път се разгневил страховито и разярено тръгнал към мъжа. Любовникът казал:
— Спри! Кажи какво искаш от мене!
— Как какво бе, да не спиш с жена ми.
— Така кажи, бе, човек! А ти само намеци, намеци…
- Келнер, три бутилки водка и една салата!
— Каква салата ще желаете?
— Нещо по-леко.
Шопска максима:
— Работата и у сутиен да ми я турат, па нема да я пипнем!
При търговец на кучета идва човек:
— Кучето, което ми продадохте преди седмица умря!
— Странно, при мен никога не е правило така.
Лекция по екология. Професорът казва:
„Сега за рекламите. Запомнете, че паста за зъби с флуорид и калций по никакъв начин не може да влезе в емайла на зъба! Калцият и флуоридът може да попаднат в емайла само чрез стомаха. Какъв извод следва значи… “
Студентка, весело казва:
„Трябва да не плюем значи, а да гълтаме!“
На митницата:
— Оръжие, наркотици, фалшива валута?
— Благодаря, вече имам.
Баба Меца върви из гората и среща вълка, целия проскубан, насинен, с кръв по козината. Питала го:
— Вълчо, що си такъв, бе?
А той:
— Като си вървях през гората, гледам зад един храст Червената шапчица. Покаже се, скрие се. И аз скочих в храста да я ям. А тя като ме подметна – бой, бой и виж сега на какво приличам.
-Така е Вълчо – казала баба Меца – като бъркаш Червена шапчица с червена барета…
- Тате, всички в училище говорят, че родителите ми са необразовани.
— А какво е това училище, сине?