Попът чете проповед в църквата:
- Братя и сестри! Изневярата е страшен грях! Нека на тези, които изневеряват на половинките си, им изсъхне ези…
На строителната площадка бригадирът се обръща към строителите:
- Приятели! Започваме! И помнете: строим солидно, без да крадем, колкото се може по-добре, както само ние умеем, защото строим за себе си!
- А какво ще строим? - питат работниците.
- Изтрезвител!
Катаджия спира кола. Отива. Пита строго:
- Знака видяхте ли?
- Видях.
Катаджията се усмихва добродушно:
- Моят син го нарисува.
Малкият Иванчо се прибира гузен вкъщи. Баща му иска бежежника - вътре три двойки. Ядосан, пъха юмрука си под Иванчовия нос и пита страшно:
- А сега на какво ти мирише?
- Ми, пак си барал мама между краката!
Колко блондинки са нужни, за да сменят крушка?
- Нито една, докато се сетят как става номера, слънцето вече ще е изгряло...
Жена отива на почивка и изпраща телеграма на мъжа си:
"Не забравяй, че си женен! "
Той й отговаря:
"Съжалявам, но телеграмата пристигна твърде късно
В 2 часа през нощта звъни телефона:
- Ало, 55-55-55 ли е.
- Съжалявам имате грешка. Тук е 555-555.
- Много съжалявам, извинете, че ви събудих.
- Няма нищо, и без това щях да ставам - телефона звънеше.
Мутра се разхождал из полето със сина си. Детето по едно време попитало:
- Тате, какво е онова, което лети там горе?
- Птица.
- Как се пише това?
- П-т-и-ц-а - с гордост отвърнал бащата.
- А онова там какво е?
- Делтаплан.
- Как се пише?
- Ами... Д-е... Знаеш ли, това също е птица!
След войната се срещат сърбин и американец. Сърбинът пита:
- Абе, колко струва една ракета, от тия дето ги изстрелвахте срещу нас?
- Не знам точно, но около милион.
- Как може да сте толкова прости!!?? Трябваше само да ни дадете парите, ние сами щяхме да се изпотрепем...
Отива пациент при един доктор и доктора след като изслушал оплакванията му от болки в кръста го накарал да си свали панталона. Хванал едната му топка и я намазал с някакво червеникаво лекарство. Написал му рецепта и го пратил при друг доктор.
Другия доктор прочел предписанията на първия и пак накарал пациента да си свали панталона. Взел другата топка и я намазал с някакво зеленикаво лекарство. Написал и той рецепта и казал на пациента да се върне при първия лекар.
Излезнал пациента, но нещо му се сторила съмнителна тази работа. Отворил писанията на докторите и какво да види: в първата рецепта пишело "Христос возкресе!", а във втората "Воистина возкресе!"
Учителката на Иванчо учила децата какво е прозрачо тяло:
- Прозрачното тяло е това през което се погледне се вижда друго тяло.
Дайте ми пример!
- Полата ви, госпожо - казва Иванчо.
Първи януари. Две приятелки си говорят по телефона:
- Галя, как изкара Нова година?
- Ами както обикновено - в леглото...
- И много народ ли се събрахте?
Изказване на блондинка:
- Върти ми се нещо из главата, ама прелива от пусто в празно!
- Може, разбира се, цял живот да се гърбите: да чистите, перете, готвите. А може, оказва се, просто да си смените пола и да седите с бира пред телевизора.
Един борец си говори с дядо Господ.
- Дяда Господи, за тебе колко са един милион долара?
- Ами един грош, синко.
- А колко са за тебе сто хиляди години?
- Ами една минутка, синко.
- Дядо Господи, като е така дай ми един грош.
- Добре, сине, но почакай една минута.
Навикът е страшно нещо. Баба, която разглежда снимки на iPad-a, си плюнчи пръста.
На първа среща между бъдещи съпрузи, на мъжът му се доходило на тоалетна, но как да го каже :
-Отивам да се ръкувам с един приятел!
После ще те запозная с него...
Една сутрин Щирлиц се буди в стая с решетки и без спомени от вечерта.
Обмисля ситуацията, като си припомня инструкциите: "Сега ако влезе някой в руска униформа, аз съм майор Исаев от Съветската армия. Ако влезе шваба в униформа от СС - аз съм оберщурмбанфюрер от СС Щирлиц."
След малко влиза санитаря на изтрезвителното и се усмихва лъчезарно:
- Добре се напихте снощи, другарю Тихонов.
Тест за полицаи.
1. Малкото име на другаря Тодор Живков?
2. Кой е нарисувал автопортрета на Леонардо Да Винчи?
3. Какви плодове са нужни за направата на компот от сливи?
Това, на което в трамвая му казват "блъсканица", в дискотеката се нарича "атмосфера".