В оръжеен магазин:
— Каква система предпочитате?
— Не знам точно… Нещо за пет, шест човека.
На кинокасата има табелка с надпис: „За войници – само 2 лева.“
Една блондинка дава 4 лв. и казва:
— Бих искала двама, но моряци.
- Защо хирурзите са с маски по време на операция?
— За да не облизват скалпела.
Доктор пита пациентката си:
— С колко мъже сте имали полови контакти в скоро време?
— Петима.
— Е, не е много.
— Така си е, кофти седмица…
Обаждат ми се днес от училището. Учителката казва:
— Вашият син непрекъснато лъже!
Отговарям:
— Предайте му, че е много добър в това, защото аз нямам син.
Капитанът на самолет говори:
— Дами и господа, можете да разкопчаете коланите си, защото вече и те няма да ви помогнат!
Войник праща от казармата колет на баба си. Вътре има граната и бележка:
— Бабо, ако дръпнеш това кръглото телче дето стърчи, ще получа три дена отпуска.
Баща завел сина си на риболов. Хвърлил въдицата и двамата зачакали. Седяли така много време, обаче нищо не кълвяло.
Бащата:
— Сине донеси от колата тесто – ще ловим на него.
Синът:
— Ама тате, аз не знаех, че е за риболова и го изядох.
— Е нищо, донеси хляба!
— Е да де, ама аз не знаех, че и той е за риболова и по пътя го изядох целия.
— Значи да знаеш – никога вече няма да те взимам с мене за риба. Айде дояждай червеите и да си ходим!
През седмицата. Двама се срещат на ски-пистата:
— Отпуска ли си?
— Не, болнични съм. Ангина имам.
— Аз съм още по-зле. Пневмония.
Съпруг предлага на жена си:
— Скъпа, хайде довечера да излезем да се позабавляваме.
— Добре – съгласява се тя, – обаче ако се прибереш преди мен, остави лампата в коридора включена!
- Каква е приликата между френската любов и шкембе чорбата?
— Навсякъде ги правят различно…
Съдят Александър Томов:
— Подсъдими, признавате ли своята вина, че сте измамили и сте присвоили един милион лева?
— Признавам, но искам да се вземе под внимание за смечкачващи вината обстоятелство.
— И какво е това обстоятелство?
— Беше първи април.
- Защо мачкаш толкова упорито празната кутия от цигари?
— На нея пише, че тютюна убива!
— Защо тогава не я смачка заедно с цигарите, а?
— На тях нищо такова не пише!
Среща на двама приятели:
— Разбрах, че си се развел?!? Успяхте ли да се договорите 50 процента за тебе и 50 процента за нея?
— Не, 50 за нея и 50 за адвоката…
Фокусник вика на сцената случайно дете от публиката. Обявява на залата:
— Дами и господа, няма лъжа, няма измама! Ето това тук дете, което ще ми асистира, е избрано случайно от публиката. Кажи на хората, момченце, виждал ли си ме някога преди?
— Не, татко.
Съпружеска двойка, която се готви да си купи ново жилище беседва с агента по продажбата.
— Този дом, който ни показахте вчера, изцяло ни устройва. Жена ми направо се влюби в него. Единственото лошо нещо е онова огромон, сиво, бетонно здание от другата страна на улицата, което закрива хубавата гледка… — За него не се притеснявайте, господине. Това е цех за динамит, който рано или късно ще хвръкне във въздуха…
В училище:
— Иванчо, я ми кажи азбуката.
— До десет ли?
Учителят се обръща към Мартин:
— Имаш 300 лева и даваш 100 лв. на сестра си, 35 на брат си и 7 на майка си. Какво ще ти остане?
— Очевидно е, че не ми е останъл мозък, ако направя подобно нещо – отговаря Мартин.
Излизат двама от кръчмата.
— Хайде да ходим по жени!
— Не, аз имам млада и хубава жена… — Добре, разбрах! Отиваме у вас.
- Бабо, защо са ти толкова големи очите?
— За да виждам по-добре, внучко.
— Бабо, а защо са ти толкова големи ушите?
— За да чувам по-добре, внучко.
— Бабо, а защо ти е толкова голям носът.
— Ех, така сме си ние слоновете, внучето ми…