Младеж и девойка разглеждат менюто. Тя:
- Аз ще искам ролца с черен хайвер за предястие, ще хапна гъши дроб с трюфел-паста, а за пиене мартини с прясноизтискан сок от манго.
Той:
- Доста си забогатяла! Аз ще пия едно кафе...
Лекарят пита един пациент как се чувства след операцията.
- Като че са ме ударили с нещо тежко по главата.
- Съжалявам, точно за вас упойката свърши.
Американецът, французинът и бай Ганьо седели на една маса и се надлъгвали. Американецът казал:
- Аз в Америка каква голяма подводница си имам! Ако я напълниш с вода, може да плаваш с друга подводница вътре в нея.
Французинът казал:
- Аз пък в моя хангар във Франция, като светна лампата, около нея започват да кръжат 5,6 боинга.
И бай Ганьо казал:
- В България пък има един циганин, от село Долно Абланово, дето си навива х*я 5 пъти около кръста и като опъне останалата част, на нея кацат 5 фенера.
Другите двама се усъмнили:
- Ееее, бай Ганьо, ти пък... ние че лъжем, лъжем, ама ти хептен.
Американецът:
- Да, аз поизлъгах малко, подводницата ми е мъничка, с дистанционно.
Французинът:
- Да, и аз излъгах, имам 1 малко хангарче, дето и лампа няма даже.
Бай Ганьо:
- И аз излъгах, момчета, не беше от Долно Абланово - от Горно беше.
- Трябва да ви разочарова, дъщеря ви снощи се напи в бара!
- Лъжеш! Нищичко не е слагала вчера в устата си!
- Aaа... май ще ви разочаровам два пъти...
Молба от студент:
"Моля да ми отпуснете стипендия поради тежкото ми материално положение, предизвикано от липсата на стипендия."
Полицай от КАТ спира шофьор.
- Господине, карахте с превишена скорост?
- Малко ми е бензинът...
- И какво от това?!
- Бързам да стигна до най-близката бензиностанция, докато не е свършил съвсем.
- Каква е разликата между катеричката и негъра?
- Rазликата е, че има спирачен път, когато кола блъсне катеричка, а когато блъсне негър няма.
Съпруга обяснява на мъжа си, че лекарят й е препоръчал да смени климата и го пита:
- Къде да отида? На Малдивските или на Сейшелските острови?
Мъжът отговаря:
- На друг лекар.
- Как пияница вика котката си?
- Мац сипи, сипи, сипи...
В съда:
- Обвиняеми, защо сте нарекли пред всички свидетеля глупак?
- Господин съдия, даже не ми беше и хрумнало, че той се опитва да скрие това...
Старшината пита пред строя:
- Кой може да поправи радиостанцията на бронетранспортьора?
Очилат младеж се обажда:
- Г-н Старшина, станцията на радиолампи ли е или на транзистори?
Старшината:
- За особено глупавите повтарям: на бронетранспортьора!
Млада жена на рецепция на хотел:
- Извинете, дали моя съпруг вече се регистрира?
- Фамилия?
- Гинчев... Генчев.. Ганчев, нещо такова...
Един слон отишъл на доктор.
Докторът му казал:
- Ще пиете от това лекарство по 6 чаени лъжици на ден.
- Няма да стане докторе.
- Защо? - очудил се доктора.
- Защото в нас има само 4 чаени лъжици!
Две блондинки си говорят и едната казва:
- Виж каква красива природа.
Другата отговаря:
- Аз от тези дървета нищо не виждам!
Двама планинари изкачвали Еверест. На средата единия казал на другия:
- Ззз...з...з
- Ще ми го кажеш като стигнем.
На върха на планината заекващия казал:
- Ззабраввихме ппалаткките долу.
На слизане започнал:
- Ммм...м...м.
- Ще ми кажеш като слезем.
Долу заекващия казал:
- Ммайтап ббе!
- Как ще се маскираш за Хелоуин?
- Като Шрек.
- Маска купи ли?
- Още не, а ти как ще си?
- Красавица!
- Маска купи ли си?
Вътрешнофирмена заповед: "Във връзка с обявения в страната траур, нареждам всички монитори да бъдат превключени на черно-бял режим."
Един човек бил много зиморничав, вечно му било студено. Накрая умрял. Озовава се пред портите на Рая и св. Петър го пуска.
В Рая температурата е вечно 24-25 градуса, приятни градини, птички, цветя, а нашият човек се мота наоколо и трепери, пак му е студено. Св. Петър го попитал:
- Как може да ти е студено?! На земята все мръзнеш. Тук е Раят, всичко е перфектно, а ти само трепериш.
- Ами явно за мен и тук е студено.
Предложил му св. Петър да го свали долу при Дявола за малко да се постопли.
Слезли долу при Дявола:
- Какво ми водиш?
- Водя го този само за малко, че горе мръзне. Пусни го в 1-ви кръг на Ада да се постопли малко.
Отваря вратите Дяволът на 1-ви кръг на Ада и нашият влиза. След 10 мин. излиза - пак му е хладно.
Дяволът го води в 5-ти, 7-ми кръг на Ада. Седи малко човекът, излиза и пак трепери.
- Пак ли ти е хладно?
- Не мога да се стопля, пак ми е студено! - рекъл той.
Накрая Дяволът го бутнал в 10-ти кръг на Ада.
Минало се известно време и св. Петър казал на Дявола:
- Колега, дай да отворим за малко да го видим този как е, че трябва да го качвам скоро.
- А, как да е, сигурно се е изпържил сто пъти досега, може и следа да няма от него.
- Нищо, нищо, отвори за всеки случай.
Оварят те и отвътре се чува гласът на нашия човек:
- Затваряйте врататааа! Духа!!!
- Скъпа, моля сипи портокалов сок, препечи филийки, закуската е почти готова!
- Супер, а какво ще закусваме?
- Портокалов сок и препечени филийки!
Турист се връща при приятелите си и възмутен казва:
- В тая страна много лъжат! Пише жени, влизам аз, гледам - тоалетна!