В лудницата водят нов пациент. Надзирателите го вкарват в килията и си отиват. Съкилийниците се струпват около него:
- Я кажи, ти кой си?
- Наполеон.
- Е-е-е, аман от императори бе, тука ги имаме вече четирима.
- Аз не съм император, а коняк "Наполеон".
Малкият Иванчо се прибира гузен вкъщи. Баща му иска бежежника - вътре три двойки. Ядосан, пъха юмрука си под Иванчовия нос и пита страшно:
- А сега на какво ти мирише?
- Ми, пак си барал мама между краката!