Двама англичани си приказват на чаша бира:
- А пък моята жена навярно е умряла от няколко дни, лежи си в леглото и не мърда.
- И ти по какво я позна, че е умряла, по секса ли ?
- Абе секса й е все същия, ама се натрупа много пране.
Професор изпитва бъдещ юрист.
- Разяснете ми понятието “измама” – казва професорът.
- Измама ще бъде, ако ме скъсате, господин професоре.
- Какво искате да кажете?
- Ами, според закона, всеки, който използва незнанието на другия в негова вреда, може да бъде обвинен в измама…
Още една лоша новина за песимистите. Според последните холандски изследвания, оптимистите живеят по-дълго.
Един изпил бутилка водка и на сутринта се събудил в изтрезвителя. Решил повече така да не пие. Решил да излекува махмурлука с бира..и пак се събудил в изтрезвителя. Тогава взел радикално решение - ще си пие само у дома, в леглото, завит презглава. Взел едно шише и се завил с одеялото. На сутринта пак се събужда в изтрезвителя и учудено пита доктора как се е озовал там, като си е пил вкъши под одеялото.
- Как-как!? Като отиваше за втората бутилка беше с одеялото завит и те закараха тук!
Продавачка казва на политик:
- Е... господин политик, изберете си диня.
- Че какво да избирам тя е само една!
- Е, и вие сте едни и същи ама ви избираме, нали.
Какво е любовта?
Студента:
Любов - това е болест, която се лекува с лежане в леглото.
Доктора:
Каква болест, ако никой не иска да се лекува?
Любовта е изкуство!
Актриса:
Какво изкуство, ако няма зрители. По-скоро е наука.
Професора:
Каква наука, ако и последния студент може, а аз не мога! Това са дивотии!
Работника:
Любовта иска големи физически усилия - значи е работа.
Инжинера:
При аутопсията на матрьошката бяха намерени още седем трупа...
Иванчо повозил Марийка на рамката на велосипеда си. След като слязла, Марийка му казала:
- Иванчо, Иванчо... Не видя ли че съм без гащички, докато се возех.
- Марийке, Марийке... А ти не видя ли, че велосипедът е без рамка и те возих на Кура си!!!
Рамбо Силек (Ран Босилек)
В магазина:
- Дайте ми комплект игли!
- С шиене ли се занимавате господине?
- Не, аз съм гълтач на саби, но в момента съм на диета.
Линда Елдер и Ричард Пол
Не можем да сме добри в мисленето без да сме добри в задаването на основни въпроси. Задаването на въпроси е ключът към продуктивното мислене, задълбоченото усвояване на знанията и ефективния начин на живот.
- От какво почина съпругът ви?
- От наколенката на доктор Ливайн.
- ???
- Ами започна да се напива и да ме бие. Сложих му наколенката на шията...
Един просяк не бил ял от седмица и застанал под едно дърво и почнал да се моли:
- Господи моля ти се дай ми нещо да ям, че ще умра.
И от дървото паднало едно пърче месо. Просякът го изял и си тръгнал. Това се повторило още няколко пъти и на четвъртия път бедняка решил да провери от къде идва това месо качил се на дървото и гледа един прокажен си скубе ръцете.
- Обича ме, не ме обича, обича ме, не ме обича.
Взимаме си думите обратно...Измислихме нови.
Жена, която се омъжва за четвърти път влиза в магазина и си поръчва бяла булчинска рокля.
-Госпожо, не можете да носите вече бяло на сватбата си.
-Мога и още как. Аз съм все още девствена.
-Невъзможно!
-Напротив. Първият ми съпруг беше психолог и само говореше за секса. Вторият беше гинеколог и искаше единствено да ми гледа между краката. Третият беше запален почитател на пощенските марки... Господи, как ми липсва!
Професор пита студентка по медицина:
- Колежке, волеви или неволеви е контролът над женските полови органи?
- Волеви! - отговаря студентката.
Професорът се ядосал и казал:
- Защо не свирнете тогава с тях, колежке?
- Какво значи истинска невинност?
- Това е младо момиче, което работи във фабрика за презервативи, но си мисли, че това са спални чували за хлебарки...
Не те е срам! Да ме прекъсваш по средата на буквата!
Влиза човек в магазин "Всичко за един лев" и пита:
- Да имате GSM-и по един лев?
Продавача:
- Моля?!? Майтапите ли се?
- Не. Сериозно!
- Няма!!! Откъде го измислихте това?
- Ами на Запад защо има?
- А там какви са им заплатите?
- Ами доста по-големи...
Прибира се мъж пиян в три през нощта, влиза в стаята и за да не се кара жената връща часвоника с три часа назад. Жената се буди и почва да вика:
- Виж само, колко е часа!
- Само 12 часа е, виж си сама.
Жената не усеща измамата и смекчава това:
- Добре де. Нещо искаш ли?
- Донеси ми чаша вода.
- Сега, скъпи.
Жената отива до кухнята и там вижда, че е три часа. Връща се, и като я вижда недоволна мъжът започва контраатака:
- Къде се моташ, ма?! Цели три часа ходи, за да донесеш чаша вода!