На лекоатлетическо състезание. Мятане на чук. Единият от спортистите казва на приятеля си:
- Днес трябва да се постарая - на трибуната е жена ми.
- И да се стараеш и да не се стараеш все едно до там няма да хвърлиш.
Тече изпит. Преподавателят казва:
- Въпрос за шестица. С какво се измерва напрежението?
Тишина.
- Въпрос за петица. С какво се измерва напрежението: а) волтметър, б) амперметър, в) омметър.
Отново тишина.
- Въпрос за тройка. Напрежението не се ли измерва с волтметър?
- Значи изпитахте нещо като страх, докато крадяхте портфейла?
- Да господин съдия, страх ме беше да не се окаже празен!!!
Един рибар споделя опит с друг, как да се избавят най-лесно от комарите по време на риболов:
- Първо хубаво се натърквате с вино и след това се посипвате със ситен пясък. Комарите кацат върху вас, напиват се от виното и започват да се замерят с камъни…
Ферибот плава по неголяма река. На една пейка седи турист, а до него някакъв свещеник държи завързано магаре. Животното трепери от страх.
Туристът пита:
- Защо се страхува толкова това добиче?
Свещеникът тихо отговаря:
- И вие щяхте да се тресете от страх, ако бяхте с въже на шията и до вас имаше свещеник...
Съд.Съдията пита обвиняемия:
- Защо избягахте от затвора?
- Исках да се оженя...
- Странни са Ви представите за свобода...
Туристи отиват на езерото Лох Нес с надеждата да видят известното чудовище. Сядат в един бар на брега, говорят си и чакат. По едно време единият попитал бармана:
- Кога обикновенно се появява чудовището?
- Най-често след петото голямо уиски.
Един селянин хванал златната рибка:
- Селянино, ако ме пуснеш, ще ти изпълня три желания.
Тогава той я хванал за опашката и я ударил в един камък:
- Ти на кой ще викаш селянин, бе?!
- Келнер, пържолата е много твърда, - оплаква се клиент.
- Тогава ще ви я сменя за шницел.
- Но аз я започнах...
- Нищо, шницелът също е започнат!
Кавалер пита дамата с която туко-що се е запознал:
- На колко години сте?
- Няма да ви кажа направо, само ще ви намекна. - кокетничи тя.
- Дъщеря ми е в детската градина.
- Браво! Сигурно е директорка там?
- Защо в деня на сватбата булката е облечена в бяло?
- Защото това е цвета на щастието и радостта...
- Защо тогава младоженецът е в черно?
- Защо един слон не може да кара кола?
- Защото няма книжка.
Две блондинки разговарят и едната казва:
- Муцка, да знаеш днес какво ми се случи - заседнах в асансьора и стоях там 3 часа!
- А ти да знаеш на мен какво ми се случи... Ескалаторът в мола спря и стоях там цял ден!!!
Две блондинки седят в кафене и си говорят за тяхна приятелка /също блондинка/.
- Чу ли, бе, муцка, Десата се удавила лятото на морето?
- Как така, ма?
- Ми ходила на пристанището и паднала от кея във водата.
- Ми тя нали можеше да плува?
- Можеше, ама някой бил сложил табела "Плуването забранено".
- Генко, дадох ти новите дънки на съседа.
- И по какъв повод?
- Нали не ти харесват?
- Ами тогава да дадем и майка ти на съседите...
Мъж и жена спорят какво да гледат по телевизията:
- Мача!
- Сериала!
- Мача!
- Сериала!
- Мача!
- Секс!
- Майната му на мача!
Габровец иска 100 долара кредит от швейцарска банка.
- Предполагам, знаете, че има лихва и че трябва да гарантирате кредита?
- Да, ще заложа един нов Мерцедес.
- Тогава може да вземете много по-голям заем.
- Не, ще взема 100 долара.
След една година габровеца връща с лихвата 107 долара и казва:
- Ето това е добра сделка. У нас за гараж ми искат 50 долара месечно, а при вас за 7 долара колата седя една година.
Обир в “McDonald’s”.
- Всички пари от касата в торбата!
- За тук или за вкъщи?
Млада дама кандидатства на работа за секретарка. Началникът й обяснява:
- Трябва да ви кажа, че ние много ценим инициативността у служителите?
Дамата го прекъсва:
- Добре, къде ще ходим тази вечер?
Двама младежи се любят край реката. Той свършва.
Тя:
- Скъпи, ако забременея и родя, как ще кръстим детето?
Той си сваля презерватива, връзва го на възел, хвърля го в реката и казва:
- Ако се измъкне оттук ще го кръстим Худини!